Covid-19 D.U.K.
Dažnai užduodami klausimai (DUK)
Ką daryti, jeigu atvykstantis užsienio studentas skiepytas neregistruota Europos Sąjungoje ir/arba Lietuvoje nepripažįstama vakcina? Kokį dokumentą reiktų pateikti, norint lankyti paskaitas?
Studentai, kurie yra pasiskiepyti vakcina, nepripažįstama ES arba Lietuvoje, galimybių pasą gauti bei kontaktinėse veiklose dalyvauti gali atlikę antikūnų kiekio matavimo testą. Jei jis yra teigiamas – studentas gali 60 dienų sėkmingai vykdyti visas kontaktines veiklas, o praėjus terminui – reiktų atlikti šį testą dar kartą. Kai galiausiai antikūnų kiekis nebeviršija tinkamos normos – rekomenduojama studentui pasiskiepyti viena iš Lietuvoje pripažįstamų ir tinkamų sustiprinančiosios dozės vakcinų (Moderna arba Pfizer vakcinos).
Ką daryti, jeigu paskiepytas asmuo gavo SMS žinutę su izoliacijos terminu?
Žinutė, informuojanti apie nustatytą izoliacijos terminą, siunčiama visiems sąlytį turėjusiems asmenims, kuriuos epidemiologinio tyrimo metu nurodė užsikrėtęs asmuo, kadangi patikrinti, ar nurodytieji asmenys yra paskiepyti ar persirgę, kol kas galimybės nėra.
Nuo 2021 m. lapkričio 17 d. keitėsi galimai imunitetą Covid-19 turinčių asmenų algoritmas (LR SAM informacija >>>). Juo, o taip pat ir pagal tai atnaujinta VU veiksmų chema, rekomenduojama vadovautis visais atvejais, turėjus artimą sąlytį.
Išsamūs paaiškinimai, kaip elgtis persirgusiems arba paskiepytiems asmenims po sąlyčio su sergančiuoju, taip pat yra pateikti toje pačioje trumpojoje žinutėje esančioje nuorodoje, kurią paspaudus ne tik atsiranda galimybė užpildyti sąlytį turėjusio asmens anketą, bet ir pateikiama informacija apie tai, kaip elgtis paskiepytiems ir persirgusiems asmenims.
Ar Vilniaus universiteto darbuotojai privalo tirtis reguliariai?
Taip, pagal veiklos pobūdį universiteto darbuotojams profilaktiškai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, būtina periodiškai kas 7–10 dienų. Tačiau taikomos išimtys COVID-19 liga persirgusiems, turintiems ligos antikūnų, pasiskiepijusiems. Plačiau – LR sveikatos apsaugos ministerijos atsakymuose į 9 klausimą.
Ar dirba VU biblioteka?
VU biblioteka veikia ir priima skaitytojus.
Leidinius galima pasiskolinti ir grąžinti savarankiškai.
Leidinius grąžinti galite tik tame bibliotekos padalinyje, iš kurio jie buvo paimti, naudojantis savitarnos įrenginiais arba tam skirtose vietose.
Kviečiame naudotis VU bibliotekos el. ištekliais! Prireikus pagalbos, kreipkitės į savo fakulteto dalyko bibliotekininką.
Bibliotekos naujienos, išsami informacija apie bibliotekos teikiamas paslaugas: biblioteka.vu.lt. O čia – viskas, ką reikia žinoti apie elektroninius išteklius.
Biblioteka kviečia išlikti atsargiems ir atkreipti dėmesį, kad:
-
Aptarnaujami tik apsaugines kaukes arba kitas apsaugines veido priemones dėvintys lankytojai.
-
Bibliotekoje būtina laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp savęs ir kitų bibliotekos lankytojų.
-
Bibliotekos patalpose būtina visada dėvėti apsaugines veido kaukes.
-
Lankytojai privalo rūpintis rankų higiena ir (ar) dezinfekcija. Įeinant į patalpas turi dezinfekuoti rankas arba privalo dėvėti vienkartines pirštines (pirštinėmis rūpinasi patys lankytojai).
-
Darbo vietos (stalo paviršius, kompiuterio klaviatūros ir pan.) dezinfekavimu rūpinasi patys lankytojai jiem suteiktomis priemonėmis prieš ir po pasinaudojimo darbo vieta.
-
Bibliotekoje būtina laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
-
Į biblioteką atvykti draudžiama, jeigu jums pasireiškė ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
Kaip pasiekti VU bibliotekos vartotojo profilyje esančius dokumentus?
Jeigu kada nors dirbote bibliotekoje esančiais kompiuteriais ir jūsų VU vartotojo profilyje užsiliko svarbių dokumentų, nesijaudinkite. Norint pasiekti šiuos dokumentus nebūtina fiziškai atvykti į biblioteką – tai padaryti galite būdami namuose. Tiesiog sekite pateikta instrukcija.
Ar yra galimybė prisijungti prie duomenų bazių namuose?
Visomis prenumeruojamomis duomenų bazėmis VU bendruomenės nariai gali naudotis ir iš namų. Tereikia savo kompiuteryje įdiegti VU VPN – instrukcijas, kaip tai padaryti rasite čia.
Paiešką visuose informacijos ištekliuose galite atlikti virtualioje bibliotekoje.
Kokių veiksmų turėčiau imtis, jei esu praktiką / rezidentūrą / internatūrą atliekantis universiteto studentas?
Jeigu studijų plane numatyta praktika vyksta ne universitete, vadovaukitės praktikos institucijos nurodymais ir rekomendacijomis. Praktika ir toliau gali vykti, nebent institucija, kurioje atliekate praktiką, nusprendžia kitaip. Tuomet su savo praktikos vadovais turite suderinti tolesnės praktikos eigos, jos pratęsimo ir kitų aktualių pokyčių klausimus. Jeigu galimybės atlikti praktiką nuotoliniu būdu nėra, praktikos institucija privalo užtikrinti saugias darbo sąlygas pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančias rekomendacijas.
Praktikos institucijai nesutikus sudaryti galimybių atlikti praktiką nuotoliniu būdu ar neužtikrinus saugių darbo sąlygų, kreipkitės į savo praktikos vadovą universitete dėl praktikos sustabdymo ar nutraukimo.
Jeigu atliekate praktiką užsienyje, vadovaukitės priimančiosios organizacijos ir šalies rekomendacijomis. Jeigu praktikos institucijos sudarytos sąlygos vis dėlto atrodytų nesaugios arba neturite galimybės praktikos tęsti, ją galite nutraukti. Prieš nutraukdami praktiką apie savo ketinimą būtinai informuokite savo padalinį dėl privalomos praktikos laikotarpio užskaitymo galimybės ir Studentų paslaugų ir karjeros skyrių () dėl stipendijos mokėjimo klausimų.
Ar galima aplikuoti į Erasmus praktiką?
Nepaisant pasaulyje siaučiančios Covid-19 pandemijos, Erasmus+ programa nėra sustabdyta, todėl studentai, norintys išvykti į užsienį pasisemti patirties bei tobulėti profesinėje srityje, ir toliau gali teikti paraiškas Erasmus+ praktikai atlikti. Renkantis praktikos šalį rekomenduojame pasidomėti toje šalyje taikomomis saugumo dėl koronaviruso priemonėmis bei gydymo galimybėmis susirgus. Daugiau informacijos apie Erasmus+ praktiką rasite čia.
Ar leidžiamos mokomosios praktikos Vilniaus universitete?
Taip, studentų mokomosios praktikos leidžiamos, laikantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimamų sprendimų ir nustatomų priemonių bei reikalavimų. Apie konkrečias detales studentus informuos atitinkamų padalinių praktikas organizuojantys atstovai.
Ar universitete vykstant nuotoliniam procesui galima susimažinti įmoką už studijas?
Studijų įmoka studentams dėl pasikeitusio studijų formato nėra mažinama. Tačiau dėl susidariusios situacijos turintiems finansinių sunkumų studentams studijų įmokos mokėjimas gali būti padalintas dalimis arba pavėlintas. Klausimais, susijusiais su įmokomis už studijas, rekomenduojame kreiptis į savo kamieninio akademinio padalinio administraciją.
Ar universitete vyksta ekskursijos, mokymai, kiti renginiai?
Šiuo laikotarpiu Vilniaus universitete vėl gali vykti ekskursijos, bet tik laikantis visų saugumo reikalavimų. Pagal galimybes mokymai, seminarai ir kitokie renginiai perkeliami į virtualią erdvę.
Daugiau informacijos VU renginių kalendoriuje, VU Facebook paskyroje, vu.lt/karjerosmokymai.
Ar VU Botanikos sodas priima lankytojus?
Visa platesnė ir nuolat atnaujinama informacija apie VU Botanikos sodo veiklą, o taip pat ir jo darbo laikas – sodo tinklapyje.
Kokių veiksmų turėčiau imtis, jei grįžtu iš kelionės / komandiruotės iš užsienio?
Visa aktuali informacija grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą skelbiama LR Sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje.
Kur galima gauti patikimos informacijos apie šį virusą ir rekomendacijų?
Svarbiausia informacija apie koronavirusą (COVID-19) skelbiama www.koronastop.lt tinklapyje.
Naujausia informacija dalijasi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Informaciją anglų kalba galima sekti Harvardo medicinos mokyklos puslapyje.
Šiuo metu veikia ir Koronos karštoji linija – 1808. Skambinti į liniją galima visoje Lietuvoje visą parą nemokamai iš visų tinklų.