Rinkimai į Vilniaus universiteto rektoriaus pareigas 2025

Sukurta: 12 liepos 2019

Vadovaudamasi Vilniaus universiteto statuto 44 straipsnio 3–5 dalimis, Vilniaus universiteto taryba (toliau – Taryba) skelbia viešą tarptautinį konkursą (toliau – Konkursas) Vilniaus universiteto rektoriaus (toliau – Rektorius) pareigoms eiti (kadencijos trukmė – 5 metai).

Rektoriaus statusas, įgaliojimai, išrinkimo ir įgaliojimų pasibaigimo tvarka apibrėžta Vilniaus universiteto statuto 42–44 straipsniuose.

Rektoriaus mėnesinis tarnybinis atlyginimas yra apskaičiuojamas Vilniaus universiteto (toliau – Universitetas) profesorių praėjusių kalendorinių metų vidutinį mėnesinį atlyginimą (įskaitant darbą mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų plėtotės projektuose) padauginus iš koeficiento, lygaus 3. Rektoriaus tarnybinis atlyginimas 2024 metais yra 14 400 eurų. Tarnybinis atlyginimas bus perskaičiuotas remiantis 2024 metų duomenimis darbo sutarties sudarymo su Konkurso laimėtoju momentu. Rektoriaus atlyginimas pagal nurodytą tvarką bus perskaičiuojamas kiekvienais metais, Tarybai patvirtinus Rektoriaus pateiktą praėjusių metų metinę Universiteto veiklos ataskaitą. Kadencijos laikotarpiu Rektoriui prie gaunamo tarnybinio atlyginimo nėra mokami priedai, priemokos ar premijos. Rektorius kadencijos laikotarpiu negali dirbti jokio kito apmokamo darbo ar eiti kitų apmokamų pareigų. Rektorius kadencijos laikotarpiu gali dėstyti Universitete ne daugiau kaip dvi akademines valandas per savaitę, šią pedagoginę veiklą laikant apmokėta pagal Rektoriaus darbo sutartį.

Konkurse gali dalyvauti nepriekaištingos reputacijos asmenys, turintys mokslo (meno) daktaro laipsnį, arba pripažinti menininkai, turintys pedagoginės ir vadybinės patirties. Kandidato į Rektoriaus pareigas veikla turi rodyti, kad jis suvokia Universiteto misiją, puoselėja Universiteto vertybes, yra motyvuotas rūpintis Universiteto veiklos kokybe ir turi žinių, patirties bei gebėjimų, reikalingų Rektoriaus pareigoms vykdyti. Kandidatu į Rektoriaus pareigas gali būti ir kandidatūros iškėlimo metu Universitete nedirbantis asmuo.

Kandidatuoti į Rektoriaus pareigas negali asmuo, kuris:

1. yra Vilniaus universiteto tarybos narys;
  2. 2025 m. balandžio 1 d. bus pasiekęs įstatymų nustatytą senatvės pensinio amžiaus ribą;
  3. yra Universiteto Centrinės rinkimų komisijos narys;
  4. dvi kadencijas iš eilės iki vykdomų rinkimų ėjo Vilniaus universiteto rektoriaus pareigas; ši nuostata taikoma ir tais atvejais, kai asmuo Rektoriumi buvo ne visą kadenciją (kurią nors iš dviejų), išskyrus laikiną Rektoriaus pareigų ėjimą Statute nustatyta tvarka.

Asmenys, norintys dalyvauti Konkurse, turi iki 2024 m. spalio 28 d. 17 val. asmeniškai, registruotu paštu, elektroniniu paštu arba per pasiuntinių paslaugų teikėjus pateikti Vilniaus universiteto Centrinei rinkimų komisijai (adresu Universiteto g. 3, Vilnius, LT-01513, 111 kab.) šiuos dokumentus lietuvių kalba arba pridedant vertimų biuro patvirtintus vertimus į lietuvių kalbą:

1. Prašymą dalyvauti Vilniaus universiteto rektoriaus rinkimų viešame konkurse pagal Tarybos patvirtintą formą – Vilniaus universiteto rektoriaus rinkimų tvarkos aprašo (toliau – Aprašas) 2 priedą (formą atsisiųsti čia);
  2. Pretendento būti kandidatu į Vilniaus universiteto rektorius duomenų anketą, užpildytą pagal Tarybos patvirtintą formą – Aprašo 3 priedą (formą atsisiųsti čia);
  3. Pretendento būti kandidatu į Vilniaus universiteto rektorius deklaraciją dėl nepriekaištingos reputacijos ir interesų konflikto atskleidimo, užpildytą pagal Tarybos patvirtintą formą – Aprašo 4 priedą (formą atsisiųsti čia);
  4. Pretendento veiklos, jį išrinkus Rektoriumi, programą (rekomenduojama apimtis – apie 2500 žodžių);
  5. Pretendento asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
  6. Pretendento aukštąjį išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją;
  7. Pretendentui suteiktą mokslo (meno) laipsnį patvirtinančio dokumento kopiją,
  8. Pretendento pedagoginę ir vadybinę patirtį patvirtinančius dokumentus (jų kopijas);
  9. Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ne vėliau kaip prieš 6 mėnesius iki prašymo pateikimo dienos išduotą pažymą dėl teistumo (neteistumo) arba atitinkamą užsienio šalies institucijos išduotą dokumentą, jeigu pretendentas yra užsienio pilietis (rinktis pagrindą "Lietuvos Respublikos juridiniams asmenims (įmonėms, įstaigoms, organizacijoms) dėl galiojančio teistumo").

Pastaba: teikiant 1-4 punktuose nurodytus dokumentus, jie turi būti pasirašyti įprastu būdu arba kvalifikuotu elektroniniu parašu, o 5-8 punktuose nurodytų dokumentų pateikiamos kopijos.

Informuojame, kad duomenų valdytojas – Vilniaus universitetas, Universiteto g. 3, Vilnius, pretendentų pateiktus duomenis tvarkys konkurso rektoriaus pareigoms užimti organizavimo ir vykdymo tikslais.

Patvirtiname, kad asmens duomenis Vilniaus universitetas tvarko laikydamasis galiojančių Europos Sąjungos bei Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų bei Vilniaus universiteto teisės aktų, susijusių su asmens duomenų tvarkymu. Plačiau su asmens duomenų tvarkymo politika galima susipažinti Vilniaus universiteto interneto svetainėje: https://www.vu.lt/privatumo-politika

Tarybos posėdžių, kurie skirti pretendentų, Universiteto Centrinės rinkimų komisijos įregistruotų Kandidatais į Rektorius, prisistatymams Tarybai ir Kandidatų prisistatymų Universiteto bendruomenei bei Kandidatų debatų tvarkaraštis bus paskelbtas ne vėliau kaip 2024 m. lapkričio 28 d. Apie jį Kandidatai bus informuoti asmeniškai.

Išsamesnės informacijos apie Konkursą prašome teirautis elektroniniu paštu arba tel. +370 268 7012.

Šie rinkimai organizuojami vadovaujantis Vilniaus universiteto tarybos 2024 m. rugsėjo 11 d. nutarimu Nr. TPN-15 patvirtintu Vilniaus universiteto rektoriaus rinkimų tvarkos aprašu.