Studentiškos tradicijos
Vilniaus universitetas turi puikias ir daug dėmesio sulaukinačias tradicijas. Kiekvienais metais (paprastai pavasarį) yra rengiamos fakuletų dienos. Dažniausiai jos gimsta kaip studentiškos iniciatyvos, o ilgainiui tampa kultūros ir tautos folkloro dalimi.
Kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį VU SA tradiciškai organizuoja išvažiuojamąsias pirmakursių stovyklas. Jos orientuotos į pirmo kurso studentų (čių) integracijos į Universitetą proceso pradžios etapą - pirmakursių stovyklų organizavimo tradicija yra tęsiama nuo 2000 m. Prieš prasidedant studijoms Vilniaus universitete, suorganizuojamos 15 pirmakursių stovyklų, kuriose dalyvauja daugiau nei ketvirtadalis būsimų pirmo kurso (studentų (-čių). Stovyklų veiklų metu pirmakursiai (-ės) susipažįsta su Universitetu ir jo kultūra, dėstytojais (-omis), alumnais (-ėmis) bei administracija, sužino bazinę informaciją apie studijų procesą ir studijų aplinką. Taip pat yra pristatomos VU SA veiklos sritys, programos, klubai ir projektai bei kitos Universitete veikiančios studentiškos organizacijos ir studentų (čių) galimybės.
VU SA integracijos festivalis „Ad Astra"
Jau keletą metų iš eilės į rugsėjį žengiame lydimi VU SA kartu su Universitetu organizuojamo integracijos festivalios, skirto ne tik Universiteto bendruomenei, bet ir visam Vilniaus miestui. Jo metu VU SA, tęsdama tradiciją, organizuoja diskusijas lietuvių bei anglų kalbomis, socialinėmis, lygių galimybių, mokslinėmis ir su studijomis susijusiomis temomis. Savo mintis joje reiškia VU bednruomenės nariai (-ės), mokslininkai (-ės) bei visuomenės atostovais (-ės). Tuo pačiu metu skirtingose VU Centrinių rūmų kiemeliuose vyksta interaktyvios dirbtuvės. Diskusijų pabaigoje studentai (-ės) interaktyviais būdais susipažįsta su įvairomis studentiškomis organizacijomis bei saviraiškos galimybėmis veikiančių organizacijų bei VU SA programų, klunų ir projektų mugėje. Baigiamasis renginio akcentas - bendruomenės koncertas VU Didžiajame kieme.
Rugsėjo 1-osios VU bendruomenės eisena
Kiekvienais metais rugsėjo 1 d. nuo Lietuvos Respublikos Seimo iki VU Didžiojo kiemos vyksta tradicinė VU bendruomenės eisena, kurią kaip ir kasmet organizuoja VU SA. Šioje eisenoje dalyvauja daugiau nei 4000 VU bendruomenės narių, pasiuošiusių skirtingais padalinių atributais, nešantys įspūdingas dekoracijas bei garsiai per visą Gedimino prospektą skanduojančių tradicinius padalinių šūkius. Eisenai pasiekus VU Didįjį kiemą, mokslo metų pradžios proga visus (-as) bendruomenės narius (-es) sveikinas VU rektorius (-ė) ir VU SA prezidentas (-ė).
HACK VU
„HackVU" tai iniciatyvų hakatonas, kuriame studentai (-ės) turi galimybę su skirtingų sričių profesionalų (-ių) pagalba, įgyvendinti ilgą laiką mintyse nešiotą arba renginio metu sugalvotą iniciatyvos idėją. Dieninės renginio dalies metu komandos dirba ties pasirinktos iniciatyvos idėjos galutiniu išgryninimu, produkto kūrimu ir įgyvendinimo plano sudarymu. Viso proceso metu dalyviai (-ės) sulaukė mentorių, atitinkamų sričių profesionalų (-ių) konsultacijų. VU SA savo ruožtu dalyvius (-es) 2024 m. kvietė spręsti iššūkius šiomis tematikomis: studentų (-čių) mokslinės veiklos bei mokslo sklaida, akademinis sąžiningumas, psichikos sveikata, užsienio studentų (-čių) įtraukimas, tvarumas, pilietinis pasipriešinimas, dirbtinis intelektas, laisvalaikis universitete. Po įtemptos dienos renginio dalyviai ir svečiai kviečiami susitikti vakarinėje dalyje, kurios metu apdovanojamos labiausiai nusipelniusios komandos bei galima pabendrauti su Universitete jau veikiančių iniciatyvų ambasadoriais (-ėmis)
Tvarumo festivalis
„VU Tvarumo ambasadorių tinklo" organizuojame tvarumo festivalyje veikia įvairios dirbtuvės, kuriose dalyviai (-ės) išradingai panaudoja senus daiktus arba maisto likučius, užuot juos metus į šiukšliadėžę. Studentų atstovai (-ės) kviečia pakeisti platikinius maišelius į pačių pagamintas vaško drobeles, o savo daugkartinius maišelius ir sodinukų vazonėlius dailiai pauošti įvairių spalvų raštais. Apie mitybą, įvairias dietas ir kaip jos prisideda prie tvarumo, renginyje pasakoje VU SA koordinatoriai. Jie skatina sumažinti gyvūninės kilmės produktų kiekį racione bei paieškoti jiems tvaresnių ir sveikesnių alternatyvų.
Dinas Zauras ir Fiziko diena (FiDi)
Tai didžiausias studentų organizuojamas ir Vilniaus miesto savivaldybės globojamas vienos dienos renginys, vykstantis jau nuo pat 1969-ųjų metų kiekvieną pirmąjį balandžio šeštadienį. Tai šventė, kurios atitikmens nerastume visame pasaulyje.
Kiekvienais metais aibės studentų (-čių) įgyvendina pačias nestandartiškiausias idėjas su minimaliais resursais. Šios idėjos manifestuoja kaip socialinės akcijos, atrakcionai, vizualizacijos, važiuojantys dinozaurai ir dalykai, kurių formą sunku įvardinti.
Turbūt labiausiai mokslo gerbėjų laukiama FiDi dalis - dieninė (Fizlendas). Per kiekvieną FiDi Saulėtekyje, prie VU FIzikos fakulteto, Fizlende iškyla aibė skirtingų atrakcionų (kuriuos kuria ir stato patys (-čios) studentai (-ės)), netradicinių fizikinių bandymų pramogos bei groja gyva muzika.
Antroji FiDi dalis - eisena, kur gimsta jausmingiausi šventės momentai. Gedimino prospektas trumpam virsta keliu, kuris atgailaujančius fizikus veda į VU Filologijos fakultetą. Orkestras, šokėjos, minia pulsuojančių širdžių ir šventės kaltininkas gražuolis Dinas Zauras - visa tai tam, kad filologai atleistų už kadaise, anot legendos, Dino Zauro prarytą filologę. Pasiekus kelionės tikslą fizikų (-ių) ir filologų (-ių) gentys susijungia užtvirtindamos tai priesaika ir Filofizijos genties šokiu.
Paskutinioji šventės programos dalis, kuomet vakare gyvenimas trumpam sustoja. Įsižiebia šviesos, miestą drebina garsi muzika ir žmonių minia. Tai ne šiaip koncertas, tai - FIDI VAKARINĖ!
„Open Readings“ – didžiausia Baltijos šalyse kasmet vykstanti nemokama studentų gamtos ir fizinių mokslų konferencija, kuri suteikia dalyviams nemokamą platformą laisvai dalintis idėjomis, pristatant savo atliekamus tyrimus žodiniu arba stendiniu pranešimu. Konferencijos ištakos siekia 1947 m. Tuo metu konferencijoje dalyvavo vos po keletą dalyvių iš kiekvienos srities Vilniaus universitete. Dabar „Open Readings” konferencija yra tarptautinio lygio renginys, pritraukiantis virš 350 įvairių pakopų studentų iš keliolikos šalių. Konferencijos metu dalyviai gali klausytis žymių mokslininkų, tarp jų ir Nobelio premijos laureatų, paskaitų, dalintis savo idėjomis su bendraminčiais bei gauti konstruktyvios kritikos iš savo srities ekspertų. Taip pat konferencijos metu vyksta ir moksleivių sesija, pritraukianti vienus gabiausių mokinių Lietuvoje. Jos metu moksleiviai turi galimybę pristatyti savo atliktus tyrimus, pasiklausyti Vilniaus universiteto dėstytojų paskaitų chemijos, fizikos bei biologijos srityse ir apsilankyti Vilniaus universiteto bei Fizinių ir technologijos mokslų centro laboratorijose. Kas mėnesį iki konferencijos vyksta ciklo „Café Scientifique“ paskaitos. Jos vyksta neformalioje aplinkoje ir skatina plačiosios visuomenės aktyvų domėjimąsi mokslo naujienomis bei aktualijomis.
Matematikų ir informatikų dienos (MIDI)
Didžiausias ir svarbiausias Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto (VU MIF) studentų organizuojamas renginių ciklas. Šis renginių cikslas kiekvienais metais siūlo prisijungti organizuoti bei dalyvauti tokiuose renginiuose kaip: sporto dienos, orientacinės varžybos, uždarymo vakaras, šachmatų turnyras, LAN Party ir kituose tradiciniuose ir naujuose renginiuose, kurie pritraukia daugybę studentų(-čių), VU bendruomenės narių bei Vilniaus miesto svečių.
MIDI Roko opera nuo 1999-ųjų organizuojamas VU Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų dienų renginys. Tai vienos iš nuosekliausiai roko operos kaip žanro vystymo bei populiarinimo Lietuvoje pavyzdžių. Šiuo projektu siekiama sudaryti galimybę jauniems žmonėms atskleisti savo meninius gebėjimus kūrybinėje veikloje, ugdyti bendruomeniškumo jausmą bei kalbėti apie jaunimui ir visuomenei aktualias aukštojo mokslo bei kitas problemas – nuo pradžios iki pabaigos jaunųjų kūrėjų kurto teatralizuoto koncerto metu pateikiamas kritinis ir drąsus jauno žmogaus požiūris. MIDI Roko operą organizuoja ir kuria ne tik studentai (-ės) iš Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto, tačiau prie šio projekto prisideda studentai(-ės) iš kitų Universiteto padalinių ir net kitų aukštųjų mokyklų. Teatralizuotas pasirodymas suvienija ne tik šio fakulteto studentus, bet ir studijuojančiuosius kituose fakultetuose.
Kasmet pavasarį savaitę vykstančios Filosofijos fakulteto dienos, kviečiančios švęsti žmogų, jo kūrybiškumą ir asmeninį tobulėjimą, bei vienijančios mūsų įvairiapusišką ir skirtingą fakulteto bendruomenę. Filosofijos fakultete „Fiesta Personæ“ pirmą kartą buvo surengta 2002 m. Ji gimė iš kelių studentų entuziazmo ir ką tik susikūrusios Studentų atstovybės Filosofijos fakultete. Pradžioje Fakulteto dienos vadintos FilosDi ), o nuo 2012 m. šventės dienos vadinamos „Fiesta Personæ“. Prasidėjusios nuo dainuojamosios poezijos vakaro „Bard’ako“, Disputo bei kūrybos knygos, kiekvienais metais dienos darėsi vis rimtesnės, solidesnės, pritraukiančios vis daugiau žmonių iš universiteto ir viso miesto. Dabar – tai didžiausia fakulteto šventė, kurios metu vyksta tradiciniai renginiai: DISPUTAS, institutų renginiai bei uždaromasis vakaras.
ATSIbusk – Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Azijos ir transkultūriniu studijų instituto trijų dienų projektas, skirtas supažindinti universiteto, miesto bendruomenę su Azijos ir Artimųjų Rytų kultūromis. Šių dienų metu vyksta labai daug įvairių renginių - dirbtuvių, degustacijų, paskaitų. Kasmet pavasarį „ATSIbusk” organizatoriai kviečia pabusti iš žiemos miego ir kartu su drakonu nerti į spalvingą ir (ne)tolimą Azijos kultūrų pasaulį.
Chemikų dienos prieš daugiau nei pusšimtį metų studentų bendruomenės iš Sankt Peterburgo universiteto atsivežta idėją rengti savo fakulteto dienas. Todėl jau 1965 metais Vilniaus universiteto narsiųjų chemikų būrys surengė pirmąsias Chemikų dienas. Ši šventė truko vos dieną, tačiau tai pritraukė ne tik Vilniaus universiteto chemikus, bet ir kitus studentus. Dėl didelio pasisekimo chemikai pradėjo rengti ne tik vienos dienos šventę, tačiau net savaitę trunkantį renginį, kurio tradicija tęsiasi iki šių dienų, o organizavimu užsiima Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Chemijos ir geomokslų fakultete (VU SA CHGF), nors prisidėti kuriant padalinio didžiausią šventę yra kviečiami visi fakulteto studentai. 2024 m. Chemikų dienos buvo pervadintos į Chemijos ir geomokslų institutų dienas (CHIGIDI). Tradiciškai kiekvienos padalinio dienos turi pagrindinius renginius: boulingo turnyrą, kuriame varžosi komandos sudarytos iš studentų, alumnų bei dėstytojų, BBQ, kurio metu ant griliaus keptas maistas, įvairios veiklos bei studentų kurto filmo peržiūra suburia bendruomenę bei viską vainikuojantį uždaromąjį vakarą.
Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto dienos, organizuojamos nuo 1976-ųjų. Merkurijus - Romėnų prekybos, iškalbos, komercijos ir pelno dievas, kurį Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto (EVAF) studentai pasirinko jį kaip savo globėją. Pirmoji Merkurijaus šventė įvyko 1976 m. VU Prekybos fakultete. Iš vienos dienos studentų ir dėstytojų pasisėdėjimo prie laužo su laiku ji virto kelių dienų renginiu, koks yra organizuojamas iki šių dienų. Merkurijaus dienos apima atidarymo renginį, akademinius renginius, orientacines veiklas, ir uždarymo koncertą. Nors Merkurijaus dienos simbolizuoja EVAF’o tradicijas, į renginį atvyksta ir kitų fakultetų studentai, dėstytojai, alumnai, kiti svečiai, kuriuos EVAF’as priima atviromis rankomis ir kartu kuriama jauki bendruomenė.
Istorijos fakulteto dienos. Tai šventė istorikams, vilniečiams ir Vilniaus svečiams. Tai renginys, vienijantis ne tik visus fakulteto studentus, bet ir fakulteto organizacijas: VU SA IF, Korp!Tilia bei VU IF Alumni. Kasmetinėse fakultetinėse dienose vyksta protmūšis, skirtas istorijos mėgėjams bei profesionalams, futbolo turnyras, kuriame dėl taurės varžosi studentai, dėstytojai bei fakulteto alumni. Taip pat diskusijos ir ekskursijos, skirtos tiek fakulteto studentams, tiek miesto bendruomenei. Renginį kasmet vainikuoja laukiamiausia jo dalis - Bendruomenės vakaras.
Politologų dienos, tai vienas iš nedaugelio Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute vykstančių renginių, kuris yra organizuojamas VU TSPMI studentų atstovybės. PoDi dienų organizavimo esmė parodyti Vilniaus gyventojams ir patiems VU studentams (-ėms), kad politologijos mokslai, tai kiekvieno individualaus studento (-ės) gebėjimas viešai save išreikšti, pristatyti ir nebijoti sakyti tai kas formuotų platesnę bendruomenės pasaulėžiūrą. O kiekvienos PoDi savaitės pabaigoje rengiamas uždaromasis vakaras, kuris būna vainikuojamas pačių VU TSPMI studentų (-čių) sudarytu PoDi band’u.
Žurnalistų dienos Komunikacijos fakultete. Tai jau tradicija tapusi būsimų ir esamų žurnalistikos profesionalų šventė. Ją kasmet organizuoja VU žurnalistikos studentai, taip paminėdami gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Informacijos dienos – kasmet vykstantis renginių ciklas Komunikacijos fakulteto ir viso Universiteto bendruomenei. Įvairių renginių metu studentai ir akademinis personalas yra kviečiami pažvelgti į komunikaciją iš skirtingų perspektyvų. Informacijos dienų metu buvo netgi pasiektas rekordas – 2019 metais Vilniuje nutiesta ilgiausia Lietuvoje telefonų eilė. Ją sudarė net 927 įrenginiai (122 metrai).
Teisininkų dienos (TeDi) – tai nuo 1980m. kasmet balandžio mėnesį organizuojamas renginių ciklas, suburiantis ne tik gausią teisininkų bendruomenę, bet ir svečius. TeDi siekia suburti teisės bendruomenę, skatinti profesinį tobulėjimą, dalintis žiniomis ir patirtimi bei stiprinti ryšius tarp akademinės bendruomenės ir praktikuojančių teisininkų.
Renginių ciklo metu vyksta įvairūs seminarai, paskaitos, diskusijos ir praktiniai užsiėmimai, kuriuos veda pripažinti teisės ekspertai, teisėjai, advokatai ir mokslininkai. Pagrindinės TeDi temos dažnai apima teisės naujoves, aktualias teisės problemas, tarptautinę teisę, žmogaus teises, technologijų įtaką teisei ir daugelį kitų sričių.
Be to, Teisininkų dienos suteikia puikią galimybę studentams ir jauniems teisininkams užmegzti ryšius su patyrusiais profesionalais, kurie gali tapti mentoriais ar ateities darbdaviais. Renginio dalyviai taip pat turi galimybę dalyvauti įvairiuose konkursuose, praktinėse simuliacijose ir diskusijose, kurios padeda tobulinti jų praktinius įgūdžius.
Be įvairių konferencijų, seminarų, tradicija jau tapo ir TeDi krepšinio turnyras, suburiantis daugybę skirtingo sporto entuziastų, kurių tikslas yra susikauti kovoje dėl TeDi aukso medalio! Renginių ciklo organizatoriai kiekvienais metais džiaugiasi surenkantys keliasdešimt komandų, kurias sudaro įvairių lyčių, profesijų ir net amžiaus sportininkai.
Teisininkų dienų ciklą kiekvienais metais vainikuoja uždaromasis vakaras, kuris yra vienas iš svarbiausių ir labiausiai lauktų renginio akcentų. Šis iškilmingas vakaras yra skirtas ne tik oficialiam renginio uždarymui, bet ir neformaliam bendravimui, šventei bei ryšių stiprinimui tarp teisės studentų, dėstytojų, praktikuojančių teisininkų ir kitų teisės srities profesionalų.
Vienas iš įspūdingiausių uždarojo vakaro elementų yra aukcionas. Aukciono metu pristatomi įvairūs vertingi prizai, paslaugos ar unikalios patirtys, kurias dovanoja Teisės fakulteto bendruomenė, rėmėjai, partneriai ar patys dalyviai. Tai gali būti teisės literatūra, mentorystės sesijos su žymiais teisininkais, ekskursijos į teismų rūmus ar net kvietimai į prestižinius renginius.
Aukciono tikslas – surinkta pinigų suma paremti socialiai atsakingas iniciatyvas ar labdaros projektus. Aukciono metu surinktos lėšos dažnai skiriamos teisinės pagalbos fondams, studentų stipendijoms, paramai Ukrainai ar kitoms visuomenės gerovę skatinančioms programoms.
TeDi uždaromasis vakaras ir aukcionas yra puiki proga ne tik švęsti renginio sėkmę, bet ir užmegzti naujas pažintis, pasidalyti patirtimi bei įžvalgomis neformalioje aplinkoje, taip stiprinant teisės bendruomenės ryšius ir solidarumą.
KoDi Konstitucijos dienos (KoDi), organizuojamos Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Teisės fakultete (VU SA TF), yra vienas iš didžiausių ir svarbiausių metų renginių ciklas skirtas paminėti Lietuvos Respublikos Konstitucijos reikšmę ir svarbą. Tai renginys, kuris kasmet pritraukia daugybę studentų, akademikų, teisininkų ir bendruomenės atstovų, tapdamas ne tik teisiniu, bet ir kultūriniu įvykiu Vilniaus Universiteto gyvenime.
KoDi yra išskirtinis savo mastu ir programos įvairove. Renginiui ruošiamasi ilgus mėnesius, siekiant užtikrinti aukščiausią kokybę ir pritraukti pačius geriausius savo srities ekspertus. Kiekvienų metų programa yra ypatinga savo įdomiu formatu bei turiniu: dalyviai gali dalyvauti krepšinio turnyre, klausytis pranešimų ir diskusijų, kuriuose dalyvauja žymiausi šalies teisininkai, mokslininkai ir politikai. Be to, vyksta kūrybinės dirbtuvės, kuriose studentai gali praktiškai pritaikyti savo teisines žinias ir įgūdžius.
Vienas iš labiausiai laukiamų renginio momentų yra nuotaikingas protmūšis, kuris kasmet sutraukia daugybę komandų, norinčių išbandyti savo žinias apie Lietuvos Respublikos Konstituciją ir teisę. Tai puiki proga ne tik parodyti savo išprusimą, bet ir susipažinti su kitais teisės entuziastais, užmegzti naujas pažintis ir smagiai praleisti laiką.
Konstitucijos dienos neapsiriboja tik akademine dalimi – renginį papildo kultūrinės programos, sportiniai akcentai, koncertai ir socialiniai renginiai, kurie sukuria jaukią ir draugišką atmosferą. Konstitucijos dienų uždaromąjame vakare jau daug metų, tradiciškai teikiama Konstitucijos taurė, kuria už drąsą ginant savo ir kitų teises apdovanojami laureatai. Tai yra laikas, kai visas Teisės fakultetas susiburia bendrai šventei, stiprinami bendruomenės ryšiai ir ugdomas pilietiškumas.
Dalyvavimas Konstitucijos dienose yra nepakartojama patirtis kiekvienam studentui, suteikianti galimybę praplėsti savo teisinį akiratį, gauti vertingų žinių ir įgūdžių, taip pat įsitraukti į aktyvų akademinį ir visuomeninį gyvenimą. Nepraleiskite progos būti šio išskirtinio renginio dalimi ir prisidėti prie Lietuvos Respublikos Konstitucijos puoselėjimo ir populiarinimo!
MeDi – tai neatsiejama studijų Medicinos fakultete dalis tradiciškai kasmet vykstanti jau nuo 2003 metų. Šis žodis – tai nuoroda į kasmet savotiškai besikeičiantį dviejų savaičių renginių ciklą, kuris suburia visus fakulteto bendruomenės narius(-es) bendroms veikloms ir kartu pamini fakulteto gimtadienį (1781 m. lapkričio 24 d.).
Šventės metu dalinamės įžvalgomis ir medicinos pasaulio aktualijomis ne tik tarpusavyje, bet ir su kviestiniais svečiais, įvairių sveikatos mokslo sričių atstovais bei atstovėmis. MeDi šventė yra akademinių, kultūrinių ir socialinių renginių mišinys, kiekvienas iš jų atspindi fakulteto dvasią ir vertybes. Per dvi savaites dalyviai gali įsitraukti į įvairias veiklas, kurios parodo medicinos bendruomenės talentus ir interesus.
Studentus ir studentes kviečiame turiningai praleisti vakarus dalyvaujant protmūšyje, filmų ar poezijos vakaruose, chirurginio siuvimo mokymuose, krepšinio turnyre bei kitose interaktyviose veiklose. Šį renginių ciklą vainikuojame uždaromuoju MeDi vakaru, kuriame kartu su studentais, dėstytojais ir administracijos nariais švenčiame su apdovanojimais, muzika ir šokiais.
Filologų naktys Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Filologijos fakultete organizuojamas renginys. Fakultetinės dienos – graži universiteto tradicija, tačiau filologas nebūtų filologas, jeigu į šią tradiciją neįpintų truputį romantikos dienas pakeisdamas naktimis.
Kauno fakulteto dienos - Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Kauno fakultete organizuojami renginiai, skirti apjungti Fakulteto bendruomenę, puoselėti įsisenėjusias tradicijas, ugdyti tarptautinę, skirtingą kultūromis ir kupiną saviraikos bendruonemenę.
Gyvybės mokslų centro bendruomenės diena
Renginys, kuriame kasmet susitinka GMC studentai, darbuotojai, alumnai bei svečiai. Bendruomenės vakaro metu Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Gyvybės mokslų centre kviečia prisijungti ir dalyvauti skirtingose iššūkiuose, dalintis patirtimis ir kartu kurti ateitį. Renginys skirtas paminėti mokslų metų baigimą, suteikia proga neformaliam bendravimui tarp bendruomenė narių ir iš arčiau pamatyti skirtingas studentų iniciatyvas.
Verslo dienos, yra kasmetinės Verslo mokyklos fakultetinės dienos apjungiančios verslą, studijas ir žmones, kurias organizuoja Vilniaus universiteto Studentų ststovybė Verslo mokykloje. Šis renginys yra skirtas studentams, verslininkams, mokslininkams ir kitiems suinteresuotiems asmenims, siekiantiems sužinoti apie naujausias verslo ir ekonomikos tendencijas, dalyvauti diskusijose, užmegzti ryšius ir dalintis patirtimi.
VeDi renginyje paprastai vyksta įvairios atviros paskaitos, diskusijos, seminarai, dirbtuvės ir verslo pristatymai. Kviestiniai pranešėjai dažnai yra žinomi verslo ir akademinio pasaulio atstovai, kurie dalinasi savo žiniomis ir patirtimi apie aktualiausias temas versle, ekonomikoje ir inovacijose. Šis renginys taip pat suteikia platformą studentams ir jauniems verslininkams pristatyti savo idėjas ir projektus, gauti grįžtamąjį ryšį bei patarimų iš patyrusių specialistų.