Studijų kokybės užtikrinimo sistema

Sukurta: 26 rugpjūčio 2011

Vilniaus universitete studijų kokybė užtikrinama per visapusišką bendruomenės įsitraukimą ir įsipareigojimą laikytis aukščiausių akademinių standartų. Universitetas taiko nuoseklią studijų kokybės vadybos sistemą, apimančią visus pagrindinius studijų kokybės gerinimo procesus – nuo planavimo iki nuolatinio vertinimo ir tobulinimo. Ši sistema pagrįsta Europos aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo nuostatomis ir gairėmis (ESG), Vilniaus universiteto statutu, Vilniaus universiteto strateginiu veiklos planu, Vilniaus universiteto mokslo, meno veiklos ir studijų reguliaminu, Vilniaus universiteto studijų kokybės politika ir kitais teisės aktais, kuriais Universitetas vadovaujasi planuodamas, įgyvendindamas, vertindamas ir reflektuodamas savo veiklas.

Studijų programos grindžiamos mokslo ir studijų vienovės principu, visuomenės poreikiais bei pasižymi tarptautiškumu ir tarpkryptiškumu/tarpdiscipliniškumu, vadovaujasi į studentą orientuotu požiūriu.

Už studijų programų kokybės užtikrinimą ir nuolatinį tobulinimą atsakingi studijų programų komitetai, sudaryti iš dėstytojų, socialinių partnerių ir studentų atstovų, kurie siekia nuolat tobulinti studijų kokybę, remdamiesi surinktais duomenimis ir išorinio vertinimo rezultatais.

Studijų kokybės vadovas yra pagrindinis Vilniaus universiteto studijų kokybės vadybos sistemos dokumentas, apibrėžiantis vidinius studijų kokybės užtikrinimo sistemos principus, atsakomybes, procesus ir vertinimo rodiklius. Vadovas padeda užtikrinti, kad visi Universiteto veiklos procesai atitiktų aukščiausius standartus, skatintų nuolatinį tobulėjimą ir stiprintų kokybės kultūrą, atsižvelgiant į Universiteto misiją, viziją bei strategines veiklos kryptis, taip įgalinant bendruomenės narius prisiimti atsakomybę už kokybės gerinimą.