Mentorystės programa „Dėstytojai dėstytojams“

Sukurta: 19 gegužės 2023

Mentorystės programa „Dėstytojai dėstytojams“ skirta ne tik naujai į universitetą priimtiems dėstytojams, bet taip pat ir visiems, norintiems pasidalinti savo patirtimi bei praktikomis.

Programa siekiama:

  • padėti dėstytojams sėkmingiau integruotis į Vilniaus universiteto bendruomenę;
  • teikti paramą užtikrinant dėstymo kokybę;
  • prisidėti prie dėstytojų karjeros plėtros ir patrauklumo.

Programos dalyviai:

  • mentorius – patyręs dėstytojas (mentorius) – asmuo, turintis dėstymo patirties ir norintis savo patirtimi dalintis su dėstytoju ieškančiu mentoriaus/ programos dalyviu.
  • dėstytojas, turintis mentorių – naujai priimtas dėstytojas, pradedantis dėstyti asmuo, o taip pat ir turintis pedagoginės patirties dėstytojas, tačiau norintis pažinti kitų patirtis.

Programos dalyvių bendradarbiavimo formos:

  • individualūs susitikimai. Mentorius ir dėstytojas/ programos dalyvis pasirenka jiems patogiausią bendravimo ir bendradarbiavimo būdą bei priemones;
  • mokymai, kūrybinės dirbtuvės programos dalyviams;
  • strateginiai susitikimai. Kiekvienų akademinių mokslo metų pradžioje ir pabaigoje, pasiekus tam tikrų tarpinių rezultatų, rengiami programos dalyvių susitikimai (grupės refleksijos) ir kartu aptariami programos tikslai, uždaviniai, iššūkiai ir pasiekimai.

Mentorių veiklos vertinimas ir pripažinimas. Dalyvavimas Mentorystės programoje grindžiamas savanorišku įsitraukimu. Tačiau mentorystės, kaip pedagoginių kompetencijų dalies, patirtis yra pripažįstama atestacijų ir konkursų metu. Be to, pagal Universitete galiojančią skatinimo už indėlį į studijų kokybę tvarką, mentorystė yra viena iš premijuojamų veiklų įvertinant dėstytojų indėlį į studijų kokybės užtikrinimą.

Mentorystės programos dalyviams rekomenduojama nuosekliai pildyti elektroninėje platformoje jiems specialiai sukuriamus elektroninius dienoraščius. Būtent dienoraščių įrašų pagrindu yra išduodamos pažymos, patvirtinančios dėstytojų dalyvavimą mentorystės programos veikloje.

Programos trukmė. Mentorystės trukmė priklauso nuo dalyvaujančiųjų programoje individualių poreikių, - gali trukti mėnesį, pusę metų, metus ir daugiau.

Programos koordinatorius – Vilniaus universiteto Edukacinių kompetencijų centras. Centras teikia pagalbą dėstytojams ieškantiems/ar turintiems mentorius ir dėstytojams-mentoriams; organizuoja įvairias bendras veiklas (seminarus, grupės refleksijas, kūrybines dirbtuves, konsultacijas ir pan.); išduoda pažymas, patvirtinančias dėstytojų dalyvavimą mentorystės programos veikloje.

Iškilus klausimams ar turint pastebėjimų, visada galima kreiptis į Mentorystės programos dėstytojams koordinatorių – Edukacinių kompetencijų (EK) centrą (el. p. ).