Vilniaus universitetas jungia du pedagogikos centrus įsikūrusius Vilniuje (Filosofijos fakultete) ir Šiauliuose (Šiaulių akademijoje). Žemiau pateiktos siūlomos studijuoti ugdymo mokslų bakalauro studijų programos.
Dėmesio! Nuo 2023 m. įstojusiems į valstybės finansuojamas studijas studentams, pasirinkusiems prioritetines specializacijas, gali būti mokama 357,50 Eur/mėn. dydžio parama.
- Dalyko pedagogika: lietuvių kalba ir užsienio (prancūzų) kalba (prancūzų kalbos pradedama mokytis įstojus)
- Dalyko pedagogika: lietuvių kalba ir užsienio (vokiečių) kalba (vokiečių kalbos pradedama mokytis įstojus)
- Dalyko pedagogika: lenkų kalba ir užsienio (anglų) kalba (priimami asmenys, įgiję vidurinį išsilavinimą lenkų kalba)
- Dalyko pedagogika: lenkų kalba ir užsienio (prancūzų) kalba (priimami asmenys, įgiję vidurinį išsilavinimą lenkų kalba; prancūzų kalbos pradedama mokytis įstojus)
- Dalyko pedagogika: lenkų kalba ir užsienio (vokiečių) kalba (priimami asmenys, įgiję vidurinį išsilavinimą lenkų kalba; vokiečių kalbos pradedama mokytis įstojus)
- Dalyko pedagogika: anglų kalba ir kita užsienio (prancūzų) kalba (prancūzų kalbos pradedama mokytis įstojus)
- Dalyko pedagogika: anglų kalba ir kita užsienio (vokiečių) kalba (vokiečių kalbos pradedama mokytis įstojus)
- Dalyko pedagogika: filosofija ir etika
- Dalyko pedagogika: gamtamokslinis ugdymas (biologija)
- Dalyko pedagogika: gamtamokslinis ugdymas (chemija)
- Dalyko pedagogika: gamtamokslinis ugdymas (fizika)
- Vaikystės pedagogika (Ikimokyklinio ugdymo pedagogika)
- Vaikystės pedagogika (Pradinio ugdymo pedagogika)
Filosofijos fakultete šiais metais startuoja atnaujinta bakalauro studijų programa – Dalyko pedagogika. Kas pasikeičia programoje, kaip ji atrodys studentams ir kokias galimybes suteikia? Apie tai kalbėjomės su programos atnaujinimo koordinatorėmis dr. Daiva Lepaite ir doc. dr. Asta Meškauskiene.
- Šiais metais Filosofijos fakultete startuoja atnaujinta studijų programa „Dalyko pedagogika“. Jūs, kaip programos atnaujinimo koordinatorė, papasakokite plačiau apie šią programą?
Ši studijų programa yra aktuali keliais aspektais. Jos poreikis tiesiogiai susijęs su poreikiu kurti bei įgyvendinti šiuolaikiniam Z kartos moksleiviui patrauklų ir įtraukiantį...
Gretutinių studijų programa „Dalyko pedagogika“ skirta Vilniaus universiteto bakalauro studijų pakopos studentams, norintiems greta savo pagrindinės studijų krypties programos įgyti profesinę pedagogo kvalifikaciją, suteikiančią teisę dirbti mokyklose dalyko mokytojais.
Šią studijų programą gali rinktis studentai, kurių studijuojamos studijų programos susijusios su bendrojo ugdymo mokyklose mokomais dalykais. Studijuodami šią programą, studentai įgyja reikalingas teorines žinias, vertybines nuostatas, gebėjimus bei praktinius įgūdžius, leisiančius kūrybiškai dirbti dalyko mokytojais ir atlikti su pedagogine veikla susijusias funkcijas įvairių tipų bendrojo ugdymo mokyklose. Studentams, sėkmingai užbaigusiems programą, suteikiama profesinė dalyko pedagogo kvalifikacija.
Daugiau informacijos – gretutinių studijų programa.
Dėmesio! Nuo 2023 m. įstojusiems į valstybės finansuojamas studijas studentams, pasirinkusiems prioritetines specializacijas, gali būti mokama 357,50 Eur/mėn. dydžio parama.
Atnaujinimas! Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu buvo nuspręsta šiais metais studijuojantiems dalyko pedagogikos gretutinėse studijose Vilniaus universitete skirti 15 pedagogikos stipendijų po 300 eur/mėn.: 9 stipendijas – matematikos, informatikos, fizinių ir gyvybės mokslų studentams, 6 stipendijas – humanitarinių ir socialinių mokslų studentams.
Mokyklos pedagogika – metus trunkanti profesinių pedagoginių studijų programa, skirta asmenims, įgijusiems universitetinius bakalauro arba vientisųjų studijų laipsnius, atitinkančius bendrojo lavinimo mokyklose mokomus dalykus ir norintiems įgyti profesinę pedagogo kvalifikaciją, suteikiančią teisę bendrojo ugdymo mokyklose dirbti dalyko mokytojais.
Profesinės pedagoginės studijos – 1,5 metų trunkanti studijų programa, skirta asmenims, turintiems bendrojo ugdymo mokyklose mokomus dalykus atitinkantį aukštąjį išsilavinimą ir norintiems įgyti profesinę pedagogo kvalifikaciją, suteikiančią teisę bendrojo ugdymo mokyklose dirbti dalyko mokytojais.
Dėmesio! Profesinių pedagoginių studijų studentams gali būti skiriama finansinė parama. Daugiau informacijos rasite čia.
Įprastai įmoką už studijas reikėtų sumokėti per pirmąjį naujo semestro mėnesį. Vilniaus universiteto studentai, įstoję į valstybės nefinansuojamas vietas, gali pasinaudoti Universiteto teikiamomis lengvatomis.
STUDIJŲ ĮMOKĄ GALIMA MOKĖTI DALIMIS
Studijų įmoką galima išskaidyti ir mokėti dalimis per tris naujojo semestro mėnesius. Norint studijų įmoką mokėti dalimis, studentas turėtų pateikti prašymą VU eStudentas aplinkoje.
STUDIJŲ ĮMOKOS MOKĖJIMĄ GALIMA ATIDĖTI
Įmokos už studijas mokėjimą (visą sumą) taip pat galima prašyti atidėti trims mėnesiams. Prašymą galima užpildyti VU eStudentas aplinkoje.
VALSTYBĖS REMIAMOS PASKOLOS
Studentai turi galimybę gauti valstybės remiamas paskolas, kurios teikiamos iš kredito įstaigų lėšų. Teisę gauti valstybės remiamas paskolas turi aukštųjų mokyklų studentai. Valstybės remiamos paskolos skiriamos šiais atvejais:
- studijų kainai sumokėti;
- gyvenimo išlaidoms;
- dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis.
Paskolų išdavimą, tarpininkaujant Universitetui, administruoja Valstybinis studijų fondas. Daugiau informacijos adresu www.vsf.lrv.lt.
STUDIJŲ KAINOS KOMPENSAVIMAS
Už studijas sumokėta kaina gali būti kompensuojama pirmosios ir antrosios studijų pakopos ar vientisųjų studijų studentams, pasiekusiems geriausių studijų rezultatų. Teisę į už studijas sumokėtos kainos kompensavimą turi Lietuvos aukštojoje mokykloje valstybės nefinansuojamoje vietoje atitinkamą studijų laikotarpį baigęs asmuo:
- turintis teisę į valstybės finansuojamą studijų vietą ar į studijų kainos kompensavimą (Mokslo ir studijų įstatymo 72 straipsnis);
- neturintis akademinių skolų;
- yra pasiekęs puikų arba tipinį studijų pasiekimų lygmenį.
Geriausiai besimokančių asmenų, kuriems siūloma kompensuoti už studijas sumokėtą kainą, sąrašą Valstybiniam studijų fondui teikia Universitetas. Kompensacija yra teikiama už praėjusį laikotarpį. Kompensacija naujai įstojusiems studentams bus vykdoma kas metus. Studentai, kuriems yra kompensuojama studijų kaina, informuojami asmeniškai.
PERĖJIMAS Į VALSTYBĖS FINANSUOJAMĄ VIETĄ
Po rotacijos daliai studentų netekus valstybės finansavimo studijoms, kiekvieno padalinio administracija skelbia atsiradusių laisvų valstybės finansuojamų vietų skaičių. Pagal skelbiamas laisvas finansuojamas studijų vietas, toje pačioje studijų formoje, toje pačioje studijų kryptyje tame pačiame kurse valstybės nefinansuojamoje vietoje studijuojantys ir gero mokymosi kriterijus atitinkantys studentai gali pretenduoti užimti valstybės finansuojamas vietas.
STIPENDIJOS
Universiteto studentai gali tekti prašymus įvairių rūšių stipendijoms gauti. Šių stipendijų skyrimo tvarką nustato VU stipendijų nuostatai ir Lietuvos teisės aktai. Plačiau.
Pagal pobūdį stipendijos yra kelių rūšių:
socialinės - skirtos įvairių sunkumų patiriantiems studentams užtikrinti galimybę studijuoti;
skiriamos už įvairius (mokslo, studijų, visuomeninės, kultūrinės, sporto veiklos ir kt.) pasiekimus.
BENDRABUČIAI VILNIUJE
Vilniaus universiteto bendrabučiai yra išsidėstę visame Vilniaus mieste: M. K. Čiurlionio, Didlaukio, Olandų gatvėse, Saulėtekyje.
Bendrabučio kambariai yra triviečiai ir dviviečiai. Visuose bendrabučiuose veikia internetas, kurio mėnesio kaina yra apie 8 €. Svarbu žinoti ir tai, kad prieš apsigyvenant bendrabutyje reikia sumokėti užstatą.
Pirmakursiai, norintys apsigyventi bendrabučiuose, turi užsiregistruoti elektroninėje rezervacijų sistemoje adresu registracija.vub.lt
Daugiau informacijos apie Universiteto bendrabučius ir sąlygas gauti vietą – www.bustas.vu.lt
Adresas: Saulėtekio al. 6 (Vilnius)
Telefonas: (8 5) 269 9696
BENDRABUTIS KAUNE
Vilniaus universiteto Kauno fakultetas bendradarbiauja su keliomis Kauno aukštosiomis mokyklomis ir apgyvendinimo įstaigomis. Daugiau informacijos apie apgyvendinimo paslaugas Vilniaus universiteto Kauno fakulteto studentams galite rasti atmintinėje.
Mokestį už bendrabutį sudaro bendrabučio kambario nuomos mokestis, priklausantis nuo bendrabučio tipo ir vietų skaičiaus kambaryje bei papildomas mokestis už komunalines paslaugas, patalynės skalbimą ar internetą.
Daugiau informacijos apie galimybę apsigyventi Kaune – Kauno fakulteto puslapyje.
El. paštas informacijai
Šalia pagrindinių studijų galima pasirinkti ir gretutines studijas, jeigu Jūsų pagrindinėje studijų programoje numatyta tokia galimybė.
Gretutinių studijų programą studijuoti gali bakalauro studijų studentai, kurių studijų programoje numatyta tokia galimybė, pasirinkdami vieną iš Universitete siūlomų gretutinių studijų programų. Jei studijų programos plane tokia galimybė nenumatyta, galima kreiptis į savo studijų programos padalinį prašyti sudaryti individualų studijų planą.
Pagal paskirtį ir turinį studijų dalykai skirstomi į studijų krypties ir į bendrųjų universitetinių studijų dalykus, pagal privalomumą – į privalomuosius ir pasirenkamuosius studijų dalykus. Privalomieji studijų dalykai yra skirti tam, kad įgytumėte pasirinktos studijų krypties išsilavinimo pagrindus. Studijų programoje numatyti pasirenkamieji dalykai papildo studijuojamą studijų programą ir yra skirti tam, kad studentai galėtų dalį savo studijų programos plano sudaryti pagal individualius savo poreikius ir iš anksto planuojanti savo karjerą. Pasirenkamieji dalykai pasirenkami iš studijų programoje pateikto sąrašo, tuose semestruose, kuriuose jie pagal studijų planą yra numatyti. Studijų plane taip pat nurodoma pasirenkamojo dalyko apimtis kreditais.
Vilniaus universiteto bakalauro ir vientisųjų studijų programose siūlomi bendrųjų universitetinių studijų (BUS) dalykai. BUS dalykus sudaro temos, kurias sieja bendras tikslas – ugdyti bendrą Universiteto studentų erudiciją, plečiant studentų kompetencijas su studijų programoje siūlomais dalykais tiesiogiai nesusijusiose disciplinose. Studentai gali rinktis iš studijų programos komiteto patvirtinto BUS dalykų sąrašo, kuris yra formuojamas iš visų Universitete dėstomų BUS dalykų. Studento pasirinktų BUS dalykų turinys negali kartotis su kitų studijų programoje numatytų studijų dalykų turiniu. Kiekvienam semestrui aktualus BUS dalykų sąrašas skelbiamas Vilniaus universiteto interneto svetainėje. Taip pat BUS dalykų sąrašai yra pateikiami eStudentas aplinkoje registracijos į BUS metu. Plačiau.
Jeigu Jūsų studijų programoje numatytas laisvojo dalyko (LD) pasirinkimas, galite rinktis Vilniaus dailės akademijos (VDA) ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) siūlomus dalykus. Jeigu VDA arba LMTA dalyką norėtumėte pasirinkti vietoje VU laisvojo dalyko, prieš tai būtinai tai turite suderinti su savo VU padalinio (fakulteto, instituto, centro ar akademijos) administracija. Informacija apie išklausytą VDA arba LMTA dalyką bus įrašoma į diplomo priedėlį. Visi VDA ir LMTA dalykai yra nemokami.
Laisvojo klausytojo sutartis – tai galimybė ne tik mokytis tų akademinių dalykų, kurie sudaro konkrečią studijų programą, bet sužinoti daugiau pasirenkant atskirus Universitete dėstomus dalykus. Norintys tapti laisvuoju klausytoju turi kreiptis tiesiogiai į Universiteto padalinio (fakulteto, instituto, centro, akademijos) administraciją ir sudaryti laisvojo klausytojo sutartį. Laisvojo klausytojo sutartį pasirašę asmenys turi tokias pačias teises ir įsipareigojimus kaip ir studentai: taikomos tokios pačios studijų dalyko savarankiškų darbų, koliokviumų, užduočių ir atsiskaitymo sąlygos, galutinis įvertinimo pažymys skaičiuojamas taip pat, kaip ir to paties dalyko studentams. Pagal laisvojo klausytojo sutartį studijavusiems asmenims, jų pageidavimu, Universiteto padalinio (fakulteto, instituto, centro, akademijos) administracija Senato nustatyta tvarka išduoda akademines pažymas apie Universitete studijuotus dalykus.
Pagal laisvojo klausytojo sutartį studijuojamo dalyko kaina priklauso nuo to, kiek kainuoja studijų programa, kurioje yra dėstomas pasirinktas studijų dalykas ir kiek šiam studijų dalykui yra skirta kreditų.
Pastaba. Vilniaus ar kitų universitetų studentai, net ir atsiskaitę visus vienos studijų programos dalykus pagal laisvojo klausytojo sutartį, studijų pabaigoje gauna tik pažymą, kad išklausė pasirinktus studijų dalykus. Norint gauti Universiteto diplomą, reikia įstoti į Universitetą bendrąja tvarka.
Bakalauro, vientisųjų ir magistrantūros studijų studentai turi galimybę keisti savo studijų programą į kitą. Visų pirma, studijų programą norintis keisti studentas neturi turėti akademinių skolų. Antra, keisti studijų programą toje pačioje ar kitoje aukštojoje mokykloje nekeičiant studijų programos rūšies (universitetinių, koleginių studijų) galima ne anksčiau kaip baigus pirmųjų studijų metų pirmąjį semestrą.
Pagal Mokslo ir studijų įstatymą, keisti studijų programą neprarandant valstybės finansavimo galima tik toje pačioje studijų krypčių grupėje, o įstojusiesiems į aukštąją mokyklą iki 2016 m. liepos mėn. – tik toje pačioje studijų srityje. Studentas gali persinešti tokį valstybės finansuojamos studijų kainos dydį, kokį gavo įstodamas į iki perstojimo studijuotą studijų programą – tai reiškia, kad atsiradus kainų skirtumui, jį padengia pats studentas.
Universiteto padalinys informuoja programą norintį keisti studentą apie sutikimą ar nesutikimą jį priimti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo pateikimo dienos.
Studijų programą keičiantis studentas, gavęs sutikimą studijuoti pagal kitą studijų programą, apie studijų programos keitimą per 3 darbo dienas turi informuoti aukštosios mokyklos padalinį, kuriame studijavo iki studijų programos keitimo.
Universiteto padaliniai gali numatyti ir papildomas programos keitimo sąlygas, todėl dėl tikslesnių studijų programos keitimo sąlygų rekomenduojame kreiptis į dominančią studijų programą vykdančio Universiteto padalino administraciją.