Vicerektorė, prorektoriai ir kancleris
Mokslo prorektorė, vicerektorė
Profesorė Edita Sužiedėlienė eina Vilniaus universiteto mokslo prorektorės pareigas nuo 2020 m. balandžio 1 d. ir vicerektorės pareigas nuo 2020 m. balandžio 6 d.
Vilniaus universiteto mokslo prorektorė rūpinasi šio, kaip statute apibrėžiama, per amžius gyvuojančio tarptautinio mokslo centro puoselėjimu. Ji yra atsakinga už universiteto kaip mokslinių tyrimų institucijos stiprinimą, tarptautinio lygio mokslinių tyrimų plėtrą, darnų doktorantūros studijų, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbų vykdymą. Prorektorė rūpinasi ir Vilniaus universiteto bibliotekos bei leidybos veikla.
Prof. E. Sužiedėlienė baigė Vilniaus universitetą, įgijo biochemikės specialybę (1986). Mokslinę karjerą tęsė Vilniaus universitete, Biochemijos ir biofizikos katedroje. Čia įgijo daktaro laipsnį (1995). Profesorė – buvusi Vilniaus universiteto Biochemijos ir molekulinės biologijos katedros vedėja (2012–2020), Lietuvos mokslo tarybos gamtos ir technikos mokslų komiteto narė (2013–2020), Lietuvos mokslo tarybos akademinės etikos komisijos pirmininkė (2013–2020).
Prof. E. Sužiedėlienė aktyviai dalyvauja visų biochemijos ir molekulinės biologijos studijų pakopų veikloje, yra vadovėlio ir mokomųjų knygų autorė, vadovauja doktorantams (penki iš jų apgynė disertacijas). Vilniaus universiteto studentams profesorė nuo 1995 m. dėstė Molekulinės biologijos, Molekulinių patogenezės mechanizmų, Molekulinės biologijos, žmogaus biologijos ir genetikos kursus. Mokslininkė buvo trijų bakalauro ir magistrantūros studijų programų komitetų pirmininkė, dviejų komitetų narė, biochemijos doktorantūros komiteto narė.
1991–1993 m. stažavosi Vašingtono universitete (St. Louis, JAV), 2000 ir 2001 m. – P. ir M. Kiuri universitete (Paryžius, Prancūzija) ir Karolinska institute (Stokholmas, Švedija).
Profesorė įvertinta rektoriaus premija už mokslo pasiekimus (2010), išrinkta geriausia Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro dėstytoja (2017).
Pagrindiniai prof. E. Sužiedėlienės moksliniai interesai apima biochemijos ir molekulinės biologijos krypčių fundamentaliuosius ir taikomuosius tyrimus, nagrinėjančius bakterijų atsparumo antibiotikams, atsakų į aplinkos poveikį ir patogenezės molekulinius mechanizmus, patogeniškų bakterijų molekulinių detekcijos ir inaktyvacijos metodų kūrimą. Profesorė šioje srityje dirba daugiau kaip 20 metų, nuolat skelbia publikacijas tarptautiniuose mokslo žurnaluose, su bendraautoriais yra parengusi tarptautinėje mokslo leidykloje išleistos monografijos skyrių.
Vilniaus universiteto prorektorius skiria rektorius. Jų įgaliojimų trukmė susieta su rektoriaus kadencija: Vilniaus universiteto statutas.
PADĖJĖJA
Diana Razinskaitė
Universiteto g. 3, 231 kab.
LT-01513 Vilnius
+370 5 268 7011
Studijų prorektorius
Doc. dr. Valdas Jaskūnas Vilniaus universiteto studijų prorektoriaus pareigas užima nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. Jis yra atsakingas už studijų ir neformaliojo švietimo kokybę, rezultatus, plėtrą bei finansavimą, studijų tarptautiškumą, pedagogų rengimą, dėstytojų edukacines kompetencijas ir naujų dėstytojų pritraukimą, studentų akademinį konsultavimą, talentingų ir gabių studentų pritraukimą.
Studijų prorektorius atstovauja universitetui visose valstybės ir kitose institucijose pasirašant su universitete vykdoma studijų veikla susijusias paraiškas, ataskaitas, raštus ir kitus dokumentus bei sudarant, keičiant, nutraukiant studentų mokslinės praktikos sutartis, studentų mokslinių tyrimų vykdymo sutartis ir tęstinės studentų mokslinės praktikos sutartis, taip pat studentų ir absolventų praktikos mobilumui užsienyje („Erasmus+“ praktikai, praktikai Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėje ir lituanistinio švietimo mokyklose) įgyvendinti reikalingas sutartis, autorines sutartis studijų ir rezidentūros (išskyrus doktorantūrą) srityje), ir kitas sutartis pirmosios pakopos, vientisųjų studijų, antrosios pakopos, profesinių (įskaitant rezidentūrą) studijų ir neformaliojo švietimo srityje, jungtinių studijų programų vykdymo sutartis ir visus su minėtomis sutartimis susijusius dokumentus.
Prorektorius Vilniaus dailės akademijoje baigė dailės istorijos ir teorijos magistrantūros studijas, 2003 m. apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. Nuo 1997 m. – Vilniaus universiteto Orientalistikos centro lektorius, 2014–2016 m. – centro direktorius. V. Jaskūno mokslinių interesų lauką sudaro Indijos ankstyvųjų viduramžių hinduizmo šventyklų architektūros tekstinė (šastrų) tradicija, regionistikos akademinės praktikos ir jų istorija Vakaruose, regionistikos teorijos, lietuviškosios orientalistikos istorija, Azijos, ypač Indijos, pažinimą skatinusių institucijų, sąjūdžių veikla Lietuvoje.
Valdas Jaskūnas verčia iš sanskrito į lietuvių kalbą klasikinę sanskrito literatūrą. Vilniaus universitete dėsto Regionistikos teorijas, Indų meną, Klasikinę sanskrito literatūrą, Vizualiąją kultūrą Azijoje.
Valdas Jaskūnas Vilniaus universitete dirba jau daugiau nei 20 metų, per juos sukaupė nemažai administracinio ir ekspertinio darbo studijų srityje patirties, prisidėjo prie Orientalistikos centro Azijos studijų kūrimo ir daugelį metų vadovavo Azijos studijų programos komitetui, buvo vienas iš Baltijos šalių Azijos studijų aljanso (Baltic Alliance for Asian Studies) iniciatorių ir jo tarybos narys, dalyvauja išorinėse ekspertizėse, yra studijų programų Lietuvoje ir užsienyje ekspertinių komisijų narys, Studijų kokybės vertinimo centro ekspertas, iki 2016 m. Studijų vertinimo komisijos prie Studijų kokybės vertinimo centro narys, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos Studijų komiteto narys, dalyvavo rengiant naujojo Mokslo ir studijų įstatymo poįstatyminius aktus, yra Europos Azijos meno ir archeologijos asociacijos (European Association for Asian Art and Archaeology) narys.
Vilniaus universiteto prorektorius skiria rektorius. Jų įgaliojimų trukmė susieta su rektoriaus kadencija: Vilniaus universiteto statutas.
PADĖJĖJA
Inga Steiblytė
Universiteto g. 3, 222 kab.
LT-01513 Vilnius
+370 5 268 7012
Partnerystės prorektorius
Dr. Artūras Vasiliauskas nuo 2020 m. gegužės 18 d. eina Vilniaus universiteto partnerystės prorektoriaus pareigas.
Prorektorius, vykdydamas universiteto misiją, rūpinasi universiteto bendradarbiavimu su valstybės institucijomis, socialiniais partneriais ir švietimo įstaigomis, atstovauja universitetui tarptautinėse ir nacionalinėse organizacijose ir jų tinkluose, rūpinasi universiteto išorės ryšių plėtra, įvaizdžiu, rinkodara ir komunikacija, alumnais ir alumnų draugijų veiklos organizavimu, palaiko partnerystės ryšius su Lietuvos ir užsienio įmonėmis, įstaigomis ir organizacijomis, sudaro su jomis sutartis ar kitokius susitarimus.
Dr. A. Vasiliauskas 1993 m. baigė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto istorijos bakalauro studijas, 1995 m. – Centrinės Europos universiteto (Central European University) moderniosios istorijos magistrantūros studijas. 2001 m. Londono karališkajame koledže (King’s College London University) apsigynė disertaciją „Local Politics and Clientage in the Grand Duchy of Lithuania in 1587–1632“ ir įgijo humanitarinių mokslų daktaro laipsnį (PhD). Nuo 2001 m. dėsto Vilniaus universiteto Istorijos fakultete.
Mokslinių interesų sritys – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinė kultūra, istorinė antropologija, modernybės sampratos. Mokslininkas yra skelbęs straipsnius Lietuvos ir užsienio moksliniuose leidiniuose, skaitė pranešimus tarptautinėse konferencijose, aktyviai dalyvavo įvairiuose mokslo komunikacijos ir skaitmeninimo projektuose, konsultavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos klausimais meninių ir kultūrinių iniciatyvų vykdytojus.
Dr. A. Vasiliauskas dirbo Atviros visuomenės kolegijos direktoriumi (2001–2004 m.), Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje projektų koordinatoriumi (2004–2009 m.), „Britų tarybos“ (British Council) Vilniaus biuro direktoriumi (2009–2020 m.), yra sukaupęs didelę tarptautinio bendradarbiavimo, stambių edukacinių ir kultūrinių projektų, grindžiamų įvairių Lietuvos ir užsienio organizacijų partneryste, parengimo ir įgyvendinimo patirtį.
Laisvai moka anglų, lenkų ir rusų kalbas.
Vilniaus universiteto prorektorius skiria rektorius. Jų įgaliojimų trukmė susieta su rektoriaus kadencija: Vilniaus universiteto statutas.
PADĖJĖJA
Vasarė Butkutė
Universiteto g. 3, 234 kab.
LT-01513 Vilnius
+370 5 236 6082
Organizacijos vystymo ir bendruomenės reikalų prorektorė
Prorektorė, vykdydama universiteto misiją, rūpinasi akademinių ir kultūrinių tradicijų puoselėjimu, telkiant bendruomenę ir stiprinant tapatumą su universitetu; vidinės komunikacijos procesų koordinavimu, lygių galimybių politikos formavimu, universiteto socialinės misijos puoselėjimu per savanorystės iniciatyvas bei laisvalaikio ir pagalbos paslaugų bendruomenei koordinavimu.
Prof. V. Pakalniškienė 2000 m. Vilniaus universitete įgijo klinikinės psichologijos specialybę ir po studijų dirbo psichologe Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje bei Širvintų rajono psichikos sveikatos centre. Vėliau mokslus tęsė Erebru (Örebro) universitete Švedijoje, kur 2008 m. įgijo filosofijos mokslų daktaro laipsnį.
Prof. dr. V. Pakalniškienė VU dirba nuo 2008 m., profesorės pareigas eina nuo 2022 m. Nuo 2018 m. yra Filosofijos fakultete veikiančio Psichologijos instituto direktorė. Ji dėsto psichologijos bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros programų studentams, vadovauja moksliniams projektams. Prof. V. Pakalniškienė buvo psichologijos bakalauro studijų programos komiteto pirmininkė, yra psichologijos doktorantūros studijų programos komiteto narė, Filosofijos fakulteto tarybos pirmininkė.
Pagrindinės mokslinių tyrinėjimų sritys – tėvų ir paauglių santykiai, vaikų ir paauglių draugystė už šeimos ribų, socialiniai tinklai, prievarta romantiniuose santykiuose, interneto naudojimas vaikų ir paauglių tarpe.
Vilniaus universiteto prorektorius skiria rektorius. Jų įgaliojimų trukmė susieta su rektoriaus kadencija: Vilniaus universiteto statutas.
PADĖJĖJA
Vasarė Butkutė
Universiteto g. 3.
LT-01513 Vilnius
+370 5 236 6082
Kancleris
Raimundas Balčiūnaitis, Vilniaus universiteto kanclerio pareigas vykdantis nuo 2021 m. rugsėjo 16 d., padeda rektoriui valdyti universiteto ūkį ir turtą, tvarkyti finansus, užtikrinti universiteto vidaus tvarką ir reikiamas materialines ir organizacines sąlygas Senato ir Tarybos veiklai, taip pat pasirašinėja teismo procesinius dokumentus, turi teisę sudaryti, papildyti, pakeisti, nutraukti civilines bei darbo sutartis (išskyrus rezidentų vadovus), patvirtinti Europos Sąjungos struktūrinės paramos 2007–2013 m. ataskaitas po projektų užbaigimo, atsako už Vilniaus universiteto centrinės administracijos ir kamieninių neakademinių padalinių veiklos efektyvumą, kokybę ir rezultatus, investicinių ir veiklos projektų pritraukimą ir įgyvendinimą, informacinių technologijų paslaugų valdymą, viešuosius pirkimus ir kt.
R. Balčiūnaitis 2014–2021 m. ėjo Vilniaus universiteto tarybos nario pareigas. Taip pat buvo Studijų kokybės vertinimo centro tarybos nariu, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro tarybos nariu, Lietuvos socialinio verslo asociacijos valdybos nariu. Be to, jis yra ir Vilniaus universiteto alumnas bei Vilniaus universiteto studentų savivaldos alumni draugijos narys. Naujasis kancleris dirbo Lietuvos pramonininkų konfederacijoje, Lietuvos inovacijų centre, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parke, keliose informacinių technologijų įmonėse, užsiėmė konsultacine veikla.
Vilniaus universiteto kanclerį skiria rektorius. Jo įgaliojimų trukmė susieta su rektoriaus kadencija: Vilniaus universiteto statutas.
PADĖJĖJA
Evelina Uzialo
Universiteto g. 3, 353 kab.
LT-01513 Vilnius
+370 5 268 7219