Penkios priežastys, kodėl verta tapti studentu vienai dienai

Sukurta: 21 March 2024

SVD nuotrauka 5„Studijų pasirinkimų ir norų buvo daug, tad svarstymai nebuvo lengvi ir užtruko, tačiau savo pasirinkimo iki šiol nesigailiu. Sprendimą, į kokią studijų programą stosiu, priėmiau pasitarusi su artimais šeimos nariais ir mokytojais“, – sako Vilniaus universiteto žurnalistikos studentė Dominyka Goldbergaitė.

Vis dėlto, merginos manymu, vienas apsisprendimą palengvinančių dalykų ir geriausių būdų sužinoti, kurios studijų programos tinka ir patinka, o kurios ne, yra dalyvavimas karjeros, studijų, konsultacijų dienose. Jose galite ištirti studijų aplinką, susitikti su esamais studentais ir būsimais savo dėstytojais dar prieš pradėdami studijuoti. Tokio pobūdžio renginiuose galima netgi atrasti programą, apie kurią niekada nemanėte, kad ji galėtų sudominti.

1. Susipažinsite su studijų aplinka

Kiekviena aukštoji mokykla skiriasi savo dydžiu, studijų vieta, auditorijomis ir pastatais, kursų dydžiu. Visa studijų aplinka, be jokios abejonės, yra svarbi studijų dalis. Tapę studentu vienai dienai galėsite suprasti, ar šioje studijų aplinkoje jaučiatės jaukiai, drąsiai ir patogiai, ar jums patinka atmosfera pasirinktame fakultete.

„Pirmą kartą į universiteto erdves įžengiau dar nebūdama gimnazistė. Tuo metu buvusio Orientalistikos centro studentai šventė fakulteto dienas. Mano sesė ten studijavo indologiją. Mane labai sužavėjo autentiška universiteto aplinka ir didelės erdvės. Vėliau dalyvavau keliose ekskursijose, galėjau pasižvalgyti po GMC įsikūrusias šiuolaikiškas laboratorijas ir kitas Saulėtekyje esančias erdves“, – pirmą pažintį su universitetu prisimena Dominyka.

Pasak jos, studijų aplinka ir erdvės universitete turi būti ne tik jaukios, bet ir patogios mokytis tiek vienam, tiek atliekant grupinius darbus, pailsėti tarp paskaitų ar tiesiog pabūti, padiskutuoti su grupės draugais.

2. Susitiksite su būsimais dėstytojais

Dėstytojai yra tie žmonės, su kuriais daug bendrausite, kurie padės jums įgyti diplomą, kurie jus mokys ir įkvėps ketverius studijų metus universitete. Todėl labai svarbu, kad tarp studento ir dėstytojo užsimegztų ryšys.

Tokie renginiai kaip „Studentas vienai dienai“ yra puiki proga sutikti savo būsimus dėstytojus, šiek tiek juos pažinti ir nevaržomai užduoti visus kylančius klausimus.

3. Susipažinsite su paskaitų forma

Pirmasis studijų pusmetis labai smarkiai skiriasi nuo pamokų mokykloje. Taip tvirtina ir Dominyka, atvykusi studijuoti žurnalistikos. „Supratau, kad studijos universitete nėra tas pats, kas pamokos vidurinėje mokykloje. Žinoma, teko priprasti prie pasikeitusios aplinkos ir painių koridorių. Keičiasi ir tas, kad pats tampi daug atsakingesnis už savo studijų procesą, aktyvesnis jo dalyvis. Norint pasiekti gerų rezultatų, reikia nemažai ir pasistengti, ne tik atidžiai klausytis dėstytojo, bet ir pasidomėti papildoma literatūra, panagrinėti daugiau įvairių šaltinių“, – sako mergina.

Anot jos, universitete studentas ir dėstytojas tampa kolegomis, be to, atėję į universitetą susipažįstate su daugybe naujų žmonių, iš kurių kiekvienas atneša savo idėjų, žinių ir patyrimų, tad seminarai yra puiki terpė laisvai reikšti savo mintis ir diskutuoti, o paskaitos – klausytis ir žymėtis pagrindines tezes.

4. Įsitikinsite, ar studijų programa jums tinka

Dominyka daug laiko praleido peržiūrinėdama studijų programų planus: „Norėjau, kad mano studijos būtų kuo įvairiapusiškesnės: suteiktų ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, ugdytų bendrąsias kompetencijas. Žinoma, svarbu buvo ir tolesnių studijų pakopų ir karjeros galimybės.“ Tačiau sprendimą studijuoti konkrečią programą ji priėmė pasitarusi su jai svarbiais žmonėmis.

Galima internetu pasinagrinėti dominančių programų studijų planus ir tvarkaraščius. Tačiau dar geresnis būdas susipažinti su universitetu ir programa praktiškai, išsiaiškinti, ar viskas tinka – dalyvauti tuo tikslu organizuojamuose renginiuose.

„Renginyje „Studentas vienai dienai“ lankiausi, kai buvau gimnazistė. Jame apie studijas galėjau ne tik išgirsti ar perskaityti, bet ir bent trumpam iš tikrųjų pasijausti studente ir „pasimatuoti“ studijas, kurios mane tuo metu domino. Atsinešiau ir tuščią sąsiuvinį, į kurį stengiausi konspektuoti viską, ką kalbėjo ar rodė dėstytoja – norėjau pasijusti tikra studente ir išbandyti savo jėgas“, – juokiasi Dominyka.

5. Lengviau priimsite sprendimą

Dominyka renginio dalyviams linki pasinaudoti proga ir pasiimti iš jo kuo daugiau gerų įspūdžių ir naudingos informacijos, kuri vėliau palengvins apsisprendimą, o stojimas kels mažiau baimių, streso ir neapibrėžtumo.

„Manau, tai buvo puiki patirtis. Išsinešiau ne tik pilną sąsiuvinį užrašų, bet ir daug naudingos informacijos apie studijas ir kaip jos vyksta“, – sako būsima žurnalistė.