Rusistika (medijų lingvistika) (rusų k.)

Sukurta: 03 balandžio 2014

Scope2x

Padalinys
Filologijos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Humanitariniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Filologija pagal kalbą

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Humanitarinių mokslų magistras

Scope2x

Trukmė
2 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
120

Scope2x

Metinė studijų kaina įstojus į valstybės nefinansuojamą vietą
5 500 EUR

Rusistikos (medijų lingvistikos) studijų programos tikslas – rengti aukštos kvalifikacijos rusų kalbos ir kalbotyros, rusų literatūros ir kultūros analitikus ir tyrėjus, suvokiančius šiuolaikinės visuomenės poreikius, gebančius kritiškai mąstyti, savarankiškai ir atsakingai dirbti su įvairių žanrų tekstais rusų kalba ir spręsti su kalbos, literatūros ir kultūros aktualijomis susijusias teorines ir praktines problemas tiek savo profesinės veiklos, tiek platesnėje (tarp)kultūrinės komunikacijos erdvėje.

Programa yra atvira visų krypčių absolventams, mokantiems rusų kalbą ne žemesniu nei B2 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbos metmenis. Visi studijų dalykai dėstomi rusų kalba.

Kodėl ši programa?

  • Medijų lingvistikos specializacija atskleidžia, kaip rusų kalba funkcionuoja šiuolaikinių medijų ir masinės komunikacijos erdvėje, kaip kuriami medijų tekstai ir kiti medijų produktai.

Karjera

  • Baigusieji studijas gali dirbti su rusų kalbos, literatūros ir kultūros aktualijomis, tekstų ir medijų produktų kūrimu bei (tarp)kultūrine komunikacija susijusį darbą kultūros, švietimo ir mokslo įstaigose, valstybinėse ir viešosiose įstaigose, tarptautinėse organizacijose, verslo ir paslaugų įmonėse, žiniasklaidoje, leidyboje, su šiuolaikiniu menu ir medijomis susijusiose visuomenės srityse, taip pat gali dirbti akademinį ir mokslo tiriamąjį darbą aukštosiose mokyklose.
  • Absolventai taip pat yra pasirengę laisvai samdomų arba sau darbo vietas susikuriančių turinio kūrėjų, leidėjų, kūrybos komunikacijos darbuotojų karjerai.

 

„Rusų filologijos studijos suteikia labai daug galimybių, svarbu turėti drąsos jomis pasinaudoti ir nuosekliai dirbant pritaikyti įgytas žinias pasirinktos profesinės veiklos srityse.“

Monika Juškevičiūtė-Muravjova, 2021 m. rusistikos (medijų lingvistikos) magistrantūros absolventė, LRT radijo žurnalistė, tinklalaidės „Pasitikėk, bet tikrink“ bendraautorė

 

Grigory Skom„Vilnius istoriškai visada buvo kalbų ir kultūrų sankirtos centras, o studijuoti Vilniaus universitete yra tikra laimė ir didžiulė garbė. Į Filologijos fakultetą atėjau turėdamas tikslą įgyti sistemingą humanitarinį išsilavinimą, prisiliesti prie Tradicijos ir susipažinti su šiuolaikiniais tyrimais man artimiausioje srityje – medijų lingvistikoje. Rusistikos programa gali atrodyti kaip netikėtas pasirinkimas mūsų sunkiais laikais, tačiau būtent ji leido man pasinerti į unikalią, galima sakyti, maitinančią aplinką ir visiškai pateisino mano lūkesčius. Rusų kalba daugeliui žmonių yra lingua franca, o Rusistikos magistrantūros programa apima pačias įvairiausias disciplinas: nuo literatūros metodologijos iki tipologinės kalbotyros; nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos iki tokio išskirtinio ir aktualaus kurso kaip „Rytai – Vakarai rusų kultūroje“; nuo semantikos ir pragmatikos iki medijų lingvistikos ir daug daugiau. Programa labai intensyvi, dveji studijų metai man tapo tikru išbandymu. Tačiau nuolatinis dėstytojų palaikymas, tikroji akademinės laisvės dvasia, nuostabi Vilniaus universiteto senovinių koridorių atmosfera kartu su pažangiomis edukacinėmis technologijomis – visa tai tikrai prisidėjo prie mokymosi ir įkvėpė įveikti bet kokius sunkumus. Tačiau, ko gero, svarbiausia, ką be naujų žinių, tiriamųjų įgūdžių, patirties bendraujant su be galo atsidavusiais dėstytojais, daug studentiškų emocijų gauni, baigęs programą, yra motyvacija. Motyvacija judėti į priekį, mokytis toliau, bandyti tyrinėti mūsų sudėtingą pasaulį šiais nelengvais laikais.“

Grigory Skomorovskiy (Režisierius, medijų gamybos dėstytojas)