Registracija į dalykus
Individualiosios studijos
Individualiosios studijos – tai laisvai pasirenkama studijų dalis, kurią gali susidaryti 2023 m. (ir vėliau) studijas Universitete pradėjęs bakalauro ar vientisųjų studijų programų studentas. Studentas pasinaudoti individualiųjų studijų galimybe gali nuo antrojo semestro.
Į individualiųjų studijų dalykus (modulius) įeina: pagrindinės studijų krypties, kitų studijų krypčių dalykai, gretutinės studijos, skirtos įgyti papildomų kompetencijų, 20+ užsienio kalbų, bendrųjų universitetinių studijų dalykai, tarpkryptiniai dalykai.
Plačiau apie individualiųjų studijų galimybes galite skaityti čia.
Studentas, rinkdamasis individualiųjų studijų dalykus (modulius) privalo pats užtikrinti, kad jo pasirenkami dalykai (moduliai) nesidubliuos su pagrindinių / privalomų programai studijų dalykų (modulių) tvarkaraščiu. Jei dubliuojasi, norimą pasirenkamąjį dalyką (modulį) reikėtų rinktis kitame semestre arba pagrindinį studijų dalyką (modulį) lankyti su kita akademine grupe (jei yra galimybė). Studijų tvarkaraštį pasitikrinti galima čia.
Rekomenduojama ir atsakingai vertinti savo turimas žinias, gebėjimus. Vienus dalykus studijuoti galės visi pasirinkusieji, kitiems reikės įrodyti pasirengimą pagal nustatytus išankstinius reikalavimus.
Visi numatyti individualiųjų studijų dalykai skelbiami studijų programos plane. Prisijungus prie Universiteto „eStudentas“ aplinkos reiktų pasirinkti „Studijų programos planas" (skiltyje „Studijos“).
Registracija į Individualiųjų studijų dalykus
Individualiųjų studijų dalykų (modulių) pasirinkimas vykdomas Universiteto „eStudentas“ aplinkoje.
Individualiųjų studijų dalykų sąrašą galima peržiūrėti čia arba prisijungus prie „eStudentas“ aplinkos ir pasirinkus skiltį „Registracijos“ -> „IND registracija“ -> „Dalykų sąrašas“.
Jei individualiųjų studijų dalykų (modulių) pasirinkimas numatytas pavasario semestre – registracija prasideda gruodžio 8 d. ir vyksta iki gruodžio 14 d. Papildoma registracija vyksta vasario mėn. pirmas dvi savaites
Jei individualiųjų studijų dalykų (modulių) pasirinkimas numatytas rudens semestre – registracija prasideda gegužės 8 d. ir vyksta iki gegužės 14 d. Papildoma registracija vyksta rugsėjo mėn. pirmas dvi savaites.
Apie tikslią registracijos į individualiųjų studijų dalykų pradžios data ir laiką informuojama elektroniniu pranešimu, siunčiamu studentui Vilniaus universiteto suteiktu el. pašto adresu bei Universiteto „eStudentas“ aplinkoje.
Bendrosios universitetinės studijos (BUS)
Bendrųjų universitetinių studijų tikslas – ugdyti veiklius, kūrybingus, atvirus ir tolerantiškus, plataus akiračio ir atsakingus savo šalies ir šiuolaikinės visuomenės narius, suprantančius praeities pasiekimus, šiuolaikinio pasaulio problemas bei kuriančius ateitį.
Bendrosios universitetinės studijos (BUS) – tai su studijų krypties tematika supažindinantys bei bendrąją erudiciją ugdantys individualiųjų studijų dalykai (moduliai), kurie yra įgyvendinami visose Vilniaus universiteto pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programose. BUS diegia supratimą apie poreikį skleisti ir dalintis su plačiąja visuomene svarbiausiomis mokslo idėjomis ir intelektualiais argumentais.
BUS dalykai – studijų programos plane
Visi numatyti studijų dalykai skelbiami studijų programos plane. Prisijungus prie Universiteto „eStudentas“ aplinkos reiktų pasirinkti „Studijų programos planas" (skiltyje „Studijos“).
BUS dalykai kaip individualiųjų studijų (modulių) dalykai yra numatyti tik bakalauro ir vientisųjų studijų programose.
Registracija į BUS dalykus (įstojusiems 2023 m. ir vėliau)
Nuo 2023 m. bendrosios universitetines studijos (BUS) tapo individualiųjų studijų dalimi, todėl registracija į šiuos dalykus vyks tuo pačiu metu kaip ir į kitus individualiųjų studijų dalykus.
Jei individualiųjų studijų dalykai (modulių), į kuriuos įeina BUS dalykai, numatyti rudens semestre – registracija prasideda gegužės 8 d. ir vyksta iki gegužės 14 d. Papildoma registracija vyksta rugsėjo mėn. per pirmas dvi naujo semestro savaites.
Jei BUS dalykai numatyti pavasario semestre – registracija prasideda gruodžio 8 d. pirmomis dienomis ir vyksta iki gruodžio 14 d. Papildoma registracija vyksta vasario mėn. per pirmas dvi naujo semestro savaites.
Apie tikslią registracijos į BUS dalykus pradžios data ir laiką informuojama elektroniniu pranešimu, siunčiamu studentui Vilniaus universiteto suteiktu el. pašto adresu bei Universiteto „eStudentas“ aplinkoje.
Registracija į BUS dalykus kaip individualiųjų studijų dalykus vyksta studijuojančiajam prisijungus prie Universiteto „eStudentas“ aplinkos ir pasirinkus skiltį „Registracijos“ ir „IND registracija“.
Registracija į BUS dalykus (įstojusiems iki 2023 m.)
Jei BUS dalykai numatyti rudens semestre – registracija prasideda gegužės 3 d. ir vyksta iki gegužės 14 d. Papildoma registracija vyksta rugsėjo mėn. per pirmas dvi naujo semestro savaites.
Jei BUS dalykai numatyti pavasario semestre – registracija prasideda gruodžio 3 d. pirmomis dienomis ir vyksta iki gruodžio 14 d. Papildoma registracija vyksta vasario mėn. per pirmas dvi naujo semestro savaites.
Apie tikslią registracijos į BUS dalykus pradžios datą ir laiką informuojama elektroniniu pranešimu, siunčiamu studentui Vilniaus universiteto suteiktu el. pašto adresu bei Universiteto „eStudentas“ aplinkoje.
Registracija į BUS dalykus kaip individualiųjų studijų dalykus vyksta studijuojančiajam prisijungus prie Universiteto „eStudentas“ aplinkos ir pasirinkus skiltį „Registracijos“ ir „BUS registracija“.
BUS dalykų užsiėmimų ir atsiskaitymų laikas
Užsiėmimai vykdomi tik ketvirtadieniais ir penktadieniais nuo 15 val. Tikslus užsiėmimo laikas skelbiamas BUS dalykų registracijos metu.
BUS dalykų egzaminai neturi sutapti su kitų dalykų galutiniais atsiskaitymais, todėl BUS dalykų egzaminų datos nustatomos iš anksto. Tomis dienomis nevyksta kitų dalykų atsiskaitymai. Tikslų BUS egzamino laiką dėstytojas suderina su studentais.
BUS dalykų sąrašas
Kiekvienam semestrui sudaromas naujas BUS dalykų sąrašas. Patikrinti, kurie dalykai bus siūlomi kito semestro metu, kiekvienas gali pasitikrinti VU informacinėje sistemoje prie skilties „Registracijos“ -> „IND registracija“ -> „Dalykų sąrašas“. Prie dalykų sąrašo reikia pasirinkti studijų dalykų bloką „Bendrosios universitetinės studijos (BUS)“.
Studentams, kurie į Vilniaus universitetą įstojo iki 2023 m. siūlomų BUS dalykų sąrašą galima pasitikrinti BUS tinklapyje.
DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
Kodėl registracijos metu matomi ne visi BUS dalykai?
Atsižvelgiant į studijų programos tikslus ir ugdomas kompetencijas, studijų programos komitetas kiekvienai studijų programai gali sudaryti atskirą BUS dalykų sąrašą.
Ar galima pasikeisti pasirinktą BUS dalyką?
Registracijos metu pasirinktą BUS dalyką galima pakeisti į kitą, jei jame yra laisvų vietų.
Tai galima padaryti prisijungus prie Universiteto „eStudentas“ aplinkos, pasirinkus BUS registracija (meniu „Registracijos“) ir atšaukiant pasirinktą BUS dalyką bei pasirenkant norimą.
Apie registraciją į naują BUS dalyką informuos ir elektroninis pranešimas VU studento el. pašte.
Ką daryti, jeigu laiku nepavyko užsiregistruoti į BUS dalyką?
Užsiregistruoti į BUS dalyką galima per papildomą registracijos terminą (žr. Registracija į BUS dalykus). Pasibaigus papildomai registracijai, reikia kreiptis į BUS dalyką dėstančio kamieninio akademinio padalinio Studijų skyrių.
Nepasirinkus BUS dalyko iki galutinio BUS dalyko atsiskaitymo (egzamino), semestro pabaigoje studijų rezultatuose bus automatiškai įrašoma atitinkamų kreditų akademinė skola.
Ką daryti, jei gauta BUS dalyko akademinė skola?
Po galutinio dalyko (modulio) studijų pasiekimo vertinimo perlaikymo pasiekus žemesnį nei slenkstinis (t. y. neišlaikyta) studijų pasiekimų lygmenį įgyjama skola.
Pasibaigus egzaminų perlaikymo terminui reikia kreiptis į savo kamieninio akademinio padalinio (fakulteto) studijų skyrių su prašymu leisti pakartoti atitinkamą BUS dalyką, perlaikyti dalyką (modulį) eksternu po savarankiško kartojimo arba pakeisti BUS dalyką (modulį) kitu BUS dalyku (moduliu).
Akademinė skola įgyjama pasiekus žemesnį nei slenkstinį dalyko (modulio) studijų pasiekimų lygmenį ir kamieninio akademinio padalinio nustatyta tvarka išnaudojus vieną iš Studijų nuostatuose numatytų galimybių: pakartojus dalyką (modulį), perlaikius dalyką (modulį) eksternu po savarankiško kartojimo arba dalyką (modulį) pakeitus kitu.
Ar BUS dalykas gali būti įskaitytas?
Taip, BUS dalykas gali būti įskaitomas, jei ankstesnių studijų metu išklausytas dalykas turiniu ir apimtimi (ne mažiau kaip 5 ECTS kreditų) atitinka bet kurį Vilniaus universitete dėstomą BUS dalyką. Dalykas gali būti išklausytas Lietuvos ar užsienio valstybės aukštojoje mokykloje.
Ką daryti, kad būtų įskaitytas BUS dalykas?
Prieš semestro pradžią arba per pirmąjį semestro mėnesį reikėtų kreiptis į savo kamieninio akademinio padalinio (fakulteto) studijų skyrių su prašymu dėl dalyko įskaitymo (žr. prašymo formą). Kartu su prašymu būtina pateikti akademinę pažymą ir dalyko aprašą.
Tai, ar išklausytas dalykas atitinka turiniu ir gali būti įskaitytas už BUS dalyką, įvertina atitinkamo BUS dalyko dėstytojas.
Ar BUS dalyko įvertinimas skaičiuojamas sudarant rotacijos balą?
Taip, skaičiuojant rotacijos balą BUS dalyko įvertinimas, nepriklausomai teigiamas ar neigiamas, yra įskaičiuojamas.
Kodėl BUS dalyko nėra akademinių užsiėmimų tvarkaraštyje?
BUS dalyko užsiėmimų tvarkaraštis skelbiamas atskirai Universiteto „eStudento“ aplinkoje „BUS registracija“ (skiltyje „Registracijos“).
Pasirenkamieji dalykai
Privalomieji dalykai sudaro pasirinktos studijų krypties išsilavinimo pagrindus. Tuo tarpu, pasirenkamieji dalykai (moduliai) užtikrina bendrąjį universitetinį lavinimą ir iš esmės papildo pasirinktos pagrindinės ir (ar) gretutinės studijų krypties (šakos) išsilavinimą. Studijų programa sudaryta iš dėstomųjų dalykų. Pagal pasirinkimo tipą Universitete dalykai skirstomi į privalomuosius, pasirenkamuosius ir individualiųjų studijų dalykus.
Pasirenkamuosius dalykus galima rinktis tuose semestruose, kuriuose jie yra numatyti pagal studijų planą. Studijų plane taip pat nurodoma pasirenkamojo dalyko apimtis kreditais.
Registracija į pasirenkamuosius dalykus
Semestro pabaigoje studentai privalo registruotis į kito semestro pasirenkamuosius dalykus (modulius). Pasirinkimai turi būti atliekami Universiteto „eStudentas“ aplinkoje, kurioje automatizuotai siūlomi galimi pasirinkimo variantai.
Jei pasirenkamieji dalykai yra siūlomi pavasario semestre, tai registracija prasideda gruodžio 1 d. ir vyksta iki gruodžio 7 d., į rudens semestro pasirenkamuosius dalykus registracija vyksta nuo gegužės 1 d. iki gegužės 7 d.
Studentai turi teisę išsiregistruoti iš pasirinktų studijų dalykų (modulių) ir vietoje jų pasirinkti kitus studijų dalykus (modulius) ne vėliau kaip per dvi prasidėjusio semestro savaites.
Laiku nepasirinkus pasirenkamojo dalyko, įrašoma skola.
Ne studijų programos dalykai (informacija aktuali įstojusiems iki 2023 m.)
Registruotis į šiuos kalbų mokymus galima Universiteto „eStudentas“ aplinkoje (skiltyje „Kita užsienio kalba“). Informaciją apie galimus kalbų mokymosi lygius ir tvarkaraščius galima rasti Vilniaus universiteto informacinėje sistemoje.Vilniaus universiteto pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų studentai gali papildomai studijuoti pasirinktą užsienio kalbą ir taip plėsti savo žinių, kaupiamų universitete, bagažą.
Vilniaus universitetas dalį užsienio kalbos (kuri studijuojama papildomai, kaip ne studijų programos dalykas) mokymosi kainos kompensuoja. Todėl Vilniaus universiteto studentams vieno semestro kaina yra tik 55,00 EUR.
Informacija apie išklausytus ne studijų programos (užsienio kalbos) dalykus yra įtraukiama į diplomo priedėlį ir, jeigu reikalinga, išduodama pažyma.
LMTA ir VDA laisvieji dalykai
Vilniaus universitetas bendradarbiauja su Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) bei Vilniaus dailės akademija (VDA) ir siūlo VU studentams rinktis LMTA ir VDA siūlomus dalykus. Pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų studentai, priimti studijuoti Vilniaus universitete nuo 2023 m., gali rinktis šiuos dalykus panaudodami savo studijų programoje numatytus individualiosioms studijoms skirtus kreditus. Anksčiau studijas pradėję studentai, siekiantys užsiregistruoti į LMTA ir VDA aukštosios mokyklos siūlomą studijų dalyką, prieš registracijos pradžią turėtų savo pasirinkimą suderinti su SPK pirmininku.