Įvykę renginiai
Renginys „Švęskime kūrybiškumą: edukacinės iniciatyvos 2024"
Gruodžio 5 d. Vilniaus universitete vyko jau tradiciniu tapęs Edukacinių kompetencijų centro organizuojamas renginys „ŠVĘSKIME KŪRYBIŠKUMĄ: edukacinės iniciatyvos 2024“. Šis renginys subūrė Universiteto bendruomenę aptarti įgyvendintas iniciatyvas ir pasidalinti gerąja patirtimi. Per dieną buvo pristatytos net 23 edukacinės iniciatyvos – dėstytojų įgyvendinti projektai, skirti dėstomų dalykų atnaujinimui taikant aktyvius mokymo/si metodus siekiant didesnio studentų įsitraukimo. Šių iniciatyvų įgyvendinimą remia 2021 m. įsteigtas VU Edukacinių iniciatyvų fondas.
Pranešimas iš Amsterdamo universiteto. Renginio dalyviai turėjo galimybę išgirsti ir tarptautinės patirties. Amsterdamo universiteto Tarpkryptinių studijų instituto lektorė Linda de Greef nuotoliniu būdu pristatė pranešimą „Innovating Education Together: Strategies for Educational Innovation“. Pranešime buvo aptariami tarpkryptinio mokymo/si ir dėstymo iššūkiai bei galimybės.
Diskusija apie mokymąsi kitaip. Dėstytojų įgyvendintų iniciatyvų pristatymus pradėjome diskusija „Kada ir kodėl pradedame mokyti ir mokytis kitaip?“, kurią moderavo Edukacinių kompetencijų centro vadovė dr. Inga Milišiūnaitė. Diskusijoje dalyvavo ne tik dėstytojai, kurie pristatė ir savo įgyvendintas edukacines iniciatyvas, bet ir jų studentai, kurie dalinosi savo mokymosi patirtimi. Dalyvių įžvalgos patvirtino, kad inovatyvus mokymas ne tik pagyvina studijų procesą, bet ir daro jį prasmingesnį bei patrauklesnį studentams.
Pranešimai ir įkvepiančios patirtys bei idėjos. Antroje renginio dalyje dėstytojai pranešimuose apie įgyvendintas edukacines iniciatyvas pristatė pasiektus rezultatus, dalinosi patirtimis bei idėjomis, kaip mokymo procesą padaryti patrauklesnį bei prasmingesnį.
Tradiciškai – staigmenos ir saldus finalas. Neabejotinai smagi dalis – renginio uždarymas, kuris tradiciškai neapsiėjo be siurprizų ir vaišių. Šiemet šventinę nuotaiką sustiprino Vilniaus universiteto šokėjų poros Medos Kazanavičiūtės ir Roko Žainio pasirodymas (trenerė, Teresė Gritėnienė), o saldžiąją dalį užtikrino tortas, tapęs jau neatsiejama renginio tradicija.
Tikimės, kad ši graži iniciatyva ir toliau gyvuos, suteikdama erdvę idėjų mainams, diskusijoms ir bendrystei. Ačiū visiems dalyvavusiems ir kviečiame peržiūrėti renginio akimirkas!
Mentorystės programos „Dėstytojai dėstytojams“ šventinis susitikimas
2024 m. gruodžio 12 d. įvyko mentorytės programos „Dėstytojai dėstytojams“ susitikimas. Renginio metu klausėmės pranešimo, kurį pristatė dr. Leah Goldberg (The Open University of Israel), supažindindama mus su naujausiomis neuropedagogikos mokslo tendencijomis. Taip pat turėjome galimybę jaukiai pabendrauti, dalintis patirtimi ir įžvalgomis susijusiomis su dėstytojų darbo kasdienybe ir iššūkiais.
Tarptautiniai mokymai apie aktyvaus mokymo(si) metodus ir jų taikymą studijų procese
2024 m. gegužės 6-8 d. Mokslo komunikacijos ir informacijos centre įvyko tarptautiniai mokymai “Digital Enhancement of Active Learning in Higher Education“. Mokymus vedė lektorių komanda iš Lietuvos, Airijos, Portugalijos ir Turkijos.
Mokymuose dalyvavo ne tik Lietuvos aukštųjų mokyklų dėstytojai (-os) iš Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus kolegijos ir Kauno kolegijos, bet ir užsienio universitetų, tokių kaip Universidade Catholica Portuguesa, Koç University, Maynooth University ir University of Minho.
Vilniaus universiteto delegacija dalyvavo tarptautinėje edukacinių tyrimų ir inovacijų konferencijoje
2023 m. lapkričio 13–15 d. Vilniaus universiteto delegacija – studijų prorektorius doc. Valdas Jaskūnas, Edukacinių kompetencijų centro vadovė dr. Inga Milišiūnaitė ir mokymų vadybininkė Aušrinė Dichavičiūtė, Šiaulių akademijos mokslininkė doc. Rita Toleikienė ir Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto mokslininkė doc. Asta Stankevičienė – dalyvavo jau 16-ąjį kartą vykusioje Tarptautinėje edukacinių tyrimų ir inovacijų konferencijoje (International Conference of Education, Research and Innovation).
Vilniaus universiteto Edukacinių kompetencijų centras konferencijoje pristatė doc. R. Toleikienės, doc. A. Stankevičienės ir dr. I. Milišiūnaitės tyrimą apie 2023 m. pavasario semestre išbandytą mentorystės programą „Dėstytojai dėstytojams“. Programa skirta ne tik naujai į universitetą priimtiems dėstytojams, bet ir visiems norintiems pasidalinti savo patirtimi bei praktikomis. Šia programa siekiama padėti dėstytojams sėkmingiau integruotis į universiteto bendruomenę, teikti paramą, užtikrinant dėstymo kokybę ir prisidedant prie dėstytojų karjeros plėtros didinimo.
Mentorystės programa Vilniaus universitete startavo 2022 m. rudens semestre pagal projektą „Aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimas ir studijų kokybės gerinimas Šiaulių universitetą prijungiant prie Vilniaus universiteto“.
Renginys „ŠVĘSKIME KŪRYBIŠKUMĄ: edukacinės iniciatyvos 2023“
2023 m. spalio 27 d. įvyko Edukacinių kompetencijų centro organizuojamas renginys „ŠVĘSKIME KŪRYBIŠKUMĄ: edukacinės iniciatyvos 2023“, kurio metu net 17 dėstytojų Vilniaus universiteto bendruomenei pristatė savo įgyvendintas edukacines iniciatyvas.
Edukacinės iniciatyvos – tai dėstytojų įgyvendinti projektai, skirti dėstomų dalykų atnaujinimui, taikant aktyvaus mokymo metodus bei siekiant didesnio studentų įsitraukimo. Šių projektų įgyvendinimą finansuoja 2021 m. įsteigtas VU Edukacinių iniciatyvų fondas.
Mokymosi dirbtuves “Engaging Students as Partners in Assessment and Learning“
2023 m. spalio 25 d. Vilniaus universiteto Centriniuose rūmuose įvyko kviestinio lektoriaus dr. Tom O’Mahony (Munster Technological University, Airija) mokymosi dirbtuvės “Engaging Students as Partners in Assessment and Learning“, į kuriuos susirinko gausis Vilniaus universiteto dėstytojų būrys. Dr. Tom O’Mahony dėstytojams pristatė įvairias strategijas, kurios gali pagerinti studentų įsitraukimą į mokymosi ir vertinimo procesą studijų procese.
Mokymų lektorių vizitas Bergeno universitete
2023 m. balandžio 23–27 d. projekte „Aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimas ir studijų kokybės gerinimas Šiaulių universitetą prijungiant prie Vilniaus universiteto“ dalyvaujantys dėstytojai-mokymų lektoriai kartu su Vilniaus universiteto darbuotojais vyko į Bergeno universitetą, kuriame ne tik dalyvavo jų organizuojamoje „Transformative Learning and Teaching“ konferencijoje, bet ir susitiko su įvairiais univeristeto skyriais bei jų darbuotojais, kurie pasidalino savo darbo patirtimi, vykdomomis veiklomis, iniciatyvomis bei gerosiomis praktikomis.