Šiaulių universiteto studentams ir klausytojams – studijų proceso pasikeitimai
Nuo 2021 m. sausio 1 d. Šiaulių universitetas tampa Vilniaus universiteto sui generis kamieniniu akademiniu padaliniu – Vilniaus universiteto Šiaulių akademija.
Įvykus šiam svarbiam ir reikšmingam pokyčiui, kiekvienas Šiaulių universiteto studentas ar studentė tampa Vilniaus universiteto studijuojančiuoju (-iąja). Tuo pačiu keičiasi ir tam tikri su studijų procesu bei jūsų teisėmis ir įsipareigojimais susiję aspektai:
Universitetų įsipareigojimai jungiantis
Vilniaus universitetas perima visus studijuojančiojo ir Šiaulių universiteto sudarytoje studijų sutartyje nustatytus Šiaulių universiteto įsipareigojimus, taip pat prisiima papildomus įsipareigojimus, nenumatytus studijuojančiojo ir Šiaulių universiteto sudarytoje studijų sutartyje, tačiau nustatytus Vilniaus universiteto ir Lietuvos Respublikos norminiais teisės aktais.
Studijuojančiajam pasilieka visos studijų sutartyje, sudarytoje su Šiaulių universitetu, nustatytos teisės ir įsipareigojimai, taip pat studijuojantysis prisiima papildomus įsipareigojimus, nenumatytus studijuojančiojo ir Šiaulių universiteto sudarytoje studijų sutartyje, tačiau nustatytus Vilniaus universiteto ir Lietuvos Respublikos norminiais teisės aktais. Esminiai papildomi studijuojančiojo įsipareigojimai būtų tokie:
- Tinkamai vykdyti prisiimtus finansinius įsipareigojimus Vilniaus universiteto nustatyta tvarka;
- Baigus ar nutraukus studijas, tinkamai atsiskaityti su Vilniaus universitetu.
Studijų sutartis pasibaigia studijuojančiajam ir Vilniaus universitetui visiškai įvykdžius Vilniaus universiteto teisės aktais ir sutartimi nustatytus įsipareigojimus arba ją nutraukus.
Studijų procesas ir jo eiga
- Nuo 2021 m. sausio 1 d. visiems Šiaulių universiteto (Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos) studijuojantiesiems bus išduodami Vilniaus universiteto studijų baigimo dokumentai (diplomai, jų priedėliai, pažymėjimai ir pan.) ir kiti apie studijas liudijantys dokumentai.
- Laikinai iki 2020–2021 studijų metų pabaigos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje bus naudojamos dvi studijų informacinės sistemos – šiuo metu Šiaulių universitete naudojama Akademinė informacijos sistema (AIS) ir Vilniaus universiteto studijų informacinė sistema (VUSIS).
- Vilniaus universitete studijų rudens semestras prasideda rugsėjo 1 d. ir baigiasi sausio 26 d., pavasario semestro studijos prasideda vasario 4 d. ir baigiasi birželio 30 d. Laikotarpiais tarp studijų semestrų studijuojantiesiems yra suteikiamos atostogos.
Atsižvelgiant į tai, svarbu atkreipti dėmesį, kad Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje 2020–2021 studijų metų pavasario semestras ir jo užsiėmimai prasidės 2021 m. vasario 4 d. |
- Studijų galutinių žinių įvertinimas (egzaminų laikymas) Vilniaus universitete įprastai yra vykdomas: už rudens semestrą – sausio mėn., už pavasario – birželio mėn., tačiau jis taip pat gali būti vykdomas ir anksčiau dėstytojų ir studijuojančiųjų bendru sutarimu.
- Vilniaus universitete studijų tvarkaraščiai yra skelbiami: pavasario semestrui – iki gruodžio 1 d., rudens semestrui – iki gegužės 1 d.
Svarbu pažymėti, kad Vilniaus universiteto senatas numato išimtį, jog Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje studijų tvarkaraščiai 2020–2021 studijų metų pavasario semestrui bus skelbiami ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki pavasario semestro studijų pradžios. |
- Lankomumas dalyko (modulio) užsiėmimuose yra vykdomas dalyko (modulio) apraše nustatyta tvarka.
Registracija į studijas
Registracija siekiant grįžti į studijas
Studentai, susistabdę studijas ar pasiėmę akademines atostogas bei siekdami tęsti studijas, ne vėliau kaip prieš 5 dienas iki akademinių atostogų/studijų stabdymo pabaigos turi parašyti prašymą dėl leidimo tęsti studijas po akademinių atostogų/studijų stabdymo. Nepateikus šio prašymo laiku, sudaryta studijų sutartis yra nutraukiama ir studentas yra šalinamas iš Vilniaus universiteto studijuojančiųjų sąrašo. Šie prašymai yra teikiami Vilniaus universiteto studijų administravimo aplinkoje – VUSIS.
Registracija į studijų pasirenkamuosius dalykus
Kiekvieno studijų semestro pabaigoje studentai turi užsiregistruoti į kito semestro pasirenkamuosius studijų dalykus (modulius). Registracija į pasirenkamuosius dalykus (modulius) vyksta VUSIS: pavasario semestrui – iki gruodžio 15 d. (šiuo metu, iki 2021 m. sausio 1 d. dar netaikoma), rudens semestrui – iki gegužės 15 d. Su registracijos į pasirenkamuosius dalykus pradžios ir pabaigos datomis galite susipažinti Vilniaus universiteto studijų kalendoriuje.
Svarbu pažymėti, kad Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos studentams, iš anksto pasirinkusiems ir užsiregistravusiems į pasirenkamuosius dalykus (modulius) 2020–2021 studijų metų pavasario semestrui Šiaulių universiteto nustatyta tvarka, pakartotinai registruotis į šiuos pavasario semestro dalykus (modulius) nereikės. |
Studentai turi teisę išsiregistruoti VUSIS iš pasirinktų studijų dalykų (modulių) ir vietoje jų pasirinkti kitus studijų dalykus (modulius) ne vėliau kaip per dvi prasidėjusio semestro savaites.
Studijų pasiekimų vertinimas
Vilniaus universitete studijų dalykas (modulis) yra laikomas įvertintu teigiamai, jeigu studijuojančiojo galutinis įvertinimas yra lygus arba didesnis nei 5 balai.
Studijuojančiajam neišlaikius galutinio pasiekimų patikrinimo (egzamino), yra suteikiama galimybė galutinį dalyko (modulio) studijų pasiekimų vertinimą perlaikyti vieną kartą nemokamai. Perlaikymų tvarkaraščiai skelbiami viešai Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos tinklapyje ir VUSIS iki naujojo studijų semestro pradžios.
Atkreipiame dėmesį, jog laikinai 2020–2021 studijų metų rudens semestro metu Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos studijuojantiesiems, neišlaikius studijų pasiekimų galutinio vertinimo (egzamino), bus suteikta galimybė galutinį dalyko (modulio) studijų pasiekimų vertinimą perlaikyti du kartus. Antrą kartą perlaikant studijų pasiekimų vertinimą (egzaminą), bus taikoma vienkartinė 23,00 EUR įmoka, kuri studijuojančiajam nebus grąžinama. Nuo 2020–2021 studijų metų pavasario semestro studentams bus suteikiama galimybė galutinį dalyko (modulio) studijų pasiekimų vertinimą perlaikyti tik vieną kartą (be antro mokamo perlaikymo galimybės). |
Skolų tipai ir jų likvidavimas
Studijuojančiajam, neišlaikius dalyko (modulio) egzamino perlaikymo (t. y. gavus žemesnį nei 5 balai įvertinimą), yra fiksuojama skola, kuri gali būti likviduojama šiais atvejais:
- pakartojus iš naujo dalyką (modulį),
- perlaikius dalyką (modulį) eksternu po savarankiško kartojimo arba
- dalyką (modulį) pakeitus kitu (bendrųjų universitetinių studijų atveju).
Studijuojančiajam, pakartojus iš naujo dalyką (modulį), perlaikius pirmą kartą dalyką (modulį) eksternu po savarankiško kartojimo ar dalyką (modulį) pakeitus kitu dalyku, ir neišlaikius dalyko (modulio), o vėliau neišlaikius ir perlaikymo, yra fiksuojama akademinė skola, kuri yra likviduojama analogiškais skolos likvidavimo būdais.
Svarbu pažymėti, kad Vilniaus universiteto studijuojantieji, surinkę daugiau nei 15 ECTS kreditų skolų ir (ar) akademinių skolų, yra šalinami iš universiteto.
Atvykimas į studijų pasiekimų vertinimą
Negalint atvykti galutinį dalyko (modulio) studijų pasiekimų vertinimą (egzaminą) dėl ligos arba kitos svarbios priežasties, studijuojantysis gali pateikti prašymą Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos vadovui dėl leidimo galutinį dalyko (modulio) studijų pasiekimų vertinimą rengti kitu laiku, bet ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo naujo semestro pradžios.
Jeigu studijuojantysis neatvyksta į dalyko (modulio) galutinį studijų pasiekimų vertinimą (egzaminą) ar tarpinį atsiskaitymą, studijuojantysis turi per 3 darbo dienas nuo numatytos galutinio studijų pasiekimų vertinimo (ar tarpinio atsiskaitymo) datos informuoti Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos administraciją bei pateikti neatvykimą pateisinantį dokumentą.
Jeigu dėl objektyvių priežasčių to negalima padaryti, studijuojantysis privalo apie savo neatvykimo priežastį informuoti atsiradus pirmai galimybei.
Studijų rezultatų įvedimas ir apskaita
Į VUSIS dalyko (modulio) studijų galutinį įvertinimą įrašo dalyko (modulio) dėstytojas ar vertinimo komisijos pirmininkas ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas nuo įvykusio galutinio studijų pasiekimų vertinimo (egzamino) datos.
Visi Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos studijuojančiųjų studijų rezultatai už 2020–2021 studijų metus bus laikinai kaupiami ir studijuojantiesiems pateikiami tiek AIS, tiek ir VUSIS. |
Studijų pasiekimų vertinimo procedūros ir įvertinimo apeliavimo galimybės
Studijuojantieji, nesutinkantys su galutiniu dalyko (modulio) įvertinimu (išskyrus baigiamųjų egzaminų ir baigiamojo darbo gynimo įvertinimus), ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo galutinio dalyko (modulio) įvertinimo paskelbimo dienos, turi teisę motyvuotu raštu kreiptis į Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos ginčų nagrinėjimo komisiją nustatyta tvarka.
Studijuojantieji, nesutinkantys su tarpinių atsiskaitymų, galutinio dalyko (modulio) studijų pasiekimų vertinimo (egzamino), baigiamojo egzamino ar baigiamojo darbo gynimo vykdyta procedūra ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po tarpinių atsiskaitymų, galutinio dalyko (modulio) studijų pasiekimų vertinimo, baigiamojo egzamino ar baigiamojo darbo gynimo dienos kreiptis į Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos ginčų nagrinėjimo komisiją nustatyta tvarka.
Studentų reitingavimas pagal studijų pasiekimus
Po kiekvieno studijų semestro pagal studento paskutinio Šiaulių universitete ir (ar) Vilniaus universitete studijuoto semestro svertinį vidurkį yra sudaroma pažangumo eilė – aukščiausius galutinius studijuojamų dalykų (modulių) įvertinimus gavusių studentų eilė, sudaryta studijų rezultatų vidurkio mažėjimo tvarka.
Svarbu pažymėti, kad vadovaujantis pažangumo eilės rezultatais, taip pat yra skiriamos studentų skatinamosios stipendijos už pasiektus praėjusio studijų semestro studijų rezultatus.
Jei studentas studijų semestro metu buvo išvykęs dalinėms studijoms užsienyje, sudarant pažangumo eilę yra naudojamas paskutinio Vilniaus universitete ir (ar) Šiaulių universitete laikyto studijų semestro svertinis studijų rezultatų vidurkis. Studentai, grįžę po akademinių atostogų ar studijų stabdymo yra įtraukiami į pažangumo eilę pagal paskutinio Vilniaus universitete ir (ar) Šiaulių universitete laikyto studijų semestro svertinį studijų rezultatų vidurkį.
Studentų rotacija pagal studijų pasiekimus
Kiekvieno studijuojančiojo studijų pasiekimai yra priskiriami trims pasiekimų lygmenims – puikiam, tipiniam ir slenkstiniam:
- Puikus – studentas neturi akademinių skolų ir vertinamojo laikotarpio svertinis pažymių vidurkis yra nuo 8 iki 10;
- Tipinis – studentas neturi akademinių skolų ir vertinamojo laikotarpio svertinis pažymių vidurkis didesnis nei 5, tačiau nesiekia puikaus pasiekimų lygmens;
- Slenkstinis – studentas neturi akademinių skolų ir vertinamojo laikotarpio svertinis pažymių vidurkis yra didesnis nei 4, tačiau nesiekia tipinio pasiekimų lygmens.
Gerai besimokantis asmuo yra neturintis akademinių skolų, yra įvykdęs visus studijų programai vertinamuoju laikotarpiu keliamus reikalavimus ir yra pasiekęs puikų arba tipinį pasiekimų lygmenį, todėl studentas, atitinkantis gerai besimokančiam asmeniui keliamus kriterijus, išlaiko turimą valstybės finansuojama studijų vietą.
Taip pat svarbu pažymėti, kad studentų rotacija dėl studijų finansavimo valstybės biudžeto finansuojamomis lėšomis nėra taikoma magistrantūros ir profesinių studijų studentams. Valstybės finansuojamo studento vertinamojo laikotarpio studijų pasiekimų lygmuo yra nustatomas kiekvienų metų rugsėjo 30 d. Artimiausi Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos studijuojančiųjų rotacijos rezultatai už 2020–2021 studijų metus bus paskelbti 2021 m. rugsėjo 30 d.
Atkreiptinas dėmesys, jog studentas taip pat gali išsaugoti turimą valstybės finansuojamą studijų vietą pasiekęs ir slenkstinį studijų lygmenį, tačiau tik tokiu atveju, jeigu nėra kito studento, kuriam galėtų būti perduota valstybės finansuojama vieta.
Studijų baigiamųjų ir kitų rašto darbų rengimas
Studijų baigiamieji ir kiti rašto darbai Vilniaus universitete yra rengiami vadovaujantis Vilniaus universiteto studijuojančiųjų rašto darbų rengimo, gynimo ir kaupimo nuostatais ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos nustatyta tvarka.
Svarbu pažymėti, kad yra patvirtintos laikinosios, iki 2020–2021 studijų metų pabaigos galiosiančios, studijų baigiamųjų darbų rengimo, gynimo ir kaupimo Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje procedūros.
|
Studijų įmokų mokėjimas
Studijuojant dalyką (modulį) eksternu
Dalyką (modulį) studijuojant savarankiškai eksternu, įmoką sudaro 25 proc. įmokos už dalyką (modulį) dalį, kuri yra sumokama ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki egzamino laikymo.
Kartojant dalyką (modulį)
Kartojant dalyką (modulį), jo kaina yra lygi studijų kredito kainai, padaugintai iš studijų dalyko (modulio ar jo dalies) kreditų skaičiaus. Įmoka už dalyko (modulio) kartojimą sumokama ne vėliau kaip iki semestro, kuriame yra dėstomas norimas kartoti dalykas (modulis), pirmojo mėnesio pabaigos.
Studijuojant dalyką (modulį) klausytojo statusu
Dalyką (modulį) studijuojant klausytojo statusu, jo kaina yra lygi studijų kredito kainai, padaugintai iš studijų dalyko (modulio) kreditų skaičiaus. Klausytojai studijų įmokas turi sumokėti per 15 darbo dienų po studijų sutarties pasirašymo dienos.
Studijuojant valstybės nefinansuojamoje studijų vietoje
Studijų kaina už semestrą turi būti sumokama iki semestro pirmojo mėnesio paskutinės dienos. Studijų įmoka už 2020–2021 studijų metų pavasario semestro studijas yra sumokama iki 2021 m. vasario 28 d.
Jeigu studijuojantysis pateikė prašymą dėl paskolos studijų įmokai sumokėti, šį mokėjimą galima atidėti iki paskolos gavimo, bet ne ilgiau nei iki gruodžio 1 d. (rudens semestre) ir gegužės 1 d. (pavasario semestre).
Jeigu studijuojantysis semestro pradžioje neturi pilnos reikiamos sumos sumokėti už visą studijų semestrą, tuomet studijų įmoką gali būti leista mokėti ne daugiau nei trimis dalimis, tačiau pirmoji įmoka negali būti mažesnė nei 30 proc. mokėtinos sumos ir turi būti sumokama ne vėliau nei iki einamojo semestro pirmojo mėnesio paskutinės dienos. Prašymai dėl studijų įmokų atidėjimo, leidimo mokėti dalimis teikiami Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos vadovui. Prašymą galima pateikti per VUSIS.
Doktoranto prašymu metinės studijų įmokos mokėjimas, suderinus su Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos vadovu, gali būti išdalintas kitomis dalimis nei nurodyta studijų sutartyje ar Vilniaus universiteto mokslo prorektoriaus įsakymu.
Svarbu pažymėti, kad studijų įmoką už studijuojantįjį gali apmokėti ne tik pats studijuojantysis, bet ir kiti fiziniai ir juridiniai asmenys (pvz., darbdaviai).
Studijų įmokos taip pat gali būti sumažintos aktyviai sportuojantiems ir Vilniaus universitetui atstovaujantiems studentams, Vilniaus universiteto mokslinėje veiklos dalyvaujantiems studentams. Visais atvejais studijų įmoka yra sumažinama vienam semestrui ne mažiau kaip 30 proc. ir ne daugiau kaip 70 proc.
Studijų įmokų grąžinimas
Jeigu bakalauro ar magistrantūros studijų studijuojantysis nusprendžia nutraukti su Vilniaus universitetu sudarytą studijų sutartį, studijų įmoka gali būti grąžinta:
Studijų įmokų išieškojimas
Jeigu studijuojantysis laiku nesumoka nustatytos įmokos, įmokos ar jos dalis gali būti išieškota. Nesumokėjus laiku semestro studijų įmokos (jos dalies) ir pašalinant studijuojantįjį iš Vilniaus universiteto (nutraukiant studijų sutartį) yra išieškomi tokie semestro studijų įmokų dydžiai:
Jei klausytojas per 15 darbo dienų nuo studijų sutarties pasirašymo nesumoka įmokos už dalyko (modulio) egzamino (įskaitos) laikymą – išieškoma suma lygi visai šiai įmokai.
Atsižvelgiant į nustatytą skolos dydį, už kiekvieną nuo mokėjimo termino pabaigos uždelstą̨ dieną skaičiuojami delspinigiai, lygūs 0,02 proc. nesumokėtos sumos.
Studijų baigimas ir atsiskaitymas su universitetu
- Studijuojantysis, baigiantis ar nutraukiantis studijas Vilniaus universitete, turi atsiskaityti su Vilniaus universiteto padaliniais:
Vilniaus universiteto biblioteka | Vilniaus universiteto bendrabučių centras | Vilniaus universiteto studentų atstovybė |
Už pasiskolintus bibliotekos leidinius ir įrangą | Už suteiktas bendrabučių paslaugas | Už Lietuvos studento pažymėjimą |
Vilniaus universiteto Tarptautinių ryšių skyrius | Vilniaus universiteto Studentų paslaugų ir karjero skyrius |
Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos administracija |
Turi atsiskaityti studentai, per pastaruosius dvejus metus išvykę pagal „Erasmus“ mainų programą | Turi atsiskaityti studentai, savo studijų metu išvykę į „Erasmus“ praktikas | Atsiskaitymas vyksta galutinai atsiskaičius su kitais Universiteto padaliniais |
Svarbu pažymėti, kad laikinai iki 2020–2021 studijų metų pabaigos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos studentai, nutraukiantys ar baigiantys studijas, turės atsiskaityti tik su šiais Vilniaus universiteto padaliniais: Vilniaus universiteto biblioteka, Vilniaus universiteto Bendrabučių centru ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademija. |
Kiekvienas studijuojantysis savo atsiskaitymo su Vilniaus universiteto padaliniais būseną galės stebėti VUSIS.
Studijuojančiajam, neatsiskaičiusiam su Vilniaus universiteto padaliniais, negalės būti išduodami apie jo studijas liudijantys dokumentai.
- Bakalauro, magistrantūros ar vientisųjų studijų studentams, įvykdžiusiems studijų programas ypač gerai, yra išduodamas Cum Laude diplomas. Bakalauro, magistrantūros ar vientisųjų studijų studentams, įvykdžiusiems studijų programas ypač gerai ir pasižymėjusiems mokslo tyrimo veikloje, išduodamas Magna Cum Laude diplomas.
Daugiau su Cum Laude ir Magna Cum Laude diplomais jų išdavimo kriterijais galite susipažinti čia.
Daugiau informacijos apie studijų procesą ir jo reglamentavimą Vilniaus universitete gali rasti čia.
Tikimės ir viliamės, kad šis organizacinės kaitos procesas nesukels papildomų iššūkių tęsiant savo studijas Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje ir įsiliejant į gausią Vilniaus universiteto bendruomenę.
Šiaulių universiteto ir Vilniaus universiteto komandos bus pasirengusios visada padėti, todėl kylant neaiškumams, lauksime jūsų klausimų el. paštu .