Vilniaus universitetas nuolat siekia bendradarbiauti su įvairaus profilio organizacijomis. Įsipareigojame skatinti ir puoselėti aktyvią ir abipusiškai naudingą ilgalaikę partnerystę, kuri Jums gali būti naudinga:
- - kartu ugdant ateities talentus bei lyderius;
- - Jūsų organizacijos matomumui tarp studentų užtikrinti;
- - pasitelkti naujoviškus sprendimus sprendžiant kylančius iššūkius;
- - dalintis sukauptomis žiniomis su studentais;
- - atliepti rinkos poreikius vos tik juos pajutus.
Žemiau rasite daugiau informacijos apie bendradarbiavimo galimybes su Vilniaus universitetu arba tiesiog susisiekite su mumis !
Pakvieskite VU studentus atlikti praktiką Jūsų organizacijoje
Studentų praktika – svarbi studijų dalis. Kviečiame prisidėti ir siūlyti praktikos galimybes studentams.
Praktikos rūšis | Aprašymas |
Privalomoji praktika |
Tai bakalauro studijų programų plane įtraukta profesinė praktika, kuri daugumoje studijų programų numatyta paskutinioame kurse (rudens arba pavasario semestre). Studentai gali pasirinkti privalomąją praktiką atlikti ir anksčiau arba daugiau nei vieną kartą per studijų metus (papildoma praktika). Privalomoji praktika įforminama pasirašant trišalę sutartį tarp praktikanto(-ės), Universiteto ir Jūsų organizacijos. |
Savanoriška praktika |
Šią praktiką studentus galite kviesti atlikti bet kuriuo metų laiku. Pasirašomos dvišalės praktikos sutartys tarp studento(-ės) ir organizacijos (žr. LR Užimtumo įstatymo 10 str.). Jeigu praktikai priimate studentus, kurie nėra ES piliečiai ir ši praktika nenumatyta jų studijų plane, primename, kad jie gali dirbti ne daugiau nei 20 val. per savaitę. |
Daugiau informacijos apie praktikas rasite čia. Kviečiame praktikos pasiūlymus atsiųsti el. paštu
Norėtume atkreipti demesį, kad Vilniaus universitetas nesidalina su savo studentais organizacijų darbo pasiūlymais – užuot vystydami alternatyvią darbo skelbimų platformą savo studentams, skiriame daug dėmesio ugdydami jų gebėjimus išnaudoti visą platų spektrą jau egzistuojančių darbo paieškos priemonių (portalus, socialinius tinklus, kitas galimybes). Top3 mūsų studentų darbo paieškai naudojamų e-resursų: CVonline.lt, HRIZER, LinkedIn.
Patikėkite studentų komandai išspręsti Jūsų verslo atvejį
Pasiūlykite studentams savo organizacijos problemą – iššūkį, kurio vis dar nesate išsprendę patys. Studentai susiburia į 5–7 asmenų tarpdisciplininę komandą, ir dirbdami pagal kūrybinio mąstymo metodiką (angl. Business Design Thinking) pasiūlo sprendimą Jūsų pateiktam iššūkiui (angl. business case). Studentai per 3 mėnesius išanalizuoja problemą ir pasiūlo Jums galimą sprendimą, paremtą organizacijos, rinkos ir tikslinės grupės analize. Skamba kaip utopija? Vilniaus universitete vadiname šį procesą sumaniąja praktika.
Nauda organizacijai:
-
galimybė prisidėti prie specialistų rengimo;
-
talentų – būsimų darbuotojų atranka ankstyvajame etape;
-
naujas požiūris (iš šalies) į esamą verslo problemą.
Sumanioji praktika organizuojama du kartus per metus – rudens semestre startuoja spalį, o pavasario semestre – kovą. Iššūkių registracija baigiasi 1 mėnesį iki praktikos pradžios.
Daugiau apie šią praktiką, jos etapus ir anksčiau studentų jau spręstus iššūkius galite sužinoti čia.
Skaitykite paskaitas, veskite seminarus, praktinius užsiėmimus
Kviečiame dalintis savo patirtimi ir žiniomis su studentais. Kokybiškas turinys ir tikri pavyzdžiai iš kasdienės veiklos pristatys Jūsų organizaciją geriau nei dešimtys lankstinukų bei organiškai papildys mūsų dėstytojų perteikiamas žinias studentams.
Tuo tarpu kiekvienas susitikimas su studentais Jums – tai galimybė kurti savo kaip darbdavio įvaizdį ir prisidėti prie būsimų profesionalų rengimo.
Maloniai kviečiame vesti pavienes paskaitas arba paskaitų ciklus; taip pat yra galimybė organizacijos atstovui(-ams) versti visą dalyko kursą semestro metu.
Paskaitos ir seminarai:
- gali būti organizuojami konkrečios studijų programos, krypties ir kurso studentams kaip studijų dalyko, numatyto tvarkaraštyje, dalis (iš anksto suderinus temą su dalyko dėstytoju),
ARBA
- gali būti atviri visiems siūloma tema besidomintiems studentams ir organizuojami laisvu nuo paskaitų metu.
Jeigu norėtumėte pasiūlyti savo tema(s) VU studentams, kviečiame susisiekti el. paštu arba užpildyti žemiau esančią formą:
Tapkite studentų mentoriais
Mentorystė skirta visapusiškai ugdyti studentų bendrąsias kompetencijas, išmanumą, gerinti jų akademinius ir asmeninius pasiekimus, padėti perimti mentoriaus sukauptą patirtį ir gauti vertingų patarimų planuojant profesinę ateitį.
Jei esate Vilniaus universiteto alumnas, kviečiame tapti studentų mentoriumi ir užmegzti tiesioginį kontaktą su gabiu jaunimu – būsimais savo sričių profesionalais.
Mentorystės nauda mentoriui:
- dalijimasis patirtimi;
- praktinių ir profesinių žinių gilinimas;
- artimesnis studentų pažinimas;
- ateities lyderių ugdymas, talentų atradimas;
- naujų įgūdžių ir kompetencijų įgijimas;
- pasitenkinimas suteikus pagalbą.
Mentorių registracija vyksta nuolat. Daugiau apie mentorystę galite sužinoti čia.
Siūlykite baigiamųjų darbų temas
Galimybė įsigilinti į realius šiuolaikinio pasaulio pavyzdžius – puikus būdas studentams pritaikyti ir plėsti Vilniaus universitete įgytas žinias ir įgūdžius. Todėl kviečiame mūsų studentams siūlyti baigiamųjų darbų temas, kurios būtų susijusios su jūsų organizacija ar jos veiklos sritimi.
Baigiamųjų darbų pasiūlymus siųskite . El. laiške nurodykite fakultetą, studijų pakopą (bakalauro, vientisųjų ar magistrantūros), studijų programą ir siūlomą baigiamojo darbo temą.
Dalyvaukite VU Karjeros dienose
Karjeros dienos – kasmet vykstantis renginys, kuris į vieną vietą suburia apie 50 organizacijų ir daugiau nei 10 000 Vilniaus universiteto studentų. Renginio tikslas – supažindinti studentus su šiuolaikinės darbo rinkos veikėjais, o organizacijoms pasiūlyti galimybę prisistatyti ir pabendrauti su būsimais savo sričių specialistais.
Vilniaus universitete Karjeros dienas organizuoja Studentų atstovybė, o pats renginys tradiciškai vyksta pavasarį.
2024 m. Karjeros dienos vyko kovo 18–24 d. Karjeros dienų svetainė vu-kd.lt.