Jei svarstai apie studijų stabdymą ar nutraukimą
STUDIJŲ SUSTABDYMAS
Studijų sustabdymas ar akademinės atostogos – tai būdai nenutraukti studijų Universitete, o laikinai jas pristabdyti. Akademinių atostogų ir studijų stabdymo skirtumus gali pamatyti žemiau esančioje schemoje:
Esant akademinėse atostogose ar sustabdžius studijas yra galimybė naudotis VU biblioteka, kompiuteriais ir kitais ištekliais bei infrastruktūra. Jeigu svarstai apie galimybę pasiimti akademines atostogas ar pristabdyti studijas, apie tai pasikalbėkite su akademiniu konsultantu savo padalinyje.
STUDIJŲ PROGRAMOS KEITIMAS
Vilniaus universitete yra daugiau nei 100 bakalauro ir magistrantūros studijų programų. Jeigu jauti, kad studijų programa, kurioje dabar studijuoji yra ne Tau, pasvarstyk apie galimybę pakeisti studijų programą Vilniaus universitete.
- Jei nori keisti studijų programą toje pačioje studijų krypčių grupėje, turi galimybę išlaikyti savo valstybės finansuojamą vietą. Plačiau paskaityk apie studijų programos keitimą bei pasikonsultuok su akademiniu konsultantu apie galimybes savo padalinyje.
- Jei Tave domina studijų programa kitoje studijų krypčių grupėje pasikonsultuok apie tai su karjeros konsultantu ir to kamieninio akademinio padalinio (fakulteto / centro / instituto / mokyklos / akademijos), kuriame yra norima studijų programa, akademiniu konsultantu.
Jei visgi apsvarstei visas Vilniaus universiteto siūlomas galimybes ir / ar jomis pasinaudojai, studijas nutraukti gali prašymu, kurį reikia pristatyti kamieninio akademinio padalinio (fakulteto / centro / instituto / mokyklos / akademijos) administracijai.
Atmink, jeigu neatvyksti studijuoti, nesilankai paskaitose ar nelaikai egzaminų, sutartis savaime nenutrūksta, tad atsiskaityk su Vilniaus universitetu, kad neliktum skolingas (-a) Universitetui, ir iš Tavęs nebūtų reikalaujama finansinių ir kitokių sutartyje numatytų įsipareigojimų vykdymo. Daugiau informacijos apie atsiskaitymą su Universitetu, gali rasti Absolventų ir studijas nutraukiančių studentų atsiskaitymo su Vilniaus universitetu tvarkos apraše.
Daugiau informacijos apie akademines atostogas bei studijų stabdymą ar nutraukimą gali rasti skiltyje Studijų sustabdymas, nutraukimas ir atnaujinimas bei Vilniaus universiteto studijų nuostatuose.
Jei nepasinaudosi viena iš aukščiau paminėtų galimybių ir sustabdysi ar nutrauksi studijas, jas galėsi tęsti ar atnaujinti.
STUDIJŲ NUTRAUKIMAS
Dažnai noras nutraukti studijas yra susijęs ne tik su studijų procesu, bet ir socialine aplinka, gebėjimu derinti studijas ir asmeninį gyvenimą ar darbą. Vilniaus universitetas suteikia galimybes, kurios gali pagelbėti skirtingose situacijose, tad peržvelk jas visas ir atrask, kas Tau tinka.
Jei manai, kad studijos Tau netinka ar nerealizuoji savęs
Galbūt kyla noras aplankyti užsienio valstybes, tačiau tam vis nesiryžti, taip pat svarstai apie būdus, kaip įgyti patirties Lietuvoje ar užsienyje, tuomet VU siūlomos studijų ir praktikos galimybės gali Tau pagelbėti. Jei nori iš savo studijų pasiimti maksimumą, pasidomėk gretutinėmis studijomis pirmojoje pakopoje – jos sudaro galimybę šalia pagrindinės studijų programos įgyti papildomų žinių. Pvz., jeigu studijuoji matematiką, gali pasirinkti filosofijos ar istorijos gretutines studijas. Jei nežinai, ko tiksliai nori studijose, susipažink su karjeros paslaugų polapio informacija ir pasinaudok nemokama individualia konsultacija. Būk aktyvus (-i) bendruomenės narys (-ė), pildyk anketas, įsitrauk į bendruomeninę veiklą, suteik grįžtamąjį ryšį – taip mes tobulėsime kartu.
- Studijų ir praktikos galimybės Lietuvoje ir užsienyje
- Gretutinės studijos
- Individualus studijų planas
- Grįžtamasis ryšys dėstytojams, administracijai
- Individuali konsultacija
- Karjeros paslaugos
Studijų ir praktikos galimybės Lietuvoje ir užsienyje
Pasinaudok galimybe sudalyvauti Sumaniojoje praktikoje ir įgyti praktinės patirties dirbant tarpdisciplininėje bei tarpkultūrinėje komandoje. Jos metu kūrybiškai, pagal Design Thinking metodiką, spręsi pasirinktą realų organizacijos iššūkį.
Praktinės ir tarptautinės patirties, kuri labai vertinama darbdavių, gali įgyti „Erasmus+“ praktikoje. Šios praktikos galimybėmis gali pasinaudoti iki 6 kartų (minimali trukmė 2 mėnesiai). Studijų mainai, praktika ir absolvento praktika sumuojasi ir negali viršyti daugiau nei 12 mėnesių vienoje studijų pakopoje.
Taip pat išmėgink mainų, studijų galimybes užsienyje arba atlik savanorišką praktiką Lietuvos organizacijose.
Gretutinės studijos
Dalyje bakalauro studijų programų greta pagrindinės studijų krypties programos gali pasirinkti studijuoti kitos studijų krypties gretutinę studijų programą, kuri yra 60 kreditų apimties. Gretutinių studijų programų sąrašas nuolatos atnaujinamas, tad būk aktyvus (-i) ir domėkis!
Papildomą informaciją apie gretutines studijas gali sužinoti gretutinių studijų organizavimo tvarkoje ar kreipdamasis į kamieninį akademinį padalinį (fakultetą), kuriame organizuojama konkreti gretutinių studijų programa ir padalinio akademinį konsultantą.
Individualus studijų planas
Studijuodamas pagal individualų studijų planą, studijas gali pritaikyti prie savo asmeninių poreikių:
- studijuoti dalykus (modulius) iš kitų studijų programų (šiais dalykais pakeičiant dalį tavo studijų programoje numatytų dalykų);
- lankyti norimus studijų dalykus (modulius) su kitų grupių studentais tau patogesniu metu;
- studijuoti pagal ištęstinį studijų tvarkaraštį ir baigti studijas, pavyzdžiui, ne per 4, bet 5 studijų metus.
Prašymas dėl individualaus studijų plano teikiamas „eStudentas“ aplinkoje adresu is.vu.lt ir kiekvieno akademinio padalinio (fakulteto) vertinamas individualiai. Prieš teikiant prašymą, pravartu susisiekti su padalinio akademiniu konsultantu dėl informacijos apie individualaus studijų plano pritaikymo galimybes tavo studijų programai ir pagalbos atsirenkant tau naudingiausią variantą.
Grįžtamasis ryšys dėstytojams, administracijai
Tu, kaip didelės bendruomenės narys, turėtum būti suinteresuotas studijų kokybe. Tad bendradarbiaujant su dėstytojais ir akademinių padalinių administracija, gali padėti nustatyti kylančius studijų kokybės užtikrinimo iššūkius ir prisidėti ieškant jų sprendimo. Vienas iš būdų, sudarantis galimybę visiems studentams tiesiogiai dalyvauti studijų tobulinimo procesuose, grįžtamasis ryšys apie studijas išsakant savo nuomonę Universiteto organizuojamose studentų apklausose, kurios vyksta periodiškai du kartus per metus. Taip pat lauksime pildant stebėsenos subjektyvias apklausas, kurios leis daryti pokytį ateities studentų kartoms.
Individuali konsultacija
Pokalbis su mentoriumi
Vilniaus universiteto studentams suteikiama galimybė rinktis kelias mentorystės kryptis. Mentorius gali būti vyresnių kursų studentas, dėstytojas, organizacijos atstovas, jau baigęs VU. Jis remiasi savo asmenine patirtimi ir yra suinteresuotas padėti Tau tapti sėkmingu savo srities profesionalu. Į mentorių gali kreiptis, jeigu domina ir kita, su tavo studijomis nesusijusi, sritis. Tai žmogus, kuris patyrė studijavimo iššūkius ir džiaugsmus, tad gali Tave padrąsinti, padėti siekti pokyčių ir suteikti visapusišką pagalbą. Pasinaudok galimybe bendrauti su mentoriumi ir registruokis mentorystės platformoje.
Pokalbis su akademiniu konsultantu
Į studijų procese iškilusius klausimus Tau pasiruošę atsakyti akademiniai konsultantai, kurie konsultuoja kiekviename Vilniaus universiteto padalinyje. Į akademinius konsultantus taip pat gali kreiptis Studentų paslaugų ir karjeros skyriuje (Saulėtekio al. 9, III rūmai, 104 kab., Vilnius), paštu arba tel. +370 5 219 3144.
Pokalbis su karjeros konsultantu
Karjeros konsultantai padės išmokti sėkmingai valdyti asmeninę karjerą. Jeigu tavo pasirinkimas kelia dvejonių, konsultantas gali padėti pažinti save, savo gyvenimo prioritetus, tyrinėti galimybes bei priimti apgalvotus sprendimus. Pokalbiui su karjeros konsultantu gali registruotis el. paštu arba per konsultacijų registracijos tinklapį.
Karjeros paslaugos
Karjeros paslaugų – polapyje atrasi daugybę naudingos informacijos, įrankių ir pagalbos šaltinių – viską, ko reikia Tavo sėkmingai karjerai! Čia gali kurti ir tvarkyti karjeros planus, naudotis testais / klausimynais ir geriau pažinti save, domėtis karjeros galimybėmis, susipažinti su praktikos ir darbo paieškos strategijomis, savarankiškai spręsti iškilusius karjeros sunkumus, susisiekti su karjeros konsultantais!
Jei susiduri su mokymosi sunkumais, patiri daug streso studijų metu, o gal trūksta motyvacijos studijuoti
Studijos – tai tik priemonė pasiekti ateities tikslus. Kiekvienas žmogus, augdamas susiduria su iššūkiais, kuriuos nori įveikti, tad natūralu, jog studijų metu ir Tu gali susidurti su įvairiais iššūkiais (mokymosi sunkumai, patiriamas stresas, motyvacijos trūkumas). Galbūt nori efektyviau studijuoti, bet nežinai kaip tai daryti, pasinaudok galimybe gauti nemokamą individualią konsultaciją, dalyvauk mokymuose bei renginiuose apie streso valdymą, efektyvų mokymąsi, savęs pažinimą ir kt.
- Individualus studijų planas
- Mokymai ir renginiai: savęs pažinimas, asmeninis efektyvumas, darbo ir praktikos paieška
- Individuali konsultacija
- Laisvojo klausytojo sutartis
- Karjeros paslaugos
Individualus studijų planas
Studijuodamas pagal individualų studijų planą, studijas gali pritaikyti prie savo asmeninių poreikių:
- Studijuoti dalykus (modulius) iš kitų studijų programų (šiais dalykais pakeičiant dalį tavo studijų programoje numatytų dalykų);
- Lankyti norimus studijų dalykus (modulius) su kitų grupių studentais tau patogesniu metu;
- Studijuoti pagal ištęstinį studijų tvarkaraštį ir baigti studijas, pavyzdžiui, ne per 4, bet 5 studijų metus.
Prašymas dėl individualaus studijų plano teikiamas „eStudentas“ aplinkoje adresu is.vu.lt ir kiekvieno akademinio padalinio (fakulteto) vertinamas individualiai. Prieš teikiant prašymą, pravartu susisiekti su padalinio akademiniu (-e) konsultantu (-e) dėl informacijos apie individualaus studijų plano pritaikymo galimybes tavo studijų programai ir pagalbos atsirenkant tau naudingiausią variantą.
Mokymai ir renginiai: savęs pažinimas, asmeninis efektyvumas, darbo ir praktikos paieška
Karjeros konsultantai veda mokymus skirtingomis temomis, kurių metu Tu gali giliau panagrinėti dominančias temas ir ugdyti praktinius gebėjimus. Taip pat Karjeros centras organizuoja ir kitus renginius, kuriuose esi kviečiamas aktyviai dalyvauti. Mokymai vyksta gyvai ir nuotoliniu būdu, skirtingo dydžio grupėms, lietuvių ir anglų kalbomis, visus metu – net per atostogas. Visą Studentų paslaugų ir karjeros skyriaus mokymo kalendorių gali rasti vu.lt tinklapio karjeros paslaugų skiltyje bei Vilniaus universiteto „Facebook“ paskyroje.
Individuali konsultacija
Pokalbis su mentoriumi
Vilniaus universiteto studentams suteikiama galimybė rinktis kelias mentorystės kryptis. Mentorius gali būti vyresnių kursų studentas, dėstytojas, organizacijos atstovas, jau baigęs VU. Jis remiasi savo asmenine patirtimi ir yra suinteresuotas padėti Tau tapti sėkmingu savo srities profesionalu. Į mentorių gali kreiptis, jeigu domina ir kita, su tavo studijomis nesusijusi, sritis. Tai žmogus, kuris patyrė studijavimo iššūkius ir džiaugsmus, tad gali Tave padrąsinti, padėti siekti pokyčių ir suteikti visapusišką pagalbą. Pasinaudok galimybe bendrauti su mentoriumi ir registruokis mentorystės platformoje.
Pokalbis su akademiniu konsultantu
Į studijų procese iškilusius klausimus Tau pasiruošę atsakyti akademiniai konsultantai, kurie konsultuoja kiekviename Vilniaus universiteto padalinyje. Į akademinius konsultantus taip pat gali kreiptis Studentų paslaugų ir karjeros skyriuje (Saulėtekio al. 9, III rūmai, 104 kab., Vilnius), el. paštu arba tel. +370 5 219 3144.
Pokalbis su karjeros konsultantu
Karjeros konsultantai padės išmokti sėkmingai valdyti asmeninę karjerą. Jeigu tavo pasirinkimas kelia dvejonių, konsultantas gali padėti pažinti save, savo gyvenimo prioritetus, tyrinėti galimybes bei priimti apgalvotus sprendimus. Pokalbiui su karjeros konsultantu gali registruotis el. paštu arba per konsultacijų registracijos tinklapį.
Laisvojo klausytojo sutartis
Tu gali sudaryti studijų sutartį su Universitetu kaip klausytojas ir papildomai sumokėjęs nustatytą kainą už pasirinktą studijų programų dalyką (-us) gali studijuoti atskirus studijų programų dalykus (modulius) bei tobulinti kvalifikaciją ir (ar) įgyti papildomas kompetencijas. Tapęs klausytoju turėsi tokius pačius įsipareigojimus kaip studentai. Klausytojų priėmimą organizuoja ir vykdo rektoriaus įgalioti kamieninių akademinių padalinių (fakultetų) vadovai, tad kreipkis į kamieninio akademinio padalinio (fakulteto) administraciją, kuri suteiks papildomos informacijos.
Karjeros paslaugos
Karjeros paslaugų – polapyje atrasi daugybę naudingos informacijos, įrankių ir pagalbos šaltinių – viską, ko reikia Tavo sėkmingai karjerai! Čia gali kurti ir tvarkyti karjeros planus, naudotis testais / klausimynais ir geriau pažinti save, domėtis karjeros galimybėmis, susipažinti su praktikos ir darbo paieškos strategijomis, savarankiškai spręsti iškilusius karjeros sunkumus, susisiekti su karjeros konsultantais!
Jei sunku suderinti studijas ir asmeninį gyvenimą ar darbą
Kartais gyvenime įvyksta pokyčių, kurie nusistovėjusią rutiną sujaukia ir tampa sunku suderinti studijas ir asmeninį gyvenimą ar darbą. Kreipkis pagalbos ir užsiregistruok individualiai karjeros konsultacijai arba, pasinaudok mentorystės platforma ir pasikalbėk apie tai su savo srities profesionalu, kuris su tuo, tikėtina, jau buvo susidūręs kiek anksčiau. Pasvarstyk apie studijų formos, ar plano keitimo galimybes išsitęsti studijas, pasinaudojus individualaus studijų plano galimybėmis (pvz., vietoje 4 metų studijų, studijuoti 5 metus).
- Individualus studijų planas
- Individuali konsultacija
- Pokalbis su mentoriumi
- Laisvojo klausytojo sutartis
Individualus studijų planas
Studijuodamas pagal individualų studijų planą, studijas gali pritaikyti prie savo asmeninių poreikių:
- Studijuoti dalykus (modulius) iš kitų studijų programų (šiais dalykais pakeičiant dalį tavo studijų programoje numatytų dalykų);
- Lankyti norimus studijų dalykus (modulius) su kitų grupių studentais tau patogesniu metu;
- Studijuoti pagal ištęstinį studijų tvarkaraštį ir baigti studijas, pavyzdžiui, ne per 4, bet 5 studijų metus.
Prašymas dėl individualaus studijų plano teikiamas „eStudentas“ aplinkoje adresu is.vu.lt ir kiekvieno akademinio padalinio (fakulteto) vertinamas individualiai. Prieš teikiant prašymą, pravartu susisiekti su padalinio akademiniu (-e) konsultantu (-e) dėl informacijos apie individualaus studijų plano pritaikymo galimybes tavo studijų programai ir pagalbos atsirenkant tau naudingiausią variantą.
Individuali konsultacija
Pokalbis su akademiniu konsultantu
Į studijų procese iškilusius klausimus Tau pasiruošę atsakyti akademiniai konsultantai, kurie konsultuoja kiekviename Vilniaus universiteto padalinyje. Į akademinius konsultantus taip pat gali kreiptis Studentų paslaugų ir karjeros skyriuje (Saulėtekio al. 9, III rūmai, 104 kab., Vilnius), el. paštu arba tel. +370 5 219 3144.
Pokalbis su karjeros konsultantu
Karjeros konsultantai padės išmokti sėkmingai valdyti asmeninę karjerą. Jeigu tavo pasirinkimas kelia dvejonių, konsultantas gali padėti pažinti save, savo gyvenimo prioritetus, tyrinėti galimybes bei priimti apgalvotus sprendimus. Pokalbiui su karjeros konsultantu gali registruotis el. paštu arba per konsultacijų registracijos tinklapį.
Pokalbis su mentoriumi
Vilniaus universiteto studentams suteikiama galimybė rinktis kelias mentorystės kryptis. Mentorius gali būti vyresnių kursų studentas, dėstytojas, organizacijos atstovas, jau baigęs VU. Jis remiasi savo asmenine patirtimi ir yra suinteresuotas padėti Tau tapti sėkmingu savo srities profesionalu. Į mentorių gali kreiptis, jeigu domina ir kita, su tavo studijomis nesusijusi, sritis. Tai žmogus, kuris patyrė studijavimo iššūkius ir džiaugsmus, tad gali Tave padrąsinti, padėti siekti pokyčių ir suteikti visapusišką pagalbą. Pasinaudok galimybe bendrauti su mentoriumi ir registruokis mentorystės platformoje.
Laisvojo klausytojo sutartis
Tu gali sudaryti studijų sutartį su Universitetu kaip klausytojas ir papildomai sumokėjęs nustatytą kainą už pasirinktą studijų programų dalyką (-us) gali studijuoti atskirus studijų programų dalykus (modulius) bei tobulinti kvalifikaciją ir (ar) įgyti papildomas kompetencijas. Tapęs klausytoju turėsi tokius pačius įsipareigojimus kaip studentai. Klausytojų priėmimą organizuoja ir vykdo rektoriaus įgalioti kamieninių akademinių padalinių (fakultetų) vadovai, tad kreipkis į kamieninio akademinio padalinio (fakulteto) administraciją, kuri suteiks papildomos informacijos.
Jei susiduri su sveikatos problemomis
Nors visi norime būti sveiki, kartais mes ar mūsų artimieji susiduriame su sveikatos problemomis, tuo metu galime jausti daug neužtikrintumo, neapibrėžtumo, pasikeitusi situacija kelia naujų iššūkių. Norisi imtis veiksmų, tačiau aiškaus plano ką daryti galime neturėti. Vienas sprendimo būdų laikinai pristabdyti mokymosi procesą gali būti akademinės atostogos dėl ligos. Peržvelk ir kitas galimybes, kurias siūlo Vilniaus universitetas.
- Akademinės atostogos dėl ligos
- Pokalbis su neįgaliųjų reikalų koordinatore
- Vienkartinė socialinė stipendija
- Individualus studijų planas
- Psichologo konsultacija
Akademinės atostogos dėl ligos
Jeigu nori toliau studijuoti, tačiau dėl ligos negali to padaryti šiuo metu, Tau gali būti suteikiamos akademinės atostogos dėl ligos. Parašius prašymą „eStudentas“ aplinkoje, jos gali būti suteiktos iki dvejų metų, tad pasikonsultuok su savo kamieninio akademinio padalinio (fakulteto) akademiniais konsultantais ir jeigu tai bus vienintelis būdas pasinaudok šia galimybe, tačiau rekomenduojame peržvelgti ir kitas VU siūlomas galimybes.
Pokalbis su neįgaliųjų reikalų koordinatore
Vilniaus universitetas yra atviras ir deda pastangas užtikrinti tinkamas studijų sąlygas studentėms ir studentams su negalia. Studijų aplinka, mokymosi medžiaga gali būti pritaikomi atsižvelgiant į individualius poreikius, kylančius dėl negalios Būsimus ir esamus Vilniaus universiteto studentus ir studentes kviečiame kreiptis į neįgaliųjų reikalų koordinatorę visais su negalia susijusiais klausimais, kuri išlaikys konfidencialumą.
Vienkartinė socialinė stipendija
Kartais visi susiduriame su finansiniais sunkumais, o esant studentu tai gali daryti tiesioginę įtaką mokymuisi. Jeigu susidūrei su finansiniais sunkumais, pasinaudok vienkartinės socialinės stipendijos galimybe. Vienkartinė socialinė stipendija skiriama studentams artimųjų mirties, stichinės ar kitos nelaimės, ligos ar kitų finansinių sunkumų atveju. Prašymą galima teikti bet kuriuo metu „eStudentas“ aplinkoje. Vienkartinės socialinės stipendijos dydis yra nuo 2 iki 12 BSI (BSI – bazinė socialinė išmoka, šiuo metu siekia 49,00 EUR per mėnesį).
Individualus studijų planas
Studijuodamas pagal individualų studijų planą, studijas gali pritaikyti prie savo asmeninių poreikių:
- Studijuoti dalykus (modulius) iš kitų studijų programų (šiais dalykais pakeičiant dalį tavo studijų programoje numatytų dalykų);
- Lankyti norimus studijų dalykus (modulius) su kitų grupių studentais tau patogesniu metu;
- Studijuoti pagal ištęstinį studijų tvarkaraštį ir baigti studijas, pavyzdžiui, ne per 4, bet 5 studijų metus.
Prašymas dėl individualaus studijų plano teikiamas „eStudentas“ aplinkoje ir kiekvieno kamieninio akademinio padalinio (fakulteto) vertinamas individualiai. Prieš teikiant prašymą, pravartu susisiekti su padalinio akademiniu (-e) konsultantu (-e) dėl informacijos apie individualaus studijų plano pritaikymo galimybes tavo studijų programai ir pagalbos atsirenkant tau naudingiausią variantą.
Psichologo konsultacija
Vilniaus universiteto studentai gali gauti profesionalią psichologų pagalbą, kai jiems kyla abejonių prieš priimant svarbius sprendimus, kai kankina vienišumo jausmas, atsiranda nesutarimų su draugais ar artimaisiais, romantinių santykių rūpesčių, itin droviems, kamuojamiems nerimo, užsitęsusio arba stipraus liūdesio, trikdančių baimių, paveiktiems asmeninių traumų, skyrybų, šeimos narių netekties ar sunkios ligos, turintiems problemų darbe ar moksle, valgymo sutrikimų, piktnaudžiaujantiems alkoholiu ar kitomis narkotinėmis medžiagomis. Daugiau informacijos apie psichologinės pagalbos galimybes bei įkainius gali rasti psichologinių paslaugų skiltyje.
Jei susiduri su finansiniais sunkumais ar kyla nerimas dėl finansinės padėties
Vienu ar kitu gyvenimo etapu tampa aktualesnis finansų klausimas. Kartais finansiniai sunkumai sukelia nerimą, įtampą ir tokioje situacijoje tampa sunku įvertinti visas siūlomas galimybes, susikoncentruoti ties studijomis ir priimti geriausius sprendimus, tad kreipkis individualios konsultacijos ir pasinaudok siūlomomis galimybėmis.
- Studijų įmokos atidėjimas arba mokėjimas dalimis
- Finansinė pagalba studentams su negalia
- Stipendijos
- Valstybinio studijų fondo paskolos
- Individuali konsultacija
Studijų įmokos atidėjimas arba mokėjimas dalimis
Jeigu šią akimirką neturi pakankamai lėšų susimokėti už studijas, gali už jas mokėti dalimis arba atidėti mokėjimą į einamojo semestro pabaigą. Kamieninio akademinio padalinio (fakulteto) dekanas (padalinio vadovas) gali leisti studijų įmoką mokėti dalimis arba atidėti studijų įmokos mokėjimą. Prašymas teikiamas „eStudentas“ aplinkoje arba kamieniniame akademiniame padalinyje (fakultete), kuris vykdo studijas. Taip pat, jei gerai mokysiesi, gali pretenduoti į studijų kainos kompensaciją.
Finansinė pagalba studentams su negalia
Vilniaus universitetas yra atviras ir siekia sudaryti lygias galimybės studijuoti ir dirbti visiems bendruomenės nariams. Platesnę informaciją apie finansinės pagalbos priemones, studijų proceso prieinamumą ir kitą aktualią informaciją galima rasti vu.lt tinklapio skiltyje.
Stipendijos
Universitete studentams skiriama finansinė parama – stipendijos:
Vienkartinė tikslinė stipendija skiriama pasiekusiems gerų rezultatų sporto, kultūros, mokslinėje ar visuomeninėje veikloje. Prašymai rudens semestre teikiami iki spalio 25 d., pavasario semestre iki kovo 25 d. Vienkartinės tikslinės stipendijos dydis yra nuo 1 iki 15 BSI (BSI – bazinė socialinė išmoka, šiuo metu siekia 49,00 EUR per mėnesį).
Vienkartinė socialinė stipendija skiriama studentams artimųjų mirties, stichinės ar kitos nelaimės, ligos ar kitu finansinių sunkumų atveju. Prašymą galima teikti bet kuriuo metu. Vienkartinės socialinės stipendijos dydis yra nuo 2 iki 12 BSI (BSI – bazinė socialinė išmoka, šiuo metu siekia 49,00 EUR per mėnesį).
Apie kitas stipendijas informaciją gali rasti Vilniaus universiteto tinklapyje.
Visi prašymai teikiami „eStudentas“ aplinkoje.
Valstybinio studijų fondo paskolos
Valstybinis studijų fondas Tau gali suteikti finansinę paramą (stipendiją arba paskolą), jei atitinki numatytus kriterijus. Jei pasirinksi paskolą, ją pradėsi grąžinti metai po studijų baigimo ar nutraukimo. Studijų metais palūkanas apmokės Universitetas, tad dėl jų galėsi kurį laiką nesijaudinti.
Plačiau apie visas Valstybinio studijų fondo teikiamas galimybes skaityk: http://vsf.lrv.lt/lt/studentams
Individuali konsultacija
Pokalbis su mentoriumi
Vilniaus universiteto studentams suteikiama galimybė rinktis kelias mentorystės kryptis. Mentorius gali būti vyresnių kursų studentas, dėstytojas, organizacijos atstovas, jau baigęs VU. Jis remiasi savo asmenine patirtimi ir yra suinteresuotas padėti Tau tapti sėkmingu savo srities profesionalu. Į mentorių gali kreiptis, jeigu domina ir kita, su tavo studijomis nesusijusi, sritis. Tai žmogus, kuris patyrė studijavimo iššūkius ir džiaugsmus, tad gali Tave padrąsinti, padėti siekti pokyčių ir suteikti visapusišką pagalbą. Pasinaudok galimybe bendrauti su mentoriumi ir registruokis mentorystės platformoje.
Pokalbis su akademiniu konsultantu
Į studijų procese iškilusius klausimus Tau pasiruošę atsakyti akademiniai konsultantai, kurie konsultuoja kiekviename Vilniaus universiteto padalinyje. Į akademinius konsultantus taip pat gali kreiptis Studentų paslaugų ir karjeros skyriuje (Saulėtekio al. 9, III rūmai, 104 kab., Vilnius) el., paštu arba tel. +370 5 219 3144.
Pokalbis su karjeros konsultantu
Karjeros konsultantai padės išmokti sėkmingai valdyti asmeninę karjerą. Jeigu tavo pasirinkimas kelia dvejonių, konsultantas gali padėti pažinti save, savo gyvenimo prioritetus, tyrinėti galimybes bei priimti apgalvotus sprendimus. Pokalbiui su karjeros konsultantu gali registruotis el. paštu arba per konsultacijų registracijos tinklapį.
Jei nesijauti bendruomenės dalimi ar sunku užmegzti naujas pažintis
Atrask veiklas ar projektus, kurie Tave domina Vilniaus universitete. Galbūt nori atstovauti studentams ar tobulinti studijų procesą, rūpintis socialine gerove, o gal Tave labiau domina moksliniai tyrimai prie kurių nori prisijungti? Papildomos veiklos VU gali išpildyti Tavo norus. Bendros veiklos ne tik padeda lengviau įsilieti į VU bendruomenę, atrasti naujus draugus bei sustiprina tarpusavio ryšius, taip pat padeda ugdyti bendrąsias kompetencijas. Vilniaus universiteto bendruomenėje beveik 30 000 narių. Tokioje gausioje bendruomenėje kartais gali būti sudėtinga atrasti tai ko nori ar pasijausti jos dalimi ir tai visiškai normalu, tad kreipkis į mentorių ar karjeros konsultantą.
- Papildomos veiklos VU
- Pokalbis su mentoriumi
- Individuali konsultacija
- Individualus studijų planas
- Studijų ir praktikos galimybės Lietuvoje ir užsienyje
- Savanorystė
Papildomos veiklos VU
Bet kurį studijų semestrą gali pretenduoti atlikti Sumaniąją praktiką, kurios metu dirbsi tarpdisciplininėje komandoje ir spręsi realų pasirinktos organizacijos iššūkį. VU taip pat savo studentams siūlo platų pasirinkimą užsiimti mėgstama veikla, tad jei tau patinka kūrybinė veikla, tokia kaip rašymas, žygiai gamtoje, organizuoti įvairius renginius ar prisidėti prie Vilniaus universiteto tobulinimo, pasidomėk galimybe veikti draugijose, klubuose, asociacijose ar meno kolektyvuose bei sportuoti. Taip pat gali prisijungti prie studentiškų programų ar projektų. Visa tai gali pagelbėti realizuojant save, užmezgant naujas pažintis ar susirandant bendraminčių bei ugdant bendrąsias kompetencijas.
Pokalbis su mentoriumi
Mentorius – suinteresuotas padėti Tau tapti sėkmingu savo srities profesionalu. Tai žmogus, kuris patyrė studijavimo iššūkius ir džiaugsmus, tad gali Tave padrąsinti, padėti siekti pokyčių ir suteikti visapusišką pagalbą.
Individuali konsultacija
Pokalbis su akademiniu konsultantu
Į studijų procese iškilusius klausimus Tau pasiruošę atsakyti akademiniai konsultantai, kurie konsultuoja kiekviename Vilniaus universiteto padalinyje. Į akademinius konsultantus taip pat gali kreiptis Studentų paslaugų ir karjeros skyriuje (Saulėtekio al. 9, III rūmai, 104 kab., Vilnius), el. paštu arba tel. +370 5 219 3144.
Pokalbis su karjeros konsultantu
Karjeros konsultantai padės išmokti sėkmingai valdyti asmeninę karjerą. Jeigu tavo pasirinkimas kelia dvejonių, konsultantas gali padėti pažinti save, savo gyvenimo prioritetus, tyrinėti galimybes bei priimti apgalvotus sprendimus. Pokalbiui su karjeros konsultantu gali registruotis el. paštu arba per konsultacijų registracijos tinklapį.
Individualus studijų planas
Studijuodamas pagal individualų studijų planą, studijas gali pritaikyti prie savo asmeninių poreikių:
- Studijuoti dalykus (modulius) iš kitų studijų programų (šiais dalykais pakeičiant dalį tavo studijų programoje numatytų dalykų);
- Lankyti norimus studijų dalykus (modulius) su kitų grupių studentais tau patogesniu metu;
- Studijuoti pagal ištęstinį studijų tvarkaraštį ir baigti studijas, pavyzdžiui, ne per 4, bet 5 studijų metus.
Prašymas dėl individualaus studijų plano teikiamas „eStudentas“ aplinkoje ir kiekvieno akademinio padalinio (fakulteto) vertinamas individualiai. Prieš teikiant prašymą, pravartu susisiekti su padalinio akademiniu (-e) konsultantu (-e) dėl informacijos apie individualaus studijų plano pritaikymo galimybes tavo studijų programai ir pagalbos atsirenkant tau naudingiausią variantą.
Studijų ir praktikos galimybės Lietuvoje ir užsienyje
Pasinaudok galimybe sudalyvauti Sumaniojoje praktikoje ir įgyti praktinės patirties dirbant tarpdisciplininėje bei tarpkultūrinėje komandoje. Jos metu kūrybiškai, pagal Design Thinking metodiką, spręsi pasirinktą realų organizacijos iššūkį.
Praktinės ir tarptautinės patirties, kuri labai vertinama darbdavių, gali įgyti „Erasmus+“ praktikoje. Šios praktikos galimybėmis gali pasinaudoti iki 6 kartų (minimali trukmė 2 mėnesiai). Studijų mainai, praktika ir absolvento praktika sumuojasi ir negali viršyti daugiau nei 12 mėnesių vienoje studijų pakopoje.
Taip pat išmėgink mainų, studijų galimybes užsienyje arba atlik savanorišką praktiką Lietuvos organizacijose.
Savanorystė
Savo idėjomis, įsitraukimu, konkrečiais darbais gali prisidėti prie kultūrinių, pilietinių, socialinių, savanorystės skatinimo, laisvalaikio ir kitų veiklų organizavimo Vilniaus universitete ar už jo ribų. Savanorystė puiki mokykla, kurioje gali įgyti bendrųjų ir dalykinių kompetencijų reikalingų ateities darbe, o savanoriškų veiklų įvairovė leis pasirinkti labiausiai tinkamą savanorystę Tau. Jei sunku pasirinkti kokias kompetencijas savanorystės metu norėtum ugdyti ar kuria savanoriška veikla užsiimti, kreipkis į karjeros konsultantą.
Jei susidūrei su kitais, aukščiau neišvardintais iššūkiais, ar turi klausimų, Tau gali pagelbėti:
Individuali konsultacija
Pokalbis su akademiniu konsultantu
Į studijų procese iškilusius klausimus Tau pasiruošę atsakyti akademiniai konsultantai, kurie konsultuoja kiekviename Vilniaus universiteto padalinyje. Į akademinius konsultantus taip pat gali kreiptis Studentų paslaugų ir karjeros skyriuje (Saulėtekio al. 9, III rūmai, 104 kab., Vilnius), el. paštu arba tel. +370 5 219 3144.
Pokalbis su karjeros konsultantu
Karjeros konsultantai padės išmokti sėkmingai valdyti asmeninę karjerą. Jeigu tavo pasirinkimas kelia dvejonių, konsultantas gali padėti pažinti save, savo gyvenimo prioritetus, tyrinėti galimybes bei priimti apgalvotus sprendimus. Pokalbiui su karjeros konsultantu gali registruotis el. paštu arba per konsultacijų registracijos tinklapį.
Psichologo konsultacija
Vilniaus universiteto studentai gali gauti profesionalią psichologų pagalbą, kai jiems kyla abejonių prieš priimant svarbius sprendimus, kai kankina vienišumo jausmas, atsiranda nesutarimų su draugais ar artimaisiais, romantinių santykių rūpesčių, itin droviems, kamuojamiems nerimo, užsitęsusio arba stipraus liūdesio, trikdančių baimių, paveiktiems asmeninių traumų, skyrybų, šeimos narių netekties ar sunkios ligos, turintiems problemų darbe ar moksle, valgymo sutrikimų, piktnaudžiaujantiems alkoholiu ar kitomis narkotinėmis medžiagomis. Daugiau informacijos apie psichologinės pagalbos galimybes bei įkainius gali rasti psichologinių paslaugų skiltyje.
Pokalbis su mentoriumi
Vilniaus universiteto studentams suteikiama galimybė rinktis kelias mentorystės kryptis. Mentorius gali būti vyresnių kursų studentas, dėstytojas, organizacijos atstovas, jau baigęs VU. Jis remiasi savo asmenine patirtimi ir yra suinteresuotas padėti Tau tapti sėkmingu savo srities profesionalu. Į mentorių gali kreiptis, jeigu domina ir kita, su tavo studijomis nesusijusi, sritis. Tai žmogus, kuris patyrė studijavimo iššūkius ir džiaugsmus, tad gali Tave padrąsinti, padėti siekti pokyčių ir suteikti visapusišką pagalbą. Pasinaudok galimybe bendrauti su mentoriumi ir registruokis mentorystės platformoje.
Individualus studijų planas
Studijuodamas pagal individualų studijų planą, studijas gali pritaikyti prie savo asmeninių poreikių:
- Studijuoti dalykus (modulius) iš kitų studijų programų (šiais dalykais pakeičiant dalį tavo studijų programoje numatytų dalykų);
- Lankyti norimus studijų dalykus (modulius) su kitų grupių studentais tau patogesniu metu;
- Studijuoti pagal ištęstinį studijų tvarkaraštį ir baigti studijas, pavyzdžiui, ne per 4, bet 5 studijų metus.
Prašymas dėl individualaus studijų plano teikiamas „eStudentas“ aplinkoje ir kiekvieno akademinio padalinio (fakulteto) vertinamas individualiai. Prieš teikiant prašymą, pravartu susisiekti su padalinio akademiniu (-e) konsultantu (-e) dėl informacijos apie individualaus studijų plano pritaikymo galimybes tavo studijų programai ir pagalbos atsirenkant tau naudingiausią variantą.