Individualiosios studijos – nuo antrojo semestro (arba vėliau) studentų laisvai pasirenkama studijų dalis, kurią gali sudaryti pagrindinės studijų krypties, kitų studijų krypčių dalykai, gretutinės studijos, skirtos įgyti papildomų kompetencijų, 20+ užsienio kalbų, bendrųjų universitetinių studijų dalykai, tarpkryptiniai dalykai, kuriuos galima rinktis tiek savo fakultete, tiek kituose Universiteto padaliniuose. Individualiųjų studijų sąrašą galite rasti čia.
Unikalumas
- Galimybė ugdyti bendrąsias kompetencijas ir gauti platesnį išsilavinimą;
- Daugiau galimybių ir paprasčiau rinktis magistratūros studijas ateityje;
- Daugiau galimybių planuoti savo karjerą, kadangi papildomos kompetencijos leidžia pretenduoti į platesnį kompetencijų spektrą reikalaujančias darbo pozicijas.
|
Pasirinkimas
- Pirmasis pasirinkimas nuo antrojo studijų semestro (priklausomai nuo studijų programos);
- Tolimesnis pasirinkimas priimamas palaipsniui visą studijų laikotarpį;
- Rekomenduojama dalykus rinktis pagal domėjimosi sritis, interesus, galimybes ir norimą karjeros kelią, taip pat atsižvelgti išankstinius reikalavimus (jei tokie yra); · Kilus klausimams drąsiai naudotis VU studentų konsultavimo paslaugomis.
|
Kokius dalykus galima rinktis?
Kadangi individualiųjų studijų dalykus (modulius) galima rinktis ne tik iš pagrindinės studijų krypties siūlomų dalykų sąrašo, natūralu, jei kyla klausimų apie tai, kuo vieni dalykai skiriasi nuo kitų. Su pagrindiniais dalykų apibūdinimais galite susipažinti žemiau.
Kas yra gretutinės studijos?
Gretutinės studijos – tai galimybė greta pagrindinės studijų krypties programos pasirinkti studijuoti kitos studijų krypties studijų programa (-os), kurios (-ių) apimtis yra ne mažesnė kaip 30 studijų kreditų ir ne didesnė kaip 60 studijų kreditų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad dažnu atveju pasirinkus gretutines studijas studentas nebegalės rinktis individualiųjų studijų dalykų, kadangi yra išnaudojami visi Individualiosioms studijoms skirti kreditai.
Gretutinėms studijoms studentų registracija vykdoma nuo balandžio 1 d. iki balandžio 30 d. (studijoms, prasidedančios rudens semestre) ir nuo lapkričio 1 d. iki lapkričio 30 d. (studijoms, prasidedančioms pavasario semestre).
Dėl papildomos informacijos ir registracijos į gretutines studijas reikia kreiptis į kamieninį akademinį padalinį (KAP), kuriame organizuojama konkreti gretutinių studijų programa.
Su gretutinių studijų programų sąrašu susipažinti gali čia.
Kokių užsienio kalbų galima mokytis?
Vilniaus universiteto pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų studentai gali papildomai studijuoti pasirinktą užsienio kalbą ir taip plėsti savo žinių, kaupiamų universitete, bagažą. Siūlomų užsienio kalbų sąrašą galima rasti bendrame individualiųjų studijų dalykų sąraše.
Kas yra bendrosios universitetinės studijos (BUS)?
Tai su studijų krypties tematika supažindinantys bei bendrąją erudiciją ugdantys individualiųjų studijų dalykai (moduliai), kurie yra įgyvendinami visose Vilniaus universiteto pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programose. BUS diegia supratimą apie poreikį skleisti ir dalintis su plačiąja visuomene svarbiausiomis mokslo idėjomis ir intelektualiais argumentais.
Kokius dalykus galima rinktis iš kitų aukštųjų mokyklų?
Vilniaus universitetas bendradarbiauja su Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) bei Vilniaus dailės akademija (VDA) ir siūlo VU studentams rinktis LMTA ir VDA siūlomus dalykus. Pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų studentai, priimti studijuoti Vilniaus universitete nuo 2023 m., gali rinktis šiuos dalykus panaudodami savo studijų programoje numatytus individualiosioms studijoms skirtus kreditus.
Dėl programų bei dalykų kreditų skirtumų
Norėdama (-s) užsiregistruoti į kitos aukštosios mokyklos siūlomą studijų dalyką svarbu žinoti, kad jei individualiųjų studijų pasirinkimams yra skirti 5 kreditai, o kitos aukštosios mokyklos siūlomo dalyko (modulio) kreditų kiek yra 3, tai tokiu atveju reikėtų rinktis du dalykus po 3 kreditus, kad bendras kreditų kiekis nebūtų mažesnis nei 5.
Jei kyla klausimų apie registracijos sistemą, naudojimosi instrukciją gali rasti čia.