Siekiame studentams suteikti ne tik akademinių žinių, bet ir visapusiškai parengti juos tolesniam gyvenimui bei darbo rinkai. Bendradarbiavimas su skirtingomis organizacijomis svarbus ir reikšmingas ne tik Universitetui, tačiau ir studentams – jiems suteikiama galimybė sužinoti apie įmones, aktualias rinkos naujienas bei plėsti kontaktų tinklą.
Kviečiame prisijungti prie plataus Vilniaus universiteto partnerių tinklo bei prisidėti prie studentų ugdymo ir tobulėjimo. Sužinokite daugiau apie bendradarbiavimo galimybes:
Pasiūlykite studentams praktikos vietą
Siekiame studijų metu studentams sudaryti sąlygas įgyti ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių. Todėl studentų praktika – svarbi studijų dalis. Kviečiame prisidėti ir siūlyti praktikos galimybes studentams.
Vilniaus universiteto studentai gali atlikti kelių rūšių praktikas:
Praktikos rūšis | Aprašymas |
Privalomoji praktika | Tai bakalauro studijų programų plane įtraukta profesinė praktika, kuri daugumoje studijų programų (bet ne visose!) numatyta paskutinio kurso pavasario semestre. Studentai gali pasirinkti privalomąją praktiką atlikti ir anksčiau arba daugiau nei vieną kartą per studijų metus (papildoma praktika). Privalomoji praktika įforminama pasirašant trišalę sutartį tarp praktikanto(-ės), Universiteto ir Jūsų organizacijos. |
Sumanioji praktika | Tai praktika, kurios metu suburta 5–7 studentų tarpdisciplininė komanda pagal kūrybinio mąstymo metodiką sprendžia įmonių ar organizacijų pateiktus iššūkius. Daugiau informacijos apie ją rasite skiltyje „Sumanioji praktika“ (žr. žemiau). |
Savanoriška praktika | Šią praktiką studentus galite kviesti atlikti bet kuriuo metų laiku. Pasirašomos dvišalės praktikos sutartys tarp studento(-ės) ir organizacijos (žr. Užimtumo įstatymo 10 str.). Jeigu praktikai priimate studentus, kurie nėra ES piliečiai ir ši praktika nenumatyta jų studijų plane, primename, kad jie gali dirbti ne daugiau nei 20 val. per savaitę. |
Daugiau informacijos apie praktikas rasite čia.
Šiuo metu atnaujiname Universiteto praktikos skelbimų puslapį, todėl kviečiame praktikos pasiūlymus atsiųsti el. paštu , o GMC studijų programai „Biologija“ skirtus skelbimus bei Komunikacijos fakulteto studijų programoms „Žurnalistika“ ir „Reklama ir leidyba“ skirtus skelbimus teikti per Vilniaus universiteto Praktikų informacinę sistemą.
Vilniaus universitetas nesidalina su savo studentais organizacijų darbo pasiūlymais – užuot vystydami alternatyvią darbo skelbimų platformą savo studentams, skiriame daug dėmesio ugdydami jų gebėjimus išnaudoti visą platų spektrą jau egzistuojančių darbo paieškos priemonių (portalus, socialinius tinklus, kitas galimybes). Top3 mūsų studentų darbo paieškai naudojamų e-resursų: CVonline.lt, HRIZER, LinkedIn.
Meskite studentams Sumaniosios praktikos iššūkį
Siūlome pateikti mūsų studentams užduotį išspręsti Jūsų organizacijai rūpimą problemą (angl. business case).
Kaip tai veikia:
1. Jūs išsakote organizacijos problemą (vadiname tai iššūkiu), su kuria susiduriate, ir kurios sprendimas Jūsų įstaigai yra svarbus.
2. Mes suburiame tarpdisciplininę 5–7 studentų komandą šiam iššūkiui spręsti. Ji per 3 mėnesius išanalizuoja problemą ir pasiūlo Jums galimą sprendimą, paremtą organizacijos, rinkos ir tikslinės grupės analize (komanda dirba pagal kūrybinio mąstymo metodiką (angl. Business Design Thinking).
Nauda organizacijai:
- Galimybė prisidėti prie specialistų rengimo.
- Talentų – būsimų darbuotojų atranka ankstyvajame etape.
- Naujas požiūris (iš šalies) į esamą verslo problemą.
Tokią komandinę studentų praktiką vadiname sumaniąja praktika (angl. smart internship). Daugiau apie šią praktiką galite sužinoti čia.
Sumanioji praktika organizuojama du kartus per metus – rudens semestre startuoja spalį, o pavasario semestre – kovą. Iššūkių registracija baigiasi 1 mėnesį iki praktikos pradžios.
Skaitykite paskaitas, veskite seminarus, praktinius užsiėmimus
Kviečiame dalintis savo patirtimi ir žiniomis su studentais. Kokybiškas turinys ir tikri pavyzdžiai iš kasdienės veiklos pristatys Jūsų organizaciją geriau nei dešimtys lankstinukų bei organiškai papildys mūsų dėstytojų perteikiamas žinias studentams.
Tuo tarpu kiekvienas susitikimas su studentais Jums – tai galimybė kurti savo kaip darbdavio įvaizdį ir prisidėti prie būsimų profesionalų rengimo.
Paskaitos ir seminarai gali būti organizuojami:
- Konkrečios studijų programos, krypties ir kurso studentams kaip studijų dalyko, numatyto tvarkaraštyje, dalis (iš anksto suderinus temą su dalyko dėstytoju),
- Būti atviri visiems siūloma tema besidomintiems studentams ir organizuojami laisvu nuo paskaitų metu.
Jeigu norėtumėte pasiūlyti savo tema(s) VU studentams, kviečiame susisiekti el.paštu arba užpildyti žemiau esančią formą:
Tapkite studentų mentoriais
Mentorystė skirta visapusiškai ugdyti studentų bendrąsias kompetencijas, išmanumą, gerinti jų akademinius ir asmeninius pasiekimus, padėti perimti mentoriaus sukauptą patirtį ir gauti vertingų patarimų planuojant profesinę ateitį.
Jei esate Vilniaus universiteto alumnas, kviečiame tapti studentų mentoriumi ir užmegzti tiesioginį kontaktą su gabiu jaunimu – būsimais savo srities profesionalais.
Mentorystės nauda mentoriui:
- Dalijimasis patirtimi.
- Savo praktinių ir profesinių žinių gilinimas.
- Artimesnis studentų pažinimas.
- Ateities lyderių ugdymas, talentų atradimas.
- Naujų įgūdžių ir kompetencijų įgijimas.
- Pasitenkinimas suteikus pagalbą.
Mentorių registracija vyksta nuolat. Daugiau apie mentorystę galite sužinoti čia.
Siūlykite baigiamųjų darbų temas
Galimybė įsigilinti į realius šiuolaikinio pasaulio pavyzdžius – puikus būdas studentams pritaikyti ir plėsti Vilniaus universitete įgytas žinias ir įgūdžius. Todėl kviečiame mūsų studentams siūlyti baigiamųjų darbų temas, kurios būtų susijusios su jūsų organizacija ar jos veiklos sritimi.
Baigiamųjų darbų pasiūlymus siųskite . El. laiške nurodykite fakultetą, studijų pakopą (bakalauro, vientisųjų ar magistrantūros), studijų programą ir siūlomą baigiamojo darbo temą.
Įsteikite vardinę stipendiją
Geriausiems Vilniaus universiteto studentams vardines stipendijas teikia įvairios organizacijos ir privatūs rėmėjai. Tai puikus būdas paskatinti jaunuosius talentus gilintis į tam tikrą veiklos sritį bei galimybė garsinti savo organizacijos vardą. Todėl kviečiame steigti vardines stipendijas Jūsų organizaciją labiausiai dominantiems studentams.
Vardinė stipendija skiriama bakalauro, vientisųjų, magistro ir doktorantūros studijų geriausiems studentams pagal tam tikras veiklos sritis už ypatingus pasiekimus ar nuopelnus šiose srityse (pvz., už gerą mokymąsi, už baigiamąjį darbą ar tyrimą konkrečioje srityje, kt.) Stipendijos gali būti skiriamos vieną, kelis kartus arba kasmet.
Vardinių stipendijų skyrimo principai įtvirtinami konkrečios vardinės stipendijos nuostatuose (juos rengia VU padalinio atstovai, nurodydami Jūsų siūlomus studentų atrankos kriterijus). Norint steigti stipendiją studentams reikėtų pasirašyti paramos sutartį.
Jeigu norėtumėte steigti savo organizacijos vardinę stipendiją VU studentams, kviečiame užpildyti tam skirtą formą ir mes su Jumis susisieksime.
Skirkite paramą gabiems pirmakursiams
Vilniaus universitetas artėjančio 450-mečio proga skiria stipendijas stojantiesiems iš socialiai pažeidžiamų grupių, kad paskatintų siekti išsilavinimo.
Nuo 2019 m. Universitetas savo lėšomis šią stipendiją kasmet įsteigia 100-ui būsimų studentų, bei kviečia prie šių stipendijų steigimo prisidėti organizacijas. Kiekviena įsteigta stipendija konkrečioje studijų programoje sukurs galimybę įgyti aukštąjį universitetinį išsilavinimą didesniam stojančiųjų skaičiui.
Kviečiame steigti stipendijas būsimiems studentams iš socialiai pažeidžiamų grupių ir taip suteikti galimybę studijuoti Universitete tiems, kurie neturi tam finansinių galimybių. Daugiau informacijos rasite pristatyme lietuvių k. ir pristatyme anglų k.
Darbuotojų studijų rėmimo programa ir užsienio specialistų įdarbinimo priemonė
Prisidėkite prie savo jau esamų darbuotojų studijų finansavimo arba įdarbinkite užsienio specialistus, stojančius į Vilniaus universiteto magistrantūros studijas. Taip investuosite ne tik į tvarų verslo augimą, bet ir į darbuotojų kvalifikaciją.
Programoje dalyvaujantys darbuotojai vienu metu ir mokosi, ir dirba, todėl šis sprendimas itin greitai atsipirks. Įgytos žinios leis imtis sudėtingesnių projektų, į savo pareigas pažvelgti naujai. Be to, darbdaviui apmokėjus pusę ar visą savo darbuotojo studijų įmokos, su darbuotoju gali papildomai susitarti, kad darbuotojas iki studijų pabaigos ir dar iki 3 metų po studijų baigimo įsipareigos dirbti organizacijoje (DK str. 37, p. 4)
Kodėl verta remti darbuotojo magistrantūros studijas Vilniaus universitete:
- Darbdavio įvaizdis. Sustiprinsite savo kaip darbdavio atsakingos lyderystės poziciją organizacijoje ir visuomenėje.
- Konkurencinis pranašumas. Kvalifikuoti, išskirtinių kompetencijų turintys darbuotojai didina jūsų konkurencinį pranašumą rinkoje.
- Finansinė nauda. Finansiškai vertinga skatinimo priemonė, galinti reikšmingai papildyti atlygio ir darbuotojui kuriamos finansinės naudos alternatyvas.
- Personalo politika. Reikšmingas personalo politikos instrumentas, kuriuo formuojate darbuotojų įgūdžius, skatinate jų įsitraukimą, motyvaciją ir lojalumą.
Daugiau informacijos apie šią galimybę užsienio specialistų pritraukimui, rasite pristatyme lietuvių k. ir pristatyme anglų k.
Kurkite ar atnaujinkite edukacines ir laisvalaikio erdves
Siekdami užtikrinti į studentą orientuotą mokymosi procesą, kurio centre yra individuali asmenybė su savo poreikiais, mokymosi stiliumi ir idėjomis, daug dėmesio skiriame fizinei erdvei, kurioje vyksta mokymas(is) ir studentų laisvalaikis Universitete. Kviečiame prisidėti kuriant mokymosi ir laisvalaikio erdves, kur kiekvienas kvadratinis metras stimuliuoja kūrybiškumą ir tarnauja jaunų žmonių saviraiškai ir tobulėjimui.
Prisidėti prie edukacinių ir laisvalaikio erdvių tobulinimo galite tiek skirdami finansinę paramą, tiek perleisdami Universitetui naudoti gerame stovyje esančius Jums nebereikalingus baldus bei įrangą. Dėl paramos galimybių pasitarti galite el. paštu arba telefonu (8 5) 236 6088
Dalyvaukite VU Karjeros dienose
Karjeros dienos – kasmet vykstantis renginys, kuris į vieną vietą suburia apie 50 organizacijų ir daugiau nei 10 000 Vilniaus universiteto studentų. Renginio tikslas – supažindinti studentus su šiuolaikinės darbo rinkos veikėjais, o organizacijoms pasiūlyti galimybę prisistatyti ir pabendrauti su būsimais savo srities specialistais.
Vilniaus universitete Karjeros dienas organizuoja Studentų atstovybė, o pats renginys tradiciškai vyksta pavasarį.
2023 m. Karjeros dienos vyko kovo 20–24 d. Karjeros dienų svetainė vu-kd.lt.
Kuo bendradarbiavimas su Vilniaus universitetu gali būti naudingas Jums:
- • ugdysite bei atrasite naująją darbuotojų kartą;
- • gerinsite savo įmonės žinomumą;
- • pozicionuosite savo organizaciją kaip socialiai atsakingą darbdavį (kuriant šiuolaikines mokymosi erdves, steigiant stipendijas);
- • turėsite galimybę įgyvendinti įvairius projektus.
Mes esame atviri naujiems pasiūlymams, tad jei turite idėjų, kokiomis kitomis formomis galėtume bendradarbiauti – kreipkitės žemiau nurodytais kontaktais.