Darbuotojų emocinė gerovė
Emocinės gerovės stiprinimo mokymai
Vilniaus universitete yra reguliariai organizuojami seminarai ir praktiniai užsiėmimai bendruomenės nariams (-ėms) aktualiomis temomis, susijusiomis su psichikos sveikatos gerinimu (pvz., streso įveikos, atidėliojimo mažinimo, savęs pažinimo ir kūrybiškumo lavinimo temomis ir pan.). Kontaktai pasiteiravimui :
Grupinės psichologinės konsultacijos
Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Konsultavimo ir mokymų centre universiteto bendruomenės nariams (-ėms) bei darbuotojams (-oms) yra teikiamos grupinės psichologinės konsultacijos. Tai psichologinis konsultavimas, kai dalyvauja konsultantas (-ė) (arba du konsultantai (-ės)) ir klientų (-čių) (nuo 5 iki 12 asmenų) grupė. Grupės konsultacijos trukmė – dvi akademinės valandos. Vilniaus universiteto darbuotojams (-oms) pirmosioms 8 konsultacijoms yra skiriamos nuolaidos. Kontaktai pasiteiravimui:
Individualios psichologinės konsultacijos
Vilniaus universiteto psichologai (-ės) teikia konsultacijas darbuotojams (-oms), susiduriantiems (-čioms) su įvairiomis problemomis ar emociniais sunkumais. Daugiau informacijos ir kontaktai registracijai yra čia.
Pagalba diskriminacijos, priekabiavimo, smurto ar persekiojimo atvejais
Universitete siekiama kurti ir užtikrinti tokią organizacinę kultūrą, kurioje visi ir visos jaustųsi saugūs, priimti, galėtų puoselėti savo individualumą ir realizuoti savo potencialą.
Jei patyrėte, pastebėjote arba sužinojote apie diskriminacijos, priekabiavimo, seksualinio priekabiavimo, smurto ar persekiojimo atvejį Vilniaus universitete, dėl pagalbos galite kreiptis: Daugiau informacijos rasite čia.
Sielovada
Vilniaus universiteto dėstytojai (-os) ir darbuotojai (-os) gali kreiptis į VU kapelioną ir pagalbininkus (-es), teikiančius (-as) dvasines konsultacijas ir paramą. Į VU kapelioną taip pat galima kreiptis dėl Krikšto, Pirmosios Komunijos, Santuokos ar Sutvirtinimo sakramentų bei netekties atveju. Dėl papildomos informacijos galite kreiptis e. paštu:
Skubi psichologinė pagalba krizės atveju
Skubi nemokama psichologinė pagalba suteikiama, jeigu išgyvenama psichologinė krizė (netektis, kitas sukrėtimas ir pan.), jeigu žmogus turi minčių apie savižudybę ar savęs žalojimą, jeigu žmogus jau yra turėjęs sunkių psichologinių būsenų (depresija, psichozė ir pan.) ir jaučia, kad artimiausiu metu tai gali pasikartoti. Dėl didelių eilių kartais psichologo (-ės) konsultacijos tenka laukti, tačiau esant krizinei situacijai VU Bendruomenės psichologės (-ai) yra pasiruošusios priimti be eilės. Nelikite vieni ir kreipkitės, daugiau informacijos ir bei kontaktus galite rasti čia.