Pasirinktos studijos, jei ir nenulems viso gyvenimo, turės jam įtakos artimiausius kelis metus. Suprasdami, koks tai atsakingas ir nelengvas pasirinkimas, paruošėme veiksmų planą, kuris padės priimti gerai apgalvotą sprendimą.
Prašymai studijuoti bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pagrindinio etapo metu teikiami internetu LAMA BPO informacinėje sistemoje nuo 2024 m. birželio 1 d. iki 2024 m. liepos 24 d. 12 val.
Pildant prašymą, sudaromas ne daugiau nei 9 pageidavimų sąrašas, į jį įtraukiant atskiras studijų programas ir pasirinktą finansavimo pobūdį – valstybės finansuojamas vietas (VF), valstybės nefinansuojamas vietas su stipendija (VNF/ST), bei valstybės nefinansuojamas studijų vietas (VNF).
Pretenduojant į Muzikos pedagogikos ir Kiekybinės ekonomikos studijų programas stojantieji privalo laikyti stojamąjį egzaminą. Stojamųjų egzaminų datos nurodytos čia.
Datą ir laiką, kada laikysite stojamąjį egzaminą, galėsite pasirinkti pildydami prašymą bendrojo priėmimo metu LAMA BPO. Užsiregistruoti į stojamąjį egzaminą ar motyvacijos vertinimą reikia ne vėliau, kaip likus 24 valandoms iki stojamojo egzamino ar motyvacijos vertinimo pradžios.
Stojantiesiems, kurių brandos atestatas automatiškai atsikelia į sistemą ir kurie neturi jokių papildomų dokumentų (pažymų dėl papildomų balų, laikytų tarptautinių užsienio kalbų egzaminų ir t. t.), nereikia į sistemą kelti jokių elektroninių dokumentų kopijų. Papildomai pateikti dokumentus elektroniniu būdu LAMA BPO informacinėje sistemoje turi stojantieji:
- vidurinį išsilavinimą įgiję 2009 m. ir anksčiau;
- vidurinį išsilavinimą įgiję užsienio šalių institucijose;
- baigę tarptautinio bakalaureato diplomo programą;
- išeivijos ir lietuvių kilmės vaikai, vaikaičiai ir provaikaičiai, kurie ne mažiau kaip 3 metus yra gyvenę užsienyje, o atvykę į Lietuvos Respubliką pradėjo mokytis ne ankstesnėje kaip aštuntoje klasėje;
- išlaikę tarptautinį užsienio kalbos egzaminą ir pageidaujantys, kad jo rezultatai būtų skaičiuojami į konkursinį balą.
Dėmesio! Prieš pateikdami dokumentus elektroniniu būdu stojantieji turi užsiregistruoti kaip LAMA BPO informacinės sistemos vartotojai.
Dokumentai, reikalingi stojant į bakalauro ir vientisąsias studijas (2024 m.)
Turintiems tarptautinio arba Europos bakalaureato diplomą:
Dėl Europos bakalaureato diplomo (European Baccalaureate Diploma):
Dėl Europos bakalaureato diplomo dalykų atitikmenų nustatymo bei pažymių pervedimo reikia kreiptis į SKVC. Tačiau dėl šio diplomo pripažinimo kreiptis į SKVC nereikia.
Europos bakalaureato pripažinimą reguliuoja Konvencija, apibrėžianti Europos mokyklų statutą (toliau – Konvencija), kurią Lietuvos Respublika ratifikavo 2004 m. Konvencijoje numatytas automatinis Europos bakalaureato pripažinimas, t.y. Lietuvoje jis turi būti priimamas tokia pat tvarka ir be jokių papildomų reikalavimų, kaip yra priimamas ir Lietuvoje įgytas brandos atestatas.
Daugiau informacijos apie Europos bakalaureatą yra pateikta SKVC tinklalapyje.
Dėl Tarptautinio bakalaureato diplomo (International Baccalaureate (IB) Diploma):
Dėl Tarptautinio bakalaureato diplomo pripažinimo reikia kreiptis į SKVC. Dėl šio diplomo dalykų atitikmenų nustatymo bei pažymių pervedimo kreiptis į SKVC nereikia.
Daugiau informacijos rasite LAMA BPO svetainėje.
Kvietimus studijuoti matysite prisijungę prie LAMA BPO sistemos asmeninės paskyros 2024 m. liepos 31 d. iki 12 val. Kvietimai studijuoti gali būti siunčiami ir į stojančiųjų registracijos į sistemą metu pateiktus el. pašto adresus, tačiau pirminė informacija skelbiama LAMA BPO sistemoje.
Gavus kvietimą studijuoti ir norint sudaryti studijų sutartį, pirmiausia reikia sumokėti registracijos mokestį.
Registracijos mokestį sumokėti galima 2 būdais:
- atliekant vietinį bankinį pavedimą pagal nuorodoje nurodytus rekvizitus;
- mokėjimą atliekant VU informacinėje sistemoje, kurioje sudaroma sutartis.
Sumokėtas registracijos mokestis yra negrąžinamas.
ĮMOKĄ SUMOKĖJUS ANKSČIAU:
- Jeigu mokestį jau mokėjote ankstesnių priėmimo etapų metu (LAMA BPO arba registruojantis VU priėmimo sistemoje), dar kartą mokėti šio mokesčio nereikia (sistema sumokėtą mokestį atpažins automatiškai).
ĮMOKĄ SUMOKĖJUS KELIS KARTUS:
Tokiais atvejais reikia kreiptis el. paštu ir atsiųsti:
- Fotografuotą ar skenuotą užpildyto prašymo dėl registracijos mokesčio grąžinimo (tik sumokėjus kelis kartus), prašyme parašas turi būti pasirašytas ranka;
- Fotografuotą arba skenuotą asmens dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės) kopiją;
- Mokėjimo kvitus iš banko.
ATLEIDIMAS NUO REGISTRACIJOS MOKESČIO
Nuo registracijos mokesčio galite būti atleisti, jeigu atitinkate vieną iš šių reikalavimų:
- esate gimę 1999 m. arba vėliau ir neturite abiejų tėvų arba globėjų;
- gimėte 1999 m. arba vėliau ir esate vaikų globos namų auklėtiniai;
- jeigu jūsų darbingumo lygis yra 45% ar mažiau.
Tokiu atveju el paštu reikia atsiųsti:
- Fotografuotą ar skenuotą užpildyto prašymo dėl atleidimo nuo stojamosios studijų įmokoskopiją (prašyme parašas turi būti pasirašytas ranka);
- Atleidimo nuo įmokos priežastis patvirtinančių dokumentų kopijas;
- Fotografuotą arba skenuotą asmens dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės) kopiją.
Studijų sutarčių sudarymas vyks nuo 2024 m. liepos 31 d. 15 val. iki 2024 m. rugpjūčio 2 d. 16 val. Sudaryti studijų sutartį galima prisijungus prie Vilniaus Universiteto Internetinės stojančiųjų aptarnavimo sistemos (VU ISAS) su savo LAMA BPO registracijos numeriu, matomu LAMA BPO sistemos skiltyje SUVESTINĖ bei asmens kodu. Sudaryti studijų sutartį galima dviem būdais:
1) naudojantis Swedbank, SEB, Šiaulių banko ar Luminor (DNB bankas) asmeninės el. bankininkystės paslauga asmens identifikacijai. Sutarties sudarymo per bankus gidą rasite čia.
2) neturint aukščiau nurodytos bankininkystės – atliekant tapatybės identifikaciją VU ISAS.
Identifikacija vykdoma stojančiajam pateikus savo asmens dokumento (paso ar asmens tapatybės kortelės) skenuotą ar fotografuotą versiją. Apie sėkmingą identifikaciją stojantieji bus informuojami elektroniniu paštu. Identifikacijai atlikti reikalingi kiti dokumentai:
- pažyma dėl pavardės keitimo – tais atvejais, kai LAMA BPO sistemoje bei asmens tapatybę patvirtinančiame dokumente nesutampa stojančiojo pavardės;
- tėvų sutikimas (laisva forma) – jeigu studijų sutartį sudaro nepilnametis;
- įgaliojimas – jeigu sutartį sudaro įgaliotas asmuo.
Sutarties sudarymo VU ISAS gidą rasite čia.
Studijų sutarčių sudarymo tvarką galite rasti čia.
Norint surasti prašymo registracijos numerį, reikia: prisijungti prie LAMA BPO informacinės sistemos > atidaryti skiltį „Suvestinė" > po puslapio viduryje esančiu žodžiu „PRAŠYMAS" rasti prašymo registracijos numerį.
Visi įstojusieji turi per 30 kalendorinių dienų nuo pirmojo studijų semestro pradžios elektroniniu būdu užsiregistruoti:
- Universiteto E. tapatybių valdymo sistemoje prieigai prie Universiteto eStudentas aplinkos ir Universiteto suteiktos elektroninio pašto dėžutės gauti;
- Prie pagal Sutartį pradėtų studijų prisijungti VU eStudentas aplinkoje.
Įmoką už studijas Vilniaus universitete reikia sumokėti per pirmąjį semestro mėnesį.
Informaciją apie studijų įmokos atsidėjimą, mokėjimą dalimis bei kitas finansinės paramos galimybes rasite paspaudę nuorodą.
Pasirinktos studijos, jei ir nenulems viso gyvenimo, turės jam įtakos artimiausius kelis metus. Suprasdami, koks tai atsakingas ir nelengvas pasirinkimas, paruošėme veiksmų planą, kuris padės priimti gerai apgalvotą sprendimą.
Jei teikiant prašymą LAMA BPO sistemoje prie atitinkamos programos nėra galimybės pasirinkti valstybės finansuojamos vietos pozicijos, vadinasi po LAMA BPO priėmimo pagrindinio etapo valstybės finansuojamų vietų nėra likę laisvų. Jeigu teikiant prašymą LAMA BPO sistemoje išvis nerandate norimos studijų programos, vadinasi po pagrindinio etapo joje nėra likę jokių laisvų vietų.
Papildomo priėmimo I etapo metu, prašymai studijuoti bus teikiami LAMA BPO sistemoje nuo 2024 m. rugpjūčio 5 d. iki 2024 m. rugpjūčio 8 d. 15 val. Prašymai studijuoti bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas papildomo etapo metu priimami internetu LAMA BPO informacinėje sistemoje.
Pildant prašymą, sudaromas ne daugiau nei 6 pageidavimų sąrašas, į jį įtraukiant atskiras studijų programas ir pasirinktą finansavimo pobūdį – valstybės finansuojamas vietas (VF), valstybės nefinansuojamas vietas su stipendija (VNF/ST), bei valstybės nefinansuojamas studijų vietas (VNF).
Dėmesio! Papildomame LAMA BPO priėmimo etape gali dalyvauti ir stojantieji, kurie nedalyvavo pagrindiniame priėmimo etape. Atkreipiame dėmesį, kad, jei pagrindinio etapo metu stojantysis sudarė sutartį dėl valstybės finansuojamos vietos (VF) arba valstybės nefinansuojamos vietos su studijų stipendija (VNF/ST), antrojo etapo metu stojantysis galės į prašymą įtraukti tik valstybės nefinansuojamas studijų vietas (VNF).
Pretenduojant į Muzikos pedagogikos ir Kiekybinės ekonomikos studijų programas stojantieji privalo laikyti stojamąjį egzaminą. Stojamųjų egzaminų datos nurodytos čia.
Datą ir laiką, kada laikysite stojamąjį egzaminą, galėsite pasirinkti pildydami prašymą bendrojo priėmimo metu LAMA BPO. Užsiregistruoti į stojamąjį egzaminą ar motyvacijos vertinimą reikia ne vėliau, kaip likus 24 valandoms iki stojamojo egzamino ar motyvacijos vertinimo pradžios.
Stojantiesiems, kurių brandos atestatas automatiškai atsikelia į sistemą ir kurie neturi jokių papildomų dokumentų (pažymų dėl papildomų balų, laikytų tarptautinių užsienio kalbų egzaminų ir t. t.), nereikia į sistemą kelti jokių elektroninių dokumentų kopijų. Jeigu dokumentų nepateikė pagrindiniame priėmimo etape, papildomai pateikti dokumentus elektroniniu būdu LAMA BPO informacinėje sistemoje turi stojantieji:
- vidurinį išsilavinimą įgiję 2009 m. ir anksčiau;
- vidurinį išsilavinimą įgiję užsienio šalių institucijose;
- baigę tarptautinio bakalaureato diplomo programą;
- išeivijos ir lietuvių kilmės vaikai, vaikaičiai ir provaikaičiai, kurie ne mažiau kaip 3 metus yra gyvenę užsienyje, o atvykę į Lietuvos Respubliką pradėjo mokytis ne ankstesnėje kaip aštuntoje klasėje;
- išlaikę tarptautinį užsienio kalbos egzaminą ir pageidaujantys, kad jo rezultatai būtų skaičiuojami į konkursinį balą.
Dėmesio! Prieš pateikdami dokumentus elektroniniu būdu stojantieji turi užsiregistruoti kaip LAMA BPO informacinės sistemos vartotojai.
Dokumentai, reikalingi stojant į bakalauro ir vientisąsias studijas (2024 m.)
Turintiems tarptautinio arba Europos bakalaureato diplomą:
Dėl Europos bakalaureato diplomo (European Baccalaureate Diploma):
Dėl Europos bakalaureato diplomo dalykų atitikmenų nustatymo bei pažymių pervedimo reikia kreiptis į SKVC. Tačiau dėl šio diplomo pripažinimo kreiptis į SKVC nereikia.
Europos bakalaureato pripažinimą reguliuoja Konvencija, apibrėžianti Europos mokyklų statutą (toliau – Konvencija), kurią Lietuvos Respublika ratifikavo 2004 m. Konvencijoje numatytas automatinis Europos bakalaureato pripažinimas, t.y. Lietuvoje jis turi būti priimamas tokia pat tvarka ir be jokių papildomų reikalavimų, kaip yra priimamas ir Lietuvoje įgytas brandos atestatas.
Daugiau informacijos apie Europos bakalaureatą yra pateikta SKVC tinklalapyje.
Dėl Tarptautinio bakalaureato diplomo (International Baccalaureate (IB) Diploma):
Dėl Tarptautinio bakalaureato diplomo pripažinimo reikia kreiptis į SKVC. Dėl šio diplomo dalykų atitikmenų nustatymo bei pažymių pervedimo kreiptis į SKVC nereikia.
Daugiau informacijos rasite LAMA BPO svetainėje.
Kvietimus studijuoti matysite prisijungę prie LAMA BPO sistemos asmeninės paskyros 2024 m. rugpjūčio 12 d. iki 12 val. Kvietimai studijuoti gali būti siunčiami ir į stojančiųjų registracijos į sistemą metu pateiktus el. pašto adresus, tačiau pirminė informacija skelbiama LAMA BPO sistemoje.
Gavus kvietimą studijuoti ir norint sudaryti studijų sutartį, pirmiausia reikia sumokėti registracijos mokestį.
Registracijos mokestį sumokėti galima 2 būdais:
- atliekant vietinį bankinį pavedimą pagal nuorodoje nurodytus rekvizitus;
- mokėjimą atliekant VU informacinėje sistemoje, kurioje sudaroma sutartis.
Sumokėtas registracijos mokestis yra negrąžinamas.
ĮMOKĄ SUMOKĖJUS ANKSČIAU:
- Jeigu mokestį jau mokėjote ankstesnių priėmimo etapų metu (LAMA BPO arba registruojantis VU priėmimo sistemoje), dar kartą mokėti šio mokesčio nereikia (sistema sumokėtą mokestį atpažins automatiškai).
ĮMOKĄ SUMOKĖJUS KELIS KARTUS:
Tokiais atvejais reikia kreiptis el. paštu ir atsiųsti:
- Fotografuotą ar skenuotą užpildyto prašymo dėl registracijos mokesčio grąžinimo (tik sumokėjus kelis kartus), prašyme parašas turi būti pasirašytas ranka;
- Fotografuotą arba skenuotą asmens dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės) kopiją;
- Mokėjimo kvitus iš banko.
ATLEIDIMAS NUO REGISTRACIJOS MOKESČIO
Nuo registracijos mokesčio galite būti atleisti, jeigu atitinkate vieną iš šių reikalavimų:
- esate gimę 1999 m. arba vėliau ir neturite abiejų tėvų arba globėjų;
- gimėte 1999 m. arba vėliau ir esate vaikų globos namų auklėtiniai;
- jeigu jūsų darbingumo lygis yra 45% ar mažiau.
Tokiu atveju el paštu reikia atsiųsti:
- Fotografuotą ar skenuotą užpildyto prašymo dėl atleidimo nuo stojamosios studijų įmokoskopiją (prašyme parašas turi būti pasirašytas ranka);
- Atleidimo nuo įmokos priežastis patvirtinančių dokumentų kopijas;
- Fotografuotą arba skenuotą asmens dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės) kopiją.
Jeigu bendrojo priėmimo pagrindinio etapo metu sudarėte studijų sutartį, prieš pasirašant bendrojo priėmimo papildomo etapo sutartį, pirmąją reikia nutraukti. Tokiu atveju elektroniniu paštu reikia atsiųsti:
- užpildyto prašymo dėl studijų sutarties nutraukimo fotografuotą ar skenuotą kopiją (prašyme parašas turi būtinai būti pasirašytas ranka);
- asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės) skenuotą arba fotografuotą kopiją.
Apie sėkmingą studijų sutarties nutraukimą Jus informuosime elektroniniu paštu.
Studijų sutarčių sudarymas vyks nuo 2024 m. rugpjūčio 12 d. 15 val. iki 2024 m. rugpjūčio 14 d. 16 val. Gavus kvietimą studijuoti sudaryti studijų sutartį galima prisijungus prie Vilniaus Universiteto Internetinės stojančiųjų aptarnavimo sistemos (VU ISAS) su savo LAMA BPO registracijos numeriu, matomu LAMA BPO sistemos skiltyje SUVESTINĖ bei asmens kodu. Sudaryti studijų sutartį galėsite dviem būdais:
1) naudojantis Swedbank, SEB, Šiaulių banko ar Luminor (DNB bankas) asmeninės el. bankininkystės paslauga asmens identifikacijai. Sutarties sudarymo per bankus gidą rasite čia.
2) neturint aukščiau nurodytos bankininkystės – atliekant tapatybės identifikaciją VU ISAS.
Identifikacija vykdoma stojančiajam pateikus savo asmens dokumento (paso ar asmens tapatybės kortelės) skenuotą ar fotografuotą versiją. Apie sėkmingą identifikaciją stojantieji bus informuojami elektroniniu paštu. Identifikacijai atlikti reikalingi kiti dokumentai:
- pažyma dėl pavardės keitimo – tais atvejais, kai LAMA BPO sistemoje bei asmens tapatybę patvirtinančiame dokumente nesutampa stojančiojo pavardės;
- tėvų sutikimas (laisva forma) – jeigu studijų sutartį sudaro nepilnametis;
- įgaliojimas – jeigu sutartį sudaro įgaliotas asmuo.
Sutarties sudarymo VU ISAS gidą rasite čia.
Studijų sutarčių sudarymo tvarką galite rasti čia.
Norint surasti prašymo registracijos numerį, reikia: prisijungti prie LAMA BPO informacinės sistemos > atidaryti skiltį „Suvestinė" > po puslapio viduryje esančiu žodžiu „PRAŠYMAS" rasti prašymo registracijos numerį.
Visi įstojusieji turi per 30 kalendorinių dienų nuo pirmojo studijų semestro pradžios elektroniniu būdu užsiregistruoti:
- Universiteto E. tapatybių valdymo sistemoje prieigai prie Universiteto eStudentas aplinkos ir Universiteto suteiktos elektroninio pašto dėžutės gauti;
- Prie pagal Sutartį pradėtų studijų prisijungti VU eStudentas aplinkoje.
Į studijas neužsiregistravę studentai šalinami iš studentų sąrašų.
Įmoką už studijas Vilniaus universitete reikia sumokėti per pirmąjį semestro mėnesį.
Informaciją apie studijų įmokos atsidėjimą, mokėjimą dalimis bei kitas finansinės paramos galimybes rasite paspaudę nuorodą.
Pasirinktos studijos, jei ir nenulems viso gyvenimo, turės jam įtakos artimiausius kelis metus. Suprasdami, koks tai atsakingas ir nelengvas pasirinkimas, paruošėme veiksmų planą, kuris padės priimti gerai apgalvotą sprendimą.
Jei teikiant prašymą LAMA BPO sistemoje prie atitinkamos programos nėra galimybės pasirinkti valstybės finansuojamos vietos pozicijos, vadinasi po LAMA BPO priėmimo papildomo I etapo valstybės finansuojamų vietų nėra likę laisvų. Jeigu teikiant prašymą LAMA BPO sistemoje išvis nerandate norimos studijų programos, vadinasi joje nėra likę jokių laisvų vietų.
Prašymo studijuoti pateikimas vyks internetu LAMA BPO priėmimo sistemoje nuo 2024 m. rugpjūčio 19 d. iki 2024 m. rugpjūčio 22 d. 15 val.
Į studijų programas, kuriose numatyti stojamieji egzaminai / motyvacijos vertinimas, prašymai teikiami ne vėliau kaip 24 val. iki stojamojo egzamino pradžios.
Pildant prašymą, sudaromas ne daugiau kaip 3 programų sąrašas.
Pretenduojant į Muzikos pedagogikos ir Kiekybinės ekonomikos studijų programas stojantieji privalo laikyti stojamąjį egzaminą. Stojamųjų egzaminų datos nurodytos čia.
Datą ir laiką, kada laikysite stojamąjį egzaminą, galėsite pasirinkti pildydami prašymą bendrojo priėmimo metu LAMA BPO. Užsiregistruoti į stojamąjį egzaminą ar motyvacijos vertinimą reikia ne vėliau, kaip likus 24 valandoms iki stojamojo egzamino ar motyvacijos vertinimo pradžios.
Stojantiesiems, kurių brandos atestatas automatiškai atsikelia į sistemą ir kurie neturi jokių papildomų dokumentų (pažymų dėl papildomų balų, laikytų tarptautinių užsienio kalbų egzaminų ir t. t.), nereikia į sistemą kelti jokių elektroninių dokumentų kopijų. Jeigu dokumentų nepateikė pagrindiniame priėmimo etape, papildomai pateikti dokumentus elektroniniu būdu LAMA BPO informacinėje sistemoje turi stojantieji:
- vidurinį išsilavinimą įgiję 2009 m. ir anksčiau;
- vidurinį išsilavinimą įgiję užsienio šalių institucijose;
- baigę tarptautinio bakalaureato diplomo programą;
- išeivijos ir lietuvių kilmės vaikai, vaikaičiai ir provaikaičiai, kurie ne mažiau kaip 3 metus yra gyvenę užsienyje, o atvykę į Lietuvos Respubliką pradėjo mokytis ne ankstesnėje kaip aštuntoje klasėje;
- išlaikę tarptautinį užsienio kalbos egzaminą ir pageidaujantys, kad jo rezultatai būtų skaičiuojami į konkursinį balą.
Dėmesio! Prieš pateikdami dokumentus elektroniniu būdu stojantieji turi užsiregistruoti kaip LAMA BPO informacinės sistemos vartotojai.
Dokumentai, reikalingi stojant į bakalauro ir vientisąsias studijas (2024 m.)
Turintiems tarptautinio arba Europos bakalaureato diplomą:
Dėl Europos bakalaureato diplomo (European Baccalaureate Diploma):
Dėl Europos bakalaureato diplomo dalykų atitikmenų nustatymo bei pažymių pervedimo reikia kreiptis į SKVC. Tačiau dėl šio diplomo pripažinimo kreiptis į SKVC nereikia.
Europos bakalaureato pripažinimą reguliuoja Konvencija, apibrėžianti Europos mokyklų statutą (toliau – Konvencija), kurią Lietuvos Respublika ratifikavo 2004 m. Konvencijoje numatytas automatinis Europos bakalaureato pripažinimas, t.y. Lietuvoje jis turi būti priimamas tokia pat tvarka ir be jokių papildomų reikalavimų, kaip yra priimamas ir Lietuvoje įgytas brandos atestatas.
Daugiau informacijos apie Europos bakalaureatą yra pateikta SKVC tinklalapyje.
Dėl Tarptautinio bakalaureato diplomo (International Baccalaureate (IB) Diploma):
Dėl Tarptautinio bakalaureato diplomo pripažinimo reikia kreiptis į SKVC. Dėl šio diplomo dalykų atitikmenų nustatymo bei pažymių pervedimo kreiptis į SKVC nereikia.
Daugiau informacijos rasite LAMA BPO svetainėje.
Kvietimą matyti galėsite prisijungę prie LAMA BPO asmeninės paskyros bei sulauksite el. laiško su kvietimu studijuoti 2024 m. rugpjūčio 26 d. iki 12 val.
Gavus kvietimą studijuoti ir norint sudaryti studijų sutartį, pirmiausia reikia sumokėti registracijos mokestį.
Registracijos mokestį sumokėti galima 2 būdais:
- atliekant vietinį bankinį pavedimą pagal nuorodoje nurodytus rekvizitus;
- mokėjimą atliekant VU informacinėje sistemoje, kurioje sudaroma sutartis.
Sumokėtas registracijos mokestis yra negrąžinamas.
ĮMOKĄ SUMOKĖJUS ANKSČIAU:
- Jeigu mokestį jau mokėjote ankstesnių priėmimo etapų metu (LAMA BPO arba registruojantis VU priėmimo sistemoje), dar kartą mokėti šio mokesčio nereikia (sistema sumokėtą mokestį atpažins automatiškai).
ĮMOKĄ SUMOKĖJUS KELIS KARTUS:
Tokiais atvejais reikia kreiptis el. paštu ir atsiųsti:
- Fotografuotą ar skenuotą užpildyto prašymo dėl registracijos mokesčio grąžinimo (tik sumokėjus kelis kartus), prašyme parašas turi būti pasirašytas ranka;
- Fotografuotą arba skenuotą asmens dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės) kopiją;
- Mokėjimo kvitus iš banko.
ATLEIDIMAS NUO REGISTRACIJOS MOKESČIO
Nuo registracijos mokesčio galite būti atleisti, jeigu atitinkate vieną iš šių reikalavimų:
- esate gimę 1999 m. arba vėliau ir neturite abiejų tėvų arba globėjų;
- gimėte 1999 m. arba vėliau ir esate vaikų globos namų auklėtiniai;
- jeigu jūsų darbingumo lygis yra 45% ar mažiau.
Tokiu atveju el paštu reikia atsiųsti:
- Fotografuotą ar skenuotą užpildyto prašymo dėl atleidimo nuo stojamosios studijų įmokoskopiją (prašyme parašas turi būti pasirašytas ranka);
- Atleidimo nuo įmokos priežastis patvirtinančių dokumentų kopijas;
- Fotografuotą arba skenuotą asmens dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės) kopiją.
Jeigu ankstesniojo etapo metu sudarėte kitą studijų sutartį, tačiau norite studijuoti tik toje programoje, į kurią esate pakviesti VU papildomo etapo metu, pirmąją sutudijų sutartį reikia nutraukti. Elektroniniu paštu reikia atsiųsti užpildyto prašymo dėl studijų sutarties nutraukimo fotografuotą ar skenuotą kopiją (prašyme parašas turi būtinai būti pasirašytas ranka) bei asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės) skenuotą arba fotografuotą kopiją. Apie sėkmingą studijų sutarties nutraukimą Jus informuosime elektroniniu paštu.
Tokie prašymai priimami iki rugsėjo 1 d. Vėliau studijų nutraukimas vyksta per eStudentas sistemą is.vu.lt
Studijų sutarčių sudarymas vyks nuo 2024 m. rugpjūčio 26 d. 15 val. iki 2024 m. rugpjūčio 28 d. 16 val. Gavus kvietimą studijuoti sudaryti studijų sutartį galima prisijungus prie Vilniaus Universiteto Internetinės stojančiųjų aptarnavimo sistemos (VU ISAS) su savo asmens kodu ir susikurtu slaptažodžiu. Sudaryti studijų sutartį galėsite dviem būdais:
1) naudojantis Swedbank, SEB, Šiaulių banko ar Luminor (DNB bankas) asmeninės el. bankininkystės paslauga asmens identifikacijai. Sutarties sudarymo per bankus gidą rasite čia.
2) neturint aukščiau nurodytos bankininkystės – atliekant tapatybės identifikaciją VU ISAS.
Identifikacija vykdoma stojančiajam pateikus savo asmens dokumento (paso ar asmens tapatybės kortelės) skenuotą ar fotografuotą versiją. Apie sėkmingą identifikaciją stojantieji bus informuojami elektroniniu paštu. Identifikacijai atlikti reikalingi kiti dokumentai:
- pažyma dėl pavardės keitimo – tais atvejais, kai mokyklos baigimo atestate bei asmens tapatybę patvirtinančiame dokumente nesutampa stojančiojo pavardės;
- tėvų sutikimas (laisva forma) – jeigu studijų sutartį sudaro nepilnametis;
- įgaliojimas – jeigu sutartį sudaro įgaliotas asmuo.
Studijų sutarčių sudarymo tvarką galite rasti čia.
Per pirmąjį studijų semestro mėnesį būtina užsiregistruoti Universiteto E. tapatybių valdymo sistemoje ir prisijungus prie VU eStudentas paspausti „Registracija studijoms“.
Į studijas neužsiregistravę studentai yra braukiami iš studentų sąrašų.
Įmoką už studijas įstojusiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas Vilniaus universitete reikia sumokėti per pirmąjį semestro mėnesį.
Informaciją apie studijų įmokos atsidėjimą, mokėjimą dalimis bei kitas finansinės paramos galimybes rasite paspaudę nuorodą.
Pasirinktos studijos, jei ir nenulems viso gyvenimo, turės jam įtakos artimiausius kelis metus. Suprasdami, koks tai atsakingas ir nelengvas pasirinkimas, paruošėme veiksmų planą, kuris padės priimti gerai apgalvotą sprendimą.
Stojantieji, vidurinį išsilavinimą įgiję ne Lietuvoje, pirmiausia turi susisiekti su Studijų kokybės vertinimo centru (SKVC) dėl užsienyje įgytos kvalifikacijos pripažinimo.
Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) suranda kiekvieno reikalaujamo dalyko atitikmenį, kuris bus įtraukiamas į konkursinio balo sandarą. Tuo atveju, jeigu mokykloje, kurioje asmuo mokėsi, nebuvo mokoma lietuvių kalbos, vietoje lietuvių kalbos ir literatūros egzamino įvertinimo į konkursinio balo sandarą įtraukiamas tos valstybės, kurioje įgytas vidurinis išsilavinimas, valstybinės kalbos įvertinimas.
Pretenduojant į programas, vykdomas lietuvių kalba, stojantieji turi dokumentais pagrįsti lietuvių kalbos mokėjimą. Jeigu dokumentais neįmanoma įrodyti stojančiojo lietuvių kalbos mokėjimo, reikia išlaikyti lietuvių kalbos įskaitą. Lietuvių kalbos įskaita skirta patikrinti, ar stojantysis gebės studijuoti lietuvių kalba. Įskaitos metu yra laikomas testas, kuriuo tikrinami klausymo, skaitymo, rašymo ir kalbėjimo gebėjimai bei kalbos vartojimas. Daugiau informacijos apie lietuvių kalbos įskaitą čia.
Jeigu studijų programa, į kurią pretenduojama yra vykdoma anglų kalba, lietuvių kalbos įskaitos laikyti nereikia.
Bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas metu prašymo studijuoti pateikimas vyksta internetu LAMA BPO sistemoje adresu lamabpo.lt.
Dėmesio! Papildomuosiuose LAMA BPO priėmimo etapuose gali dalyvauti ir tie stojantieji, kurie nedalyvavo ankstesniuose priėmimo etapuose. Atkreipiame dėmesį, kad, jei pagrindinio LAMA BPO priėmimo etapo metu stojantysis sudarė sutartį dėl valstybės finansuojamos vietos (VF) arba valstybės nefinansuojamos vietos su studijų stipendija (VNF/ST), papildomo LAMA BPO etapo metu stojantysis galės į prašymą įtraukti tik valstybės nefinansuojamas studijų vietas (VNF).
Pretenduojant į Muzikos pedagogikos ir Kiekybinės ekonomikos studijų programas stojantieji privalo laikyti stojamąjį egzaminą. Stojamųjų egzaminų datos nurodytos čia.
Datą ir laiką, kada laikysite stojamąjį egzaminą ir/ar motyvacijos vertinimą, galėsite pasirinkti pildydami prašymą bendrojo priėmimo metu LAMA BPO. Užsiregistruoti į stojamąjį egzaminą ar motyvacijos vertinimą reikia ne vėliau, kaip likus 24 valandoms iki stojamojo egzamino ar motyvacijos vertinimo pradžios.
Stojantiesiems, kurių brandos atestatas automatiškai atsikelia į sistemą ir kurie neturi jokių papildomų dokumentų (pažymų dėl papildomų balų, laikytų tarptautinių užsienio kalbų egzaminų ir t. t.), nereikia į sistemą kelti jokių elektroninių dokumentų kopijų. Papildomai pateikti dokumentus elektroniniu būdu LAMA BPO informacinėje sistemoje turi stojantieji:
- vidurinį išsilavinimą įgiję 2009 m. ir anksčiau;
- vidurinį išsilavinimą įgiję užsienio šalių institucijose;
- baigę tarptautinio bakalaureato diplomo programą;
- išeivijos ir lietuvių kilmės vaikai, vaikaičiai ir provaikaičiai, kurie ne mažiau kaip 3 metus yra gyvenę užsienyje, o atvykę į Lietuvos Respubliką pradėjo mokytis ne ankstesnėje kaip aštuntoje klasėje;
- išlaikę tarptautinį užsienio kalbos egzaminą ir pageidaujantys, kad jo rezultatai būtų skaičiuojami į konkursinį balą.
Dėmesio! Prieš pateikdami dokumentus elektroniniu būdu stojantieji turi užsiregistruoti kaip LAMA BPO informacinės sistemos vartotojai.
Dokumentai, reikalingi stojant į bakalauro ir vientisąsias studijas (2024 m.)
Turintiems tarptautinio arba Europos bakalaureato diplomą:
Dėl Europos bakalaureato diplomo (European Baccalaureate Diploma):
Dėl Europos bakalaureato diplomo dalykų atitikmenų nustatymo bei pažymių pervedimo reikia kreiptis į SKVC. Tačiau dėl šio diplomo pripažinimo kreiptis į SKVC nereikia.
Europos bakalaureato pripažinimą reguliuoja Konvencija, apibrėžianti Europos mokyklų statutą (toliau – Konvencija), kurią Lietuvos Respublika ratifikavo 2004 m. Konvencijoje numatytas automatinis Europos bakalaureato pripažinimas, t.y. Lietuvoje jis turi būti priimamas tokia pat tvarka ir be jokių papildomų reikalavimų, kaip yra priimamas ir Lietuvoje įgytas brandos atestatas.
Daugiau informacijos apie Europos bakalaureatą yra pateikta SKVC tinklalapyje.
Dėl Tarptautinio bakalaureato diplomo (International Baccalaureate (IB) Diploma):
Dėl Tarptautinio bakalaureato diplomo pripažinimo reikia kreiptis į SKVC. Dėl šio diplomo dalykų atitikmenų nustatymo bei pažymių pervedimo kreiptis į SKVC nereikia.
Bendrojo priėmimo pagrindinio etapo metu kvietimus studijuoti matysite prisijungę prie LAMA BPO sistemos asmeninės paskyros. Kvietimai studijuoti gali būti siunčiami ir į stojančiųjų registracijos į sistemą metu pateiktus el. pašto adresus, tačiau pirminė informacija skelbiama LAMA BPO sistemoje.
Daugiau informacijos rasite LAMA BPO svetainėje.
Gavus kvietimą studijuoti ir norint sudaryti studijų sutartį, pirmiausia reikia sumokėti registracijos mokestį.
Registracijos mokestį sumokėti galima 2 būdais:
- atliekant vietinį bankinį pavedimą pagal įmokos kodą (103182);
- atliekant vietinį bankinį pavedimą pagal nuorodoje nurodytus rekvizitus.
Sumokėtas registracijos mokestis yra negrąžinamas.
ĮMOKĄ SUMOKĖJUS ANKSČIAU:
- Jeigu mokestį jau mokėjote ankstesnių priėmimo etapų metu (LAMA BPO arba registruojantis VU priėmimo sistemoje), dar kartą mokėti šio mokesčio nereikia (sistema sumokėtą mokestį atpažins automatiškai).
ĮMOKĄ SUMOKĖJUS KELIS KARTUS:
Tokiais atvejais reikia kreiptis el. paštu ir atsiųsti:
- Fotografuotą ar skenuotą užpildyto prašymo dėl registracijos mokesčio grąžinimo (tik sumokėjus kelis kartus) arba prašymo dėl stojamosios studijų įmokos grąžinimo (tik sumokėjus kelis kartus) (prašyme parašas turi būti pasirašytas ranka);
- Fotografuotą arba skenuotą asmens dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės) kopiją;
- Mokėjimo kvitus iš banko.
ATLEIDIMAS NUO REGISTRACIJOS MOKESČIO
Nuo registracijos mokesčio galite būti atleisti, jeigu atitinkate vieną iš šių reikalavimų:
- esate gimę 1999 m. arba vėliau ir neturite abiejų tėvų arba globėjų;
- gimėte 1999 m. arba vėliau ir esate vaikų globos namų auklėtiniai;
- jeigu jūsų darbingumo lygis yra 45% ar mažiau.
Tokiu atveju el paštu reikia atsiųsti:
- Fotografuotą ar skenuotą užpildyto prašymo dėl atleidimo nuo stojamosios studijų įmokoskopiją (prašyme parašas turi būti pasirašytas ranka);
- Atleidimo nuo įmokos priežastis patvirtinančių dokumentų kopijas;
- Fotografuotą arba skenuotą asmens dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės) kopiją.
Jeigu ankstesnio priėmimo etapo metu sudarėte studijų sutartį, prieš pasirašant naują priėmimo sutartį sutartį, pirmąją reikia nutraukti. Elektroniniu paštu reikia atsiųsti užpildyto prašymo dėl studijų sutarties nutraukimo fotografuotą ar skenuotą kopiją (prašyme parašas turi būtinai būti pasirašytas ranka) bei asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės) skenuotą arba fotografuotą kopiją. Apie sėkmingą studijų sutarties nutraukimą Jus informuosime elektroniniu paštu.
Gavus kvietimą studijuoti bendrojo priėmimo pagrindinio ir papildomo priėmimo etapų metu sudaryti studijų sutartį galima prisijungus prie Vilniaus Universiteto Internetinės stojančiųjų aptarnavimo sistemos (VU ISAS) su savo LAMA BPO registracijos numeriu, matomu LAMA BPO sistemos skiltyje UŽPILDYTAS PRAŠYMAS bei asmens kodu. Sudaryti studijų sutartį galėsite dviem būdais:
1) naudojantis Swedbank, SEB, Šiaulių banko ar Luminor (DNB bankas) asmeninės el. bankininkystės paslauga asmens identifikacijai. Sutarties sudarymo per bankus gidą rasite čia.
2) neturint aukščiau nurodytos bankininkystės – atliekant tapatybės identifikaciją VU ISAS.
Identifikacija vykdoma stojančiajam pateikus savo asmens dokumento (paso ar asmens tapatybės kortelės) skenuotą ar fotografuotą versiją. Apie sėkmingą identifikaciją stojantieji bus informuojami elektroniniu paštu. Identifikacijai atlikti reikalingi kiti dokumentai:
- pažyma dėl pavardės keitimo – tais atvejais, kai LAMA BPO sistemoje bei asmens tapatybę patvirtinančiame dokumente nesutampa stojančiojo pavardės;
- tėvų sutikimas (laisva forma) – jeigu studijų sutartį sudaro nepilnametis;
- įgaliojimas – jeigu sutartį sudaro įgaliotas asmuo.
Sutarties sudarymo VU ISAS gidą rasite čia.
Studijų sutarčių sudarymo tvarką galite rasti čia.
Norint surasti prašymo registracijos numerį, reikia: prisijungti prie LAMA BPO informacinės sistemos > atidaryti skiltį „Užpildytas prašymas" > po puslapio viduryje esančiu žodžiu „PRAŠYMAS" rasti prašymo registracijos numerį.
Visi įstojusieji turi per 30 kalendorinių dienų nuo pirmojo studijų semestro pradžios elektroniniu būdu užsiregistruoti:
- Universiteto E. tapatybių valdymo sistemoje prieigai prie Universiteto eStudentas aplinkos ir Universiteto suteiktos elektroninio pašto dėžutės;
- Pagal Sutartį pradėtoms studijoms prisijungti prie VU eStudentas.
Studijoms laiku neužsiregistravę asmenys yra šalinami iš studentų sąrašų.
Įmoką už studijas Vilniaus universitete reikia sumokėti per pirmąjį semestro mėnesį.
Informaciją apie studijų įmokos atsidėjimą, mokėjimą dalimis bei kitas finansinės paramos galimybes rasite paspaudę nuorodą.
Priėmimo reikalavimai susideda iš dviejų pagrindinių dalių – konkursinio balo ir minimaliųjų reikalavimų.
Konkursinis balas numato, kokie mokomieji dalykai yra svarbūs, norint įstoti į pasirinktą studijų programą, o jo dydis parodo, kurioje vietoje tarp į tą pačią studijų programą pretenduojančių stojančiųjų yra asmuo. Konkursinio balo sandarą galima rasti kiekvienos studijų programos apraše. Prie konkursinio balo gali būti pridedami ir papildomi balai.
Minimalieji reikalavimai numato, ar stojantysis gali dalyvauti priėmimo į pageidaujamą studijų vietą konkurse. Įgijusiems vidurinį išsilavinimą 2024 m. minimalieji reikalavimai pretenduojant į valstybės finansuojamą (VF), valstybės finansuojamą vietą su stipendija (VNF/ST) ar nefinansuojamą studijų vietą (VNF) yra vienodi. Vidurinį išsilavinimą įgijusiems 2023 m. ir anksčiau, reikalavimai priklauso nuo vidurinio išsilavinimo įgijmo metų ir ar stojantysis pretenduoja į valstybės finansuojamą (VF), valstybės finansuojamą vietą su stipendija (VNF/ST) ar nefinansuojamą studijų vietą (VNF).
Daugiau informacijos apie minimaliuosius reikalavimus ir konkursinio balo skaičiavimą galite rasti čia.
Minimalieji reikalavimai pretenduojant į valstybės finansuojamas vietas (VF) ir valstybės nefinansuojamas vietas su stipendija (VNF/ST) priklauso nuo to, kuriais metais stojantysis įgijo vidurinį išsilavinimą:
Asmenys, vidurinį išsilavinimą įgiję 2024 m. ir pretenduojantys į bakalauro ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas vietas (VF) ir valstybės nefinansuojamas vietas su stipendija (VNF/ST) Universitete, turi:
1. Būti išlaikę šiuos valstybinius egzaminus:
- lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
- matematikos valstybinį brandos egzaminą;
- stojančiojo laisvai pasirenkamą brandos egzaminą.
Stojantiesiems trijų valstybinių brandos egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis turi būti ne mažesnis nei pagrindinis mokymosi pasiekimų lygis–36 balai.
2. Minimalus konkursinis balas turi būti ne mažesnis nei 5 balai.
*Stojant į Kiekybinės ekonomikos studijų programą, ne mažesnis nei 7,2 balo.
Minimalus konkursinis balas taikomas visiems stojantiesiems, įskaitant ir tuos, kurių vidurinį išsilavinimą liudijančiame dokumente įrašyta „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)“.
Asmenys, vidurinį išsilavinimą įgiję 2021 m. / 2022 m. / 2023 m. ir pretenduojantys į bakalauro ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas vietas (VF) ir valstybės nefinansuojamas vietas su stipendija (VNF/ST) Universitete, turi:
1. Būti išlaikę šiuos valstybinius egzaminus:
- lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
- matematikos valstybinį brandos egzaminą;
- stojančiojo laisvai pasirenkamą brandos egzaminą.
2. Penkių geriausių metinių dalykų įvertinimų aritmetinis vidurkis turi būti ne mažesnis nei 7, suapvalinus iki sveiko skaičiaus. Įskaitomi mokomieji dalykai:
- lietuvių kalba ir literatūra;
- gimtoji kalba (baltarusių / lenkų / rusų / vokiečių);
- užsienio kalba;
- matematika;
- istorija arba geografija arba integruotas istorijos ir geografijos kursas;
- biologija arba fizika, arba chemija arba integruotas gamtos mokslų dalykas;
- meninio ugdymo srities dalykas arba technologijų programos krypties dalykas, arba integruotas menų ir technologijų kursas, arba specializuoto ugdymo krypties (dailės arba inžinerinis, arba meninis, arba muzikos) programos dalykas;
- fizinio ugdymo arba pasirinktos sporto šakos, arba specializuoto ugdymo krypties (sporto) programos dalykas.
3. Konkursinis balas negali būti mažesnis nei 5 balai.
*Stojant į Kiekybinės ekonomikos (anglų k.) studijų programą, ne mažesnis nei 7,2 balo.
Svarbu! Nuo 1 ir 2 reikalavimų yra atleidžiami asmenys, vidurinį išsilavinimą įgiję užsienio šalių institucijose arba pagal tarptautinių organizacijų ar užsienio valstybių švietimo programas, atleisti nuo brandos egzaminų dėl ligos arba turintys įgytų ar įgimtų sutrikimų. Jeigu stojančiojo brandos atestate įrašyta: „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)", vietoje nelaikytų brandos egzaminų įvertinimų imami metiniai pažymiai.
Minimalus konkursinis balas taikomas visiems stojantiesiems, įskaitant ir tuos, kurių vidurinį išsilavinimą liudijančiame dokumente įrašyta „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)“.
Asmenys, vidurinį išsilavinimą įgiję 2019 m. arba 2020 m. ir pretenduojantys į bakalauro ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas vietas (VF) ir valstybės nefinansuojamas vietas su stipendija (VNF/ST) Universitete, turi:
1. Būti išlaikę šiuos valstybinius egzaminus:
- lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
- matematikos valstybinį brandos egzaminą;
- užsienio kalbos valstybinis brandos egzaminas (anglų, vokiečių ar prancūzų, išlaikytas ne žemesniu kaip B1 lygiu) arba tarptautinį užsienio kalbos egzaminą (pvz.: IELTS, TOEFL, PTE)*.
2. Penkių geriausių metinių dalykų įvertinimų aritmetinis vidurkis turi būti ne mažesnis nei 7, suapvalinus iki sveiko skaičiaus. Įskaitomi mokomieji dalykai:
- lietuvių kalba ir literatūra;
- gimtoji kalba (baltarusių / lenkų / rusų / vokiečių);
- užsienio kalba;
- matematika;
- istorija arba geografija arba integruotas istorijos ir geografijos kursas;
- biologija arba fizika, arba chemija arba integruotas gamtos mokslų dalykas;
- meninio ugdymo srities dalykas arba technologijų programos krypties dalykas, arba integruotas menų ir technologijų kursas, arba specializuoto ugdymo krypties (dailės arba inžinerinis, arba meninis, arba muzikos) programos dalykas;
- bendroji kūno kultūra arba pasirinktos sporto šakos, arba specializuoto ugdymo krypties (sporto) programos dalykas.
3. Konkursinis balas negali būti mažesnis nei 5 balai.
*Stojant į Kiekybinės ekonomikos studijų programą, ne mažesnis nei 7,2 balo.
Svarbu! Nuo 1 ir 2 reikalavimų yra atleidžiami asmenys, vidurinį išsilavinimą įgiję užsienio šalių institucijose arba pagal tarptautinių organizacijų ar užsienio valstybių švietimo programas, atleisti nuo brandos egzaminų dėl ligos arba turintys įgytų ar įgimtų sutrikimų. Jeigu stojančiojo brandos atestate įrašyta: „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)", vietoje nelaikytų brandos egzaminų įvertinimų imami metiniai pažymiai.
* Švietimo ir mokslo ministro įsakyme nurodyta, kurie tarptautiniai užsienio kalbų egzaminai gali būti įskaitomi vietoje tam tikrų užsienio kalbų valstybinių brandos egzaminų.
Minimalus konkursinis balas taikomas visiems stojantiesiems, įskaitant ir tuos, kurių vidurinį išsilavinimą liudijančiame dokumente įrašyta „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)“.
I variantas | ARBA | II variantas |
1. Turi būti išlaikę šiuos valstybinius egzaminus: - lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą; - matematikos valstybinį brandos egzaminą; - stojančiojo laisvai pasirenkamą brandos egzaminą. 2. Penkių geriausių metinių dalykų įvertinimų aritmetinis vidurkis turi būti ne mažesnis nei 7, suapvalinus iki sveiko skaičiaus. Įskaitomi mokomieji dalykai: - lietuvių kalba ir literatūra; - gimtoji kalba (baltarusių / lenkų / rusų / vokiečių); - užsienio kalba; - matematika; - istorija arba geografija arba integrutas istorijos ir geografijos kursas; - biologija arba fizika, arba chemija arba integruotas gamtos mokslų dalykas; - meninio ugdymo srities dalykas arba technologijų krypties dalykas, arba integruotas menų ir technologijų kursas, arba specializuoto ugdymo krypties (dailės arba inžinerinis, arba meninis, arba muzikos) programos dalykas; - bendroji kūno kultūra arba pasirinktos sporto šakos, arba specializuoto ugdymo krypties (sporto) programos dalykas. 3. Konkursinis balas negali būti mažesnis nei 5 balai. *Stojant į Kiekybinės ekonomikos (anglų k.) studijų programą, ne mažesnis nei 7,2 balo. |
1. Turi būti išlaikę šiuos valstybinius egzaminus: - lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą; - užsienio kalbos (anglų, vokiečių arba prancūzų) valstybinį brandos egzaminą B1 lygiu (įvertinimas negali būti mažesnis nei 16 balų) arba tarptautinį užsienio kalbos egzaminą (pvz. IELTS, TOEFL, PTE)*; - matematikos valstybinį brandos egzaminą (bent 16 balų įvertinimu, pretenduojant į humanitarinių mokslų studijų krypčių grupių programas; bent 25 balų įvertinimu, pretenduojant į kitų studijų krypčių grupių programas). 2. Konkursinis balas negali būti mažesnis nei 5 balai. *Stojant į Kiekybinės ekonomikos studijų programą, ne mažesnis nei 7,2 balo).
|
Svarbu! Nuo šių reikalavimų, išskyrus reikalavimą dėl minimalaus konkursinio balo (5), yra atleidžiami asmenys, vidurinį išsilavinimą įgiję užsienio šalių institucijose arba pagal tarptautinių organizacijų ar užsienio valstybių švietimo programas, atleisti nuo brandos egzaminų dėl ligos arba turintys įgytų ar įgimtų sutrikimų. Jeigu stojančiojo brandos atestate įrašyta: „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)", vietoje nelaikytų brandos egzaminų įvertinimų imami metiniai pažymiai.
* Švietimo ir mokslo ministro įsakyme nurodyta, kurie tarptautiniai užsienio kalbų egzaminai gali būti įskaitomi vietoje tam tikrų užsienio kalbų valstybinių brandos egzaminų.
Minimalus konkursinis balas taikomas visiems stojantiesiems, įskaitant ir tuos, kurių vidurinį išsilavinimą liudijančiame dokumente įrašyta „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)“.
Asmenys, vidurinį išsilavinimą įgiję 2016 m. arba 2017 m. ir pretenduojantys į bakalauro ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas vietas (VF) ir valstybės nefinansuojamas vietas su stipendija (VNF/ST) Universitete, turi:
1. Būti išlaikę šiuos valstybinius egzaminus:
- lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
- užsienio kalbos (anglų, vokiečių arba prancūzų) valstybinį brandos egzaminą B1 lygiu (įvertinimas negali būti mažesnis nei 16 balų) arba tarptautinį užsienio kalbos egzaminą (pvz. IELTS, TOEFL, PTE)*;
- matematikos valstybinį brandos egzaminą;
2. Konkursinis balas negali būti mažesnis nei 5 balai.
*Stojant į Kiekybinės ekonomikos (anglų k.) studijų programą, ne mažesnis nei 7,2 balo.
Svarbu! Nuo 1 reikalavimo yra atleidžiami asmenys, vidurinį išsilavinimą įgiję užsienio šalių institucijose arba pagal tarptautinių organizacijų ar užsienio valstybių švietimo programas, atleisti nuo brandos egzaminų dėl ligos arba turintys įgytų ar įgimtų sutrikimų. Jeigu stojančiojo brandos atestate įrašyta: „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)", vietoje nelaikytų brandos egzaminų įvertinimų imami metiniai pažymiai.
* Švietimo ir mokslo ministro įsakyme nurodyta, kurie tarptautiniai užsienio kalbų egzaminai gali būti įskaitomi vietoje tam tikrų užsienio kalbų valstybinių brandos egzaminų.
Minimalus konkursinis balas taikomas visiems stojantiesiems, įskaitant ir tuos, kurių vidurinį išsilavinimą liudijančiame dokumente įrašyta „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)“.
Asmenys, vidurinį išsilavinimą įgiję 2015 m. ir pretenduojantys į bakalauro ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas vietas (VF) ir valstybės nefinansuojamas vietas su stipendija (VNF/ST) Universitete, turi:
1. Būti išlaikę šiuos valstybinius egzaminus:
- lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
- užsienio kalbos (anglų, vokiečių arba prancūzų) valstybinį brandos egzaminą B1 lygiu (įvertinimas negali būti mažesnis nei 16 balų) arba tarptautinį užsienio kalbos egzaminą (pvz. IELTS, TOEFL, PTE)*;
2. Konkursinis balas negali būti mažesnis nei 5 balai.
*Stojant į Kiekybinės ekonomikos studijų programą, ne mažesnis nei 7,2 balo.
Svarbu! Nuo 1 reikalavimo yra atleidžiami asmenys, vidurinį išsilavinimą įgiję užsienio šalių institucijose arba pagal tarptautinių organizacijų ar užsienio valstybių švietimo programas, atleisti nuo brandos egzaminų dėl ligos arba turintys įgytų ar įgimtų sutrikimų. Jeigu stojančiojo brandos atestate įrašyta: „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)", vietoje nelaikytų brandos egzaminų įvertinimų imami metiniai pažymiai.
* Švietimo ir mokslo ministro įsakyme nurodyta, kurie tarptautiniai užsienio kalbų egzaminai gali būti įskaitomi vietoje tam tikrų užsienio kalbų valstybinių brandos egzaminų.
Minimalus konkursinis balas taikomas visiems stojantiesiems, įskaitant ir tuos, kurių vidurinį išsilavinimą liudijančiame dokumente įrašyta „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)“.
Asmenys, kurie vidurinį išsilavinimą įgijo 2014 m. ar anksčiau ir nori pretenduoti į bakalauro ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas vietas (VF) ir valstybės nefinansuojamas vietas su stipendija (VNF/ST) Univeristete, privalo:
1. Turėti vidurinį išsilavinimą patvirtinantį dokumentą;
2. Konkursinis balas negali būti mažesnis nei 5 balai.
*Stojant į Kiekybinės ekonomikos studijų programą, ne mažesnis nei 7,2 balo.
Minimalus konkursinis balas taikomas visiems stojantiesiems, įskaitant ir tuos, kurių vidurinį išsilavinimą liudijančiame dokumente įrašyta „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)“.
Pagal minimaliuosius reikalavimus, stojantieji į Vilniaus universitetą, valstybės nefinansuojamą vietą (VNF):
1. Turi būti išlaikę šiuos valstybinius egzaminus:
- lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
- matematikos valstybinį brandos egzaminą;
- stojančiojo laisvai pasirenkamą brandos egzaminą.
Stojantiesiems trijų valstybinių brandos egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis turi būti ne mažesnis nei pagrindinis mokymosi pasiekimų lygis – 36 balai.
2. Minimalus konkursinis balas turi būti ne mažesnis nei 5 balai.
*Stojant į Kiekybinės ekonomikos studijų programą, ne mažesnis nei 7,2 balo.
Minimalus konkursinis balas taikomas visiems stojantiesiems, įskaitant ir tuos, kurių vidurinį išsilavinimą liudijančiame dokumente įrašyta „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)“.
1. Turi būti išlaikę bent vieną valstybinį egzaminą;
2. Minimalus konkursinis balas turi būti ne mažesnis nei 5 balai.
*Stojant į Kiekybinės ekonomikos studijų programą, ne mažesnis nei 7,2 balo.
Minimalus konkursinis balas taikomas visiems stojantiesiems, įskaitant ir tuos, kurių vidurinį išsilavinimą liudijančiame dokumente įrašyta „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)“.
1. Turi pateikti vidurinį išsilavinimą patvirtinantį dokumentą;
2. Minimalus konkursinis balas turi būti ne mažesnis nei 5 balai.
*Stojant į Kiekybinės ekonomikos studijų programą, ne mažesnis nei 7,2 balo.
Minimalus konkursinis balas taikomas visiems stojantiesiems, įskaitant ir tuos, kurių vidurinį išsilavinimą liudijančiame dokumente įrašyta „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)“.
Stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas (VF), valstybės nefinansuojamas vietas su stipendija (VNF/ST) ir valstybės nefinansuojamas (VNF) vietas prie apskaičiuoto konkursinio balo gali būti pridedami ir papildomi balai (ne daugiau kaip 2,5). Aukštųjų mokyklų papildomi balai pridedami tik surinkus 5 konkursinį balą.
Papildomi balai gali būti pridedami už:
- Tarptautinių olimpiadų bei konkursų, nurodytų Stojančiųjų konkursinės eilės sudarymo tvarkos aprašo 3 priede, prizinių vietų laimėtojams: aukso medalis – 2,5 balo, sidabro medalis – 1,5 balo, bronzos – 1 balas; šalies olimpiadų ir konkursų, nurodytų Stojančiųjų konkursinės eilės sudarymo tvarkos aprašo 3 priede, prizinių vietų laimėtojams: I vieta – 1,5 balo, II vieta – 1 balas, III vieta – 0,5 balo; vertinami tik 10–12 (gimnazijos II–IV) klasių olimpiadų ir konkursų pasiekimai; už to paties dalyko olimpiadą ar tą patį konkursą papildomas balas (didžiausias) skaičiuojamas tik vieną kartą, o už skirtingų dalykų olimpiadas ir skirtingus konkursus skirti papildomi balai sumuojami;
- asmenims, kurių pirmojo arba antrojo dalyko brandos darbo įvertinimas ne žemesnis nei 9 – pridedami 0,25 balo;
- asmenims, baigusiems tos pačios švietimo srities profesinio mokymo programas su pagyrimu, pridedamas 1 balas;
- asmenims, baigusiems bazinius karinius mokymus arba atlikusiems nuolatinę privalomąją karo tarnybą, pridedama 0,5 balo (stojant į visas studijų programas);
- asmenims, dalyvavusiems programų „Erasmus+“, „Europos solidarumo korpusas“ finansuotuose tarptautinės savanoriškos veiklos projektuose arba „Nacionalinėje jaunimo savanoriškos veiklos programoje“, kurioje savanoriška veikla truko ne mažiau kaip 3 mėnesius, arba „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ programoje, kurioje savanoriška veikla truko ne mažiau kaip 6 mėnesius, pridedami 0,25 balo;
- stojantiems į muzikos krypties programas, pridedama 0,15xA (A – muzikologijos mokyklinio brandos egzamino įvertinimas) balo.
- užsienio lietuviams (Lietuvos Respublikos piliečiams, ne mažiau kaip 3 metus gyvenantiems užsienyje, ir lietuvių kilmės užsieniečiams, jų vaikams, vaikaičiams, provaikaičiams) pridedamas 1 papildomas balas, o asmenims, baigusiems žemiau išvardintas mokyklas, – dar 1 papildomas balas:
- užsienio lietuviams, kurie ne mažiau kaip trejus metus yra gyvenę užsienyje, o atvykę į Lietuvos Respubliką pradėjo mokytis 8–12 klasėje (gimnazijos I–IV) ir įgijusiems vidurinį išsilavinimą Lietuvoje, prie konkursinio balo, apskaičiuoto pagal Stojančiųjų konkursinės eilės sudarymo tvarkos principus, pridedamas 1 papildomas balas;
* Užsienio lietuviai - Lietuvos respublikos piliečiai, ne mažiau kaip 3 metus gyvenantys užsienyje, ir lietuvių kilmės užsieniečiai, jų vaikai, vaikaičiai, provaikiai.
Papildomi balai stojant į valstybės nefinansuojamas studijų vietas gali būti pridedami, kai:
- yra baigę Neakivaizdinę jaunųjų chemikų mokyklą „Pažinimas“ ir stoja į Chemijos ir geomokslų fakulteto Biochemijos, Chemijos, Nanomedžiagų chemijos ir Kosmetinės chemijos studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedama 0,5 balo;
- yra baigę Jaunųjų geografų mokyklą ir stoja į Chemijos ir geomokslų fakulteto Geografijos, Kartografijos ir geografinių informacijos sistemų, Geologijos bei Klimatologijos ir hidrologijos studijų programas – prie konkursinio balo pridedama 0,5 balo;
- yra baigę Verslo mokyklos (anksčiau – Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos) verslumo akademiją ir stoja į Verslo mokyklos studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedama 0,5 balo;
- yra baigę „Junior Achievement“ Mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) programą arba išklausę kursą „Ekonomika ir verslas“ ir stoja į Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto bei Verslo mokyklos studijų programas bei Kauno fakulteto Ekonomikos ir vadybos bei Finansų analitikos studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedama 0,5 balo;
- yra baigę „Junior Achievement“ Mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) programą ir turi „Junior Achievement“ Verslumo įgūdžių pasą ir stoja į Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studijų programas, Verslo mokyklos studijų programas ir Kauno fakulteto Ekonomikos ir vadybos bei Finansų analitikos studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas;
- yra baigę „Junior Achievement“ Mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) programą ir stoja į Kauno fakulteto Ekonomikos ir vadybos bei Finansų analitikos studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedama 0,5 balo;
- yra laimėję prizines vietas Nacionaliniame ekonomikos egzamine ir stoja į Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studijų programas ir Kauno fakulteto Ekonomikos ir vadybos bei Finansų analitikos studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedama 0,5 balo;
- yra laimėję prizines vietas Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiadoje ir stoja į Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studijų programas bei Kauno fakulteto Ekonomikos ir vadybos bei Finansų analitikos studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedama 0,5 balo;
- yra baigę Filosofijos fakulteto Rytų kalbų mokyklą (RKM) ir stoja į Azijos studijų (Artimųjų Rytų studijų, Indijos ir Pietų Azijos studijų, japonologijos, korėjistikos, sinologijos) programą – prie konkursinio balo papildomai pridedama 0,5 balo, jei išklausyti du bet kurios Azijos ar Artimųjų Rytų kalbos lygiai. Prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas, jei išklausyti keturi bet kurios Azijos ar Artimųjų Rytų kalbos lygiai;
- yra baigę papildomojo ugdymo mokyklą „Fizikos olimpas“ arba jaunųjų fizikų mokyklą „Fotonas“ ir stoja į Fizikos fakulteto studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas;
- yra baigę Jaunųjų istorikų mokyklą (organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras) ir stoja į Istorijos fakulteto studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas;
- yra baigę Klasikų akademiją ir stoja į Filologijos fakulteto Klasikinės (lotynų ir senovės graikų) filologijos programą – prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas;
- yra baigę „VU.Academia.RU“ ir stoja į Filologijos fakulteto Vidurio ir Rytų Europos kalbos ir kultūros (rusistika) (vykdoma lietuvių k. / anglų k. / rusų k.) programą – prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas;
- yra baigę „Academia Polonica“ ir stoja į Filologijos fakulteto Vidurio ir Rytų Europos kalbos ir kultūros (polonistika) (vykdoma lietuvių k. / lenkų k. / rusų k.) studijų programą – prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas;
- yra baigę Baltų akademiją arba Lituanistikos akademiją ir stoja į Filologijos fakulteto Lietuvių filologijos, Lietuvių filologijos ir estų / latvių kalbos, Lietuvių filologijos ir ukrainistikos, Lietuvių filologijos (kultūros ir medijų studijų) programas bei Kauno fakulteto Lietuvių filologija ir reklama, Lietuvių filologija ir reklama: turinio kūrimas ir rinkodara, Lietuvių filologija ir reklama: kūrybiškumo ir skaitmeninės retorikos studijos studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas;
- yra Komunikacijos fakultete organizuojamų žurnalistinių darbų konkurso nugalėtojai (1–3 vietos) ir stoja į Žurnalistikos programą – prie konkursinio balo papildomai pridedama 0,5 balo;
- yra baigę jaunųjų fizikų mokyklą „Fotonas“ ir stoja į Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos (toliau – VUŠA) studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas;
- yra baigę Jaunųjų kompiuterininkų mokyklą ar robotikos mokyklą ir stoja į VUŠA studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas;
- yra baigę Lietuvos jaunųjų matematikų mokyklą ir stoja į VUŠA studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas.
Gyvenimas bendrabutyje yra neįkainojama patirtis, tad visus įstojusius kviečiame apsigyventi viename iš Vilniaus universiteto bendrabučių miestelių, esančių Saulėtekio al., M. K. Čiurlionio ir Didlaukio gatvėse. Rezervuoti vietą bendrabutyje galite elektrononiu būdu, pirmakursiams studentams reikia rinktis Registracija būsimiems VU pirmakursiams skiltį. Registracija bus atidaryta priėmimo laikotarpiu.
Informaciją apie bendrabučius, vidaus taisykles ir apgyvendinimo kainas rasite www.bustas.vu.lt
Vilniaus universiteto Kauno fakultetas suteikia galimybę studentams apsigyventi Vytauto Didžiojo universiteto (toliau – VDU) bendrabučiuose.
Daugiau informacijos apie VDU bendrabučius ir apgyvendinimo sąlygas rasite apgyvendinimas.vdu.lt.
Norintiems apsigyventi bendrabutyje Kaune:
- sudaryti studijų sutartį su VU;
- susikurti asmeninę paskyrą sistemoje apgyvendinimas.vdu.lt pasirinkus skiltį „Kiti asmenys“.
Prie sistemos apgyvendinimas.vdu.lt „Kiti asmenys“ skilties jungiamasi su susikurtos paskyros duomenimis, o gyvenamoji vieta rezervuojama iš pateikto laisvų vietų sąrašo, pateikiant VU studijų sutartį (el. jos versiją), kaip pagrindą sudaryti apgyvendinimo sutartį;
- gauti patvirtinimą į nurodytą asmeninę el. pašto dėžutę, kad vieta rezervuota;
- gauti dar vieną el. laišką dėl apgyvendinimo sutarties sudarymo ir informacijos apie apsigyvenimą (apgyvendinimo sutartis el. būdu sudaroma naudojant tuos pačius prisijungimo duomenimis iš apgyvendinimas.vdu.lt „Kiti asmenys“ skilties);
- apsigyventi bendrabutyje.
Kiekvienam studentui, ypač pirmakursiui, atvykusiam studijuoti į kitą miestą, iškyla klausimas: kur gyventi – bute ar bendrabutyje? Abu variantai siūlo savus gyvenimo ypatumus ir iššūkius. Didelis VU Šiaulių akademijos bendrabučio privalumas yra tas, kad jis įsikūręs netoli mokomųjų korpusų ir miesto centrinėje dalyje. Atvykstantiems iš kitų miestų taip pat aktualu, kad šalia yra geležinkelio ir autobusų stotys. Daugiau informacijos apie bendrabutį, apgyvendinimo tvarką bei kainas rasite čia.
Iškilus klausimams galite kreiptis į bendrabučio valdytoją: , tel. (8 41) 393 028.
Tiek valstybės, tiek savomis lėšomis studijų kainą mokantys Universiteto studentai gali teikti prašymus įvairių rūšių stipendijoms gauti. Šių stipendijų skyrimo tvarką nustato VU stipendijų nuostatai ir Lietuvos teisės aktai. Daugiau informacijos
Studentai turi galimybę gauti valstybės remiamas paskolas, kurios teikiamos iš kredito įstaigų lėšų. Valstybės remiamos paskolos skiriamos šiais atvejais:
- Paskola studijų kainai sumokėti (šios paskolos suma per vienerius studijų metus negali viršyti studento už studijų metus mokamos studijų kainos ar jos dalies);
- Paskola gyvenimo išlaidoms (iki 3920 eurų per metus) išmokama lygiomis dalimis kiekvieną mėnesį iki liepos 1 dienos (paskutinio kurso studentams - iki studijų pabaigos) į paskolos gavėjo asmeninę sąskaitą;
- Paskola dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis (iki 2940 eurų per metus) išmokama į paskolos gavėjo asmeninę sąskaitą vienu kartu.
Valstybės remiama paskola pradedama grąžinti ne vėliau kaip po 12 mėnesių po studijų baigimo, nutraukimo ar išbraukimo, ir grąžinama ne vėliau kaip per 15 metų nuo paskolos grąžinimo pradžios.
Paskolų išdavimą, tarpininkaujant Universitetui, administruoja Valstybinis studijų fondas. Daugiau informacijos adresu www.vsf.lrv.lt.
Valstybės nefinansuojamose (VNF) ir valstybės nefinansuojamose studijų vietose su stipendija (VNF/ST) esantys studentai kiekvieną semestrą gali pasinaudoti Universiteto siūlomomis galimybėmis įmokų mokėjimui:
- Semestro studijų įmoką atidėti ne vėliau kaip iki gruodžio 1 dienos rudens semestre ir gegužės 1 dienos pavasario semestre.;
- Semestro studijų įmoką mokėti dalimis ne mažiau kaip 30% sumos sumokant iki pirmojo semestro mėnesio pabaigos ir likusią sumą išdalijant į vieną ar dvi įmokas, jas sumokant vėliausiai gruodžio 1 d. rudens semestre ir gegužės 1 d. pavasario semestre.
Prašymai studijų įmokos atidėjimui ir mokėjimui dalimis pirmą semestro mėnesį teikiami raštu akademiniame kamieniniame padalinyje arba eStudentas aplinkoje.
Semestro studijų įmoką galima sumažinta:
- Aktyviai Universiteto mokslinėje veikloje dalyvaujančiam studentui vienam semestrui.
Įmoka gali būti sumažinta iki 100% pasaulio arba Europos mokslinių konkursų nugalėtojams ar prizininkam, išradimų, patentuotų Europos patentų tarnyboje (EPO), Jungtinių Amerikos Valstijų patentų ir prekių ženklų tarnyboje (USPTO) arba Japonijos patentų tarnyboje (JPO) bendraautoriams.
Nuo 30% iki 90% studijų įmokos gali būti sumažinta studentams, jeigu jie yra Lietuvos mokslinių konkursų nugalėtojai arba prizininkai.
- Aktyviai, ne mažiau kaip du metus, Universiteto kultūrinėje veikloje dalyvaujančiam studentui vienam semestrui.
Įmoka gali būti sumažinta nuo 30% iki 90% studentams, jeigu jie yra Universiteto meno kolektyvų nariai, kurie atstovaudami Universitetą laimėjo prizines vietas, tapo laureatais arba diplomantais tarptautiniuose ar nacionaliniuose muzikos, teatro, chorų, folkloro konkursuose arba festivaliuose.
- Aktyviai sportuojančiam ir Universitetą atstovaujančiam studentui vienam semestrui.
Įmoka gali būti sumažinta iki 100% studentams sportininkams, jei jie yra Olimpinės rinktinės nariai ir kandidatai, savo sporto šakos pasaulio suaugusiųjų ir jaunimo čempionai ir prizininkai, Europos čempionai ir prizininkai, pasaulio studentų čempionatų nugalėtojai ir prizininkai.
Nuo 30% iki 90% studijų įmokos gali būti sumažinta studentams sportininkams, jei jie yra Lietuvos čempionatų nugalėtojai ir prizininkai, SELL (Baltijos šalių studentų žaidynių) čempionai ir prizininkai, Lietuvos studentų čempionai, Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo rinktinių nariai, Universiteto rinktinių nariai.
- Universiteto darbuotojui - vieneriems mokslo metams (su galimybe laikotarpį išdalinti į semestrus).
Ne daugiau kaip 70% studijų įmokos gali būti sumažinta darbuotojui, Universitete dirbančiam ne mažesne nei 0,5 etato dalimi bent 10 mėnesių nepertraukiamai.
Daugiau informacijos apie studijų įmokų sumažinimą galima rasti VU įmokų už studijas mokėjimo, grąžinimo ir išieškojimo tvarkos apraše.
Už studijas sumokėta kaina gali būti kompensuojama pirmosios ir antrosios studijų pakopos ar vientisųjų studijų studentams, pasiekusiems geriausių studijų rezultatų. Teisę į už studijas sumokėtos kainos kompensavimą turi Lietuvos aukštojoje mokykloje valstybės nefinansuojamoje vietoje atitinkamą studijų laikotarpį baigęs asmuo:
- turintis teisę į valstybės finansuojamą studijų vietą ar į studijų kainos kompensavimą (Mokslo ir studijų įstatymo 80 straipsnis);
- neturintis akademinių skolų;
- yra pasiekęs puikų arba tipinį studijų pasiekimų lygmenį.
Geriausiai besimokančių asmenų, kuriems siūloma kompensuoti už studijas sumokėtą kainą, sąrašą Valstybiniam studijų fondui teikia Universitetas. Kompensacija yra teikiama už praėjusį laikotarpį kas metus. Studentai, kuriems yra kompensuojama studijų kaina, informuojami asmeniškai ir turi Valstybiniam studijų fondui pateikti prašymą gauti studijų įmokos kompensaciją. Daugiau informacijos adresu www.vsf.lrv.lt.
Į valstybės nefinansuojamas studijų vietas įstoję, gero mokymosi kriterijus atitinkantys studentai, studijų metu į valstybės finansuojamą vietą perstoti gali:
- Jeigu valstybės finansuojama vieta atsiranda studijas nutraukus kitam valstybės finansuojamoje vietoje studijavusiam tos pačios studijų krypties, studijų formos ir kurso studentui arba Universitetui jį pašalinus iš studentų sąrašų. Tokiu atveju studentų perkėlimas į valstybės finansuojamas vietas vykdomas du kartus per metus, pirmąjį kiekvieno studijų semestro mėnesį;
- Jeigu valstybės finansuojama atsiranda studijas nutraukus kitam tos pačios studijų krypties, studijų formos ir kurso studentui ją praradus po rotacijos.
Tokiu atveju studentų perkėlimas į valstybės finansuojamas vietas vykdomas vieną kartą per metus, po studentų rotacijos – iki spalio 15 d.
Kamieninio akademinio padalinio administracija apie atsilaisvinusias valstybės finansuojamas vietas per 5 d. d. studentus informuoja padalinio internetinėje svetainėje ir eStudentas aplinkoje.
Studentų perkėlimas iš valstybės finansuojamų vietų į valstybės nefinansuojamas vietas ir atvirkščiai vykdomas remiantis Laikinuoju Vilniaus universiteto studentų reitingavimo pagal studijų rezultatus ir rotacijos tvarkos aprašu.
Daugiau informacijos apie rotaciją rasite čia.
Po studijų nutraukimo grąžinti lėšų nereikia, kai studentas:
- Studijų sutartį nutraukia pirmojo studijų semestro metu (bet kada);
- Studijų semestrą pabaigia be akademinių skolų ir ne vėliau kaip iki naujo studijų semestro pradžios;
- Rotacijos metu netenka valstybės finansuojamos vietos, tačiau neturi akademinių skolų;
- Išvyksta studijuoti į užsienį pagal mainų programą ir neturi akademinių skolų;
- Dėl ligos arba nėštumo, gimdymo arba vaiko priežiūros išeina atostogų ir nepasibaigus akademinių atostogų terminui raštu praneša aukštajai mokyklai apie studijų nutraukimą;
- Yra neįgalus.
Neatitikus nei vieno iš aukščiau paminėtų punktų, studentui į valstybės biudžetą reikės grąžinti vieno studijų semestro kainą.
Studentams grąžinama studijų įmoka už neišstudijuotus studijų mėnesius nutraukus sutartį, nutraukiant sutartį:
- Nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d. (atitinkamai pavasario semestre nuo vasario 4 d. iki vasario 28 d.) – grąžinama suma, lygi 80 % studijų kainos semestrui (studijuojamų dalykų (modulių) kainos);
- Nuo spalio 1 d. iki spalio 31 d. (atitinkamai pavasario semestre nuo kovo 1 d. iki kovo 31 d.) – grąžinama suma, lygi 60 % studijų kainos semestrui;
- Nuo lapkričio 1 d. iki lapkričio 30 d. (atitinkamai pavasario semestre nuo balandžio 1 d. iki balandžio 30 d.), grąžinama suma, lygi 40 % studijų kainos semestrui;
- Nuo gruodžio 1 d. iki gruodžio 31 d. (atitinkamai pavasario semestre nuo gegužės 1 d. iki gegužės 31 d.) – grąžinama suma, lygi 20 % studijų kainos semestrui;
- Nuo sausio 1 d. (atitinkamai pavasario semestre birželio 1 d.) ir vėliau, įmoka negrąžinama.
Jeigu abejojate dėl studijų programos pasirinkimo siūlome apsvarstyti studijų programos keitimo, akademinių atostogų ar studijų stabdymo galimybes arba užsiregistruoti į nemokamą karjeros konsultaciją karjera.lt.
Pateikiame svarbiausius studijų pradžios žingsnius, kurie padės prisijungti prie Vilniaus universiteto bendruomenės:
Nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d. reikia prisiregistruoti prie e.tapatybių valdymo sistemos. Tam, Jums reikės LSP numerio, kurį galite rasti adresu lsp.lt. Prisiregistravus prie VU e. tapatybių valdymo sistemos, yra gaunamas naujas prisijungimo kodas ir studento sukurtas slaptažodis, kuris bus naudojamas prisijungiant prie Universiteto ePaslaugų (eStudentas, VMA, VU el. pašto, office 365 paskyros). Susikūrus naujus prisijungimo duomenis studentai turi užsiregistruoti studijoms, tai padaryti reikia eStudentas paskyroje, adresu is.vu.lt.
Užsiregistravus studijoms reikia užsisakyti Lietuvos studento pažymėjimą (LSP). Tai galima padaryti apsilankius adresu www.lsp.lt. Universitetas duomenis apie įstojusius asmenis perduoda LSP administratoriui per kelias savaites nuo studijų sutarties sudarymo. Įprastai LSP yra pagaminamas per dvi savaites.
LSP – tai dokumentas, kuris įrodo studento statusą ir suteikia teisę naudotis Universiteto biblioteka, inventoriumi, taip pat yra naudojamas laikant egzaminus. Daugiau informacijos apie LSP teikiamas galimybes sužinosite čia.
Su studijų semestro tvarkaraščiais galite susipažinti čia arba akademinio padalinio (fakulteto) internetiniame puslapyje.
Dauguma akademinių padalinių (fakultetų) leidžia turėti individualų studijų planą – tvarkaraštį, kurio metu gali pasirinkti studijuoti labiausiai norimus dalykus. Dėl individualaus studijų plano reikia kreiptis į akademinio padalinio administraciją. Visų padalinių kontaktus gali rasti čia.
Vilniaus universitete plačiai naudojami internetiniai įrankiai, kurie leidžia pateiktai informacijai studentus pasiekti paprasčiau ir greičiau. Visą informaciją apie juos galima rasti čia.
Pirmomis naujų mokslo metų savaitėmis Vilniaus universitete (nuo rugpjūčio 31 d. iki rugsėjo mėn. pabaigos) vyks pirmakursių integracijai skirti renginiai ir pristatymai. Jų metu būsimieji VU bendruomenės nariai yra supažindinami su VU veikiančių organizacijų ir laisvalaikio bei sporto klubų atstovais. Pateikiama svarbiausia informacija apie VU biblioteką, Kultūros centrą, Sporto ir sveikatos centrą, VU Studentų atstovybę, VU Studentų paslaugų ir karjeros skyrių, pasakojama, kaip VU rasti psichologinę pagalbą, kur kreiptis turint negalią ar norint savanoriauti VU ir už jo ribų. Visą informaciją apie Integracijos savaitę bei kitos Vilniaus universitete organizuojamas veiklas galima rasti Studentiško gyvenimo vadove ir studentauk.vu.lt puslapyje.
Norint Universiteto padalinių aikštelėse pasistatyti automobilį, būtina užregistruoti automobilį. Visų aikštelių adresus bei registracijos formą galite rasti čia.
Nauja galimybė bakalauro ar vientisųjų studijų programos studentams savarankiškai pasirinkti dalį studijuojamų dalykų. Ši galimybė bus taikoma 2023 metais (ir vėliau) studijas Vilniaus universitete pradėjusiems studentams. Savarankiškai pasirinkti studijuojamus dalykus studentai galės tiek savo fakultete, tiek bet kuriame kitame Vilniaus universiteto akademiniame padalinyje. Individualiosioms studijoms bus galima skirti iki 60 kreditų, t. y. pasirinkti maždaug ketvirtadalį studijų programos dalykų.
- Individualiosios studijos – atsakas sparčiai besikeičiančiam dabarties pasauliui ir darbo rinkai plačiąja prasme, kai niekas negali žinoti, kokių kompetencijų reikės ateityje. Ši naujovė atliepia tiek plataus tarpdiscipliniškumo, tiek gilaus specifinės srities išmanymo poreikį.
- Tai puiki galimybė ir tiems jaunuoliams, kurie dar nėra iki galo apsisprendę, kurią studijų programą norėtų studijuoti. Individualiosios studijos suteikia galimybę išbandyti įvairių studijų krypčių dalykus. Tokios žinios leis įgauti platesnį išsilavinimą, ateityje palengvins sprendimą renkantis magistro studijas ir planuojant karjerą.
- Šie pasirinkimai leis gilinti savo studijų krypties dalykines kompetencijas arba plėsti pasirinktą sritį bei ugdyti bendrąsias kompetencijas.
- Pasirinkti dalį studijų individualiai studentai galės nuo antrojo studijų semestro. Tolesnius sprendimus dėl individualiųjų studijų dalykų reikės priimti palaipsniui, kadangi pasirinkimai bus paskirstyti per visą studijų laikotarpį priklausomai nuo studijų programos plano.
- Prieš pasirenkant bus suteikiama galimybė sudalyvauti informaciniuose renginiuose bei pasikonsultuoti su karjeros akademiniu konsultantu.
- Pasirinkti bus galima įvertinus savo kompetencijas bei tuos dalykus, kuriems studijuoti jau yra įgytos reikalingos išankstinės kompetencijos.
- Kartu su pasirinkimo laisve ateina ne tik didesnė galimybė pačiam susikurti „savo“ studijų programą, bet ir didesnė atsakomybė dėl jos kokybės.
- Kiekvienas studentas turės ir pats domėtis įvairiais pasirinkimo keliais, dalyvauti renginiuose, taip pat skaityti suteiktą metodinę informaciją, pasinaudoti galimybėmis gauti konsultacijas akademiniais ir karjeros pasirinkimo klausimais.
- Studentas pats turės pasirinkti, sekti ir užsitikrinti, kad jo pasirenkami dalykai nesidubliuos su pagrindinių / privalomų programai studijų dalykų tvarkaraščiu.
- Taip pat kiekvieno studento atsakomybė – atsakingai vertinti savo turimas žinias ir gebėjimus bei pasirinkti dalykus, kuriuos ne tik norės, bet ir galės studijuoti.