Pagrindiniai įrankiai nuotoliniam mokymuisi
Vilniaus universiteto dėstytojų vedamos paskaitos ir joms parengta medžiaga yra intelektinė nuosavybė, todėl studentai gali šia informacija naudotis tik mokymosi tikslais. Bet koks kitoks medžiagos panaudojimas, įskaitant jos platinimą be atskiro leidimo yra draudžiamas. Labai prašome jūsų laikytis abipusės pagarbos ir aktyvaus įsitraukimo principų. Produktyvus nuotolinis ar mišrus mokymasis yra mūsų visų bendrų pastangų rezultatas. Dėl to kviečiame į nuotolinius užsiėmimus jungtis su nuostata mokytis, iš anksto pasirūpinti techninėmis detalėmis ir laikytis nuotolinio darbo etiketo. |
Pagrindiniai įrankiai ir nuorodos, apie kuriuos tikrai verta žinoti dalyvaujant nuotoliniuose studijų užsiėmimuose:
Vilniaus universiteto virtuali mokymosi aplinka
Vilniaus universiteto Virtualioje mokymosi aplinkoje (VMA) galite rasti įvairią studijų dalykų medžiagą, kuria dalijasi dėstytojai – pristatymus, naudingą literatūrą, savikontrolės testus, vaizdo įrašus, taip pat atlikti atsiskaitymus, registruotis į studentų grupes ir panašiai.
Vilniaus universiteto virtuali mokymosi aplinka – elektroninė platforma, kurioje kiekvienas dalyko (modulio) dėstytojas su savo kurso studentais nuotoliniu būdu gali dalintis ir organizuoti įvairias studijų (pvz., studentų darbų pateikimo ir vertinimo, studentų atsiskaitymų, įvairios medžiagos, susijusios su kursu, pateikimo studentų savarankiškam mokymuisi ir kt.) veiklas. Prie Virtualios mokymosi aplinkos galite prisijungti su jums suteiktais Universiteto bendrojo prisijungimo sistemos duomenimis.
„Microsoft Teams“
„Microsoft Teams“ – bendradarbiavimo programa, padedanti didelei žmonių grupei efektyviai organizuoti nuotolinį studijų procesą, dirbti ir bendrauti vienoje vietoje. „Microsoft Teams“ padės įprastą bendravimą lengvai pakeisti nuotoliniu. Platforma naudodamiesi galite:
- Vaizdo konferencijų pagalba dalyvauti paskaitose ir seminaruose;
- Individualiai bendrauti su savo rašto darbo vadovu, keldamas ir nuolatos atnaujindamas darbo progresą bei dalindamasis surinkta medžiaga;
- Organizuoti darbą su kitais studentais bendrų užduočių atlikimui ir mokymuisi kartu;
- Palengvinti studijų procesą naudodamasis platformoje esančiomis „Microsoft Office 365“ paketo ir kitomis programėlėmis (jas gali pasiekti programos skiltyje „Apps“).
Vilniaus universiteto Informacinių technologijų paslaugų centro darbuotojai parengė metodinę medžiagą studentams, kaip prisijungti prie dėstytojų suformuotų dalyko (modulio) komandų ir dalyvauti vaizdo paskaitose nuotoliniu būdu.
Kylant klausimams dėl darbo „Microsoft Teams“ platformoje, juos galite užduoti šioje platformoje sukurtame specialiame kanale „Skubi pagalba studentams“. Prie jo galite prisijungti šiais būdais:
- įvedę komandos kodą – h7l0cnf;
- prisijungę prie šios komandos nuorodos;
- prisijungę prie šios kanalo nuorodos.
„Microsoft Office 365“
Naudodamiesi „Microsoft Office 365“ aplinką galite:
- Vienu metu su kitais studentais kurti tekstinius dokumentus („Microsoft Word“), pristatymus („Microsoft PowerPoint“), skaičiuokles („Microsoft Excel“), reikalingus studijoms bei jais dalintis;
- Bendrauti su Universiteto bendruomene ir gauti visą aktualiausią informaciją paštu („Microsoft Outlook“);
- Kurti rašto ir kitiems darbams reikalingų apklausų anketas („Microsoft Forms“);
- Kaupti ir dalintis įvairiais studijoms reikalingais failais: konspektais, kitokia tekstine bei vaizdine medžiaga (“Microsoft OneDrive” bei Microsoft Sharepoint”);
- Individualiai arba su kurso draugais kurti studijų užsiėmimų konspektus, žymėtis straipsnių pastabas, generuoti idėjas, o po to jomis dalintis, jas redaguoti iš bet kurio įtaiso net ir tada, kai neturi interneto (“Microsoft OneNote”);
- Planuoti grupinius darbus, juos paskirstyti komandos nariams, nustatyti terminus ir įkelti juos į kalendorių, skaidyti didėles užduotis į mažesnes bei sekti komandos progresą (“Microsoft Planner”);
- Planuoti individualius darbus, sudarinėti užduočių sąrašus, nusistatyti priminimus, žymėti atliktas užduotis (Microsoft “To-Do”);{slideBendrinti įvairius vaizdo (paprastai – ekrano dalinimosi) įrašus su bendrakursiais ir Universiteto bendruomene („Microsoft Stream“).
Pilną studentams pasiekiamų „Microsoft Office 365“ programų sąrašą rasite adresu office365.vu.lt. Studentams paketo programas galima naudoti tiek internetinėje, tiek kompiuterinėje versijoje ją parsisiuntus nemokamai.
„Microsoft Teams“ – viena iš „Microsoft Office 365“ paketo programų.
Nuotolinė prieiga prie programinės įrangos
Pasaulyje siaučiant pandemijai, VU studentams ir darbuotojams sudaroma galimybė virtualiose darbo vietose naudotis specializuota statistinių duomenų apdorojimo programine įranga „SPSS“.
- Prie savo paskyros prisijungti galite per interneto naršyklę adresu https://darbalaukis.vu.lt.
- Naudokite Vilniaus universiteto suteiktą eID ir slaptažodį bei pasirinkite darbo vietą „Lankytojai (su SPSS paketu)“.
Naudotojams, kuriems nepatogu arba nepavyksta prisijungti naudojant naršyklę (HTML klientą), rekomenduojame parsisiųsti „VMware Horizon Client“ iš „Microsoft Store“ arba paspaudus nuorodą, esančią darbalaukis.vu.lt prisijungimo lango apačioje. Parsisiuntus ir įsidiegus „VMware Horizon Client“ reikia pridėti naują serverį „darbalaukis.vu.lt“.
Universiteto studentai ir darbuotojai nuotoliniu būdu taip pat gali įsidiegti ir naudotis matematinių skaičiavimų ir modeliavimo programine įranga „MATLAB“ ir „Simulink“. Registracijos ir prisijungimo adresą rasite čia.
Dėmesio: virtualių darbo vietų kiekis ribotas (25 vnt.)! Jei susidursite su prisijungimo ar kitomis problemomis, rašykite el. laišką adresu .
Įvairių gamintojų programos, prie kurių VU studentai ir darbuotojai turi galimybę prisijungti ar nusipirkti su nuolaida: vilniaus.onthehub.com.
Daugiau informacijos apie kompiuterių programas Vilniaus universitete galite rasti čia.
Vilniaus universiteto virtualus privatus tinkas (VPN)
Norėdami pasiekti visus galimus išteklius, nepamirškite įsijungti Vilniaus universiteto virtualaus privataus tinklo (VPN) – informacijos, kaip tai padaryti ieškok čia.