Organizacinė psichologija

Sukurta: 21 sausio 2013

Scope2x

Padalinys
Filosofijos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Socialiniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Psichologija

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Socialinių mokslų magistras

Scope2x

Trukmė
2 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
120

Scope2x

Metinė studijų kaina įstojus į valstybės nefinansuojamą vietą
5 266 EUR

Sužinokite apie šią studijų programą daugiau!

Kodėl ši programa?

  • Studijų programos tikslas – parengti aukštos kvalifikacijos organizacinės psichologijos srities specialistus, besivadovaujančius giliomis žiniomis apie organizacinę, darbo ir personalo psichologiją. Studijos įgalina vadovautis profesinės etikos principais ir vertybėmis, gebėti vystyti mokslinius ir taikomuosius tyrimus, taikyti pažangius empirinių duomenų statistinės analizės metodus. Išmokstama dirbti tarpdisciplininėse profesionalų komandose, teikti personalo vertinimo ir ugdymo, veiklos valdymo, organizacijų kompleksinių tyrimų ir vystymo bei kitas profesines paslaugas.
  • Programa parengta taip, kad atitiktų visas kompetencijas, nurodytas EuroPsy darbo ir organizacijų psichologo kompetencijų apraše. Dalykus dėsto nuolat savo kvalifikaciją keliantys dėstytojai. Studijas praturtina į skirtingas paskaitas dalytis savo patirtimi kviečiami organizacinės psichologijos alumnai.

Karjera

  • Organizacinės psichologijos magistras gali dirbti psichologu valstybinėse ir verslo organizacijose, organizacijų konsultavimo ir mokymo organizacijose, imtis privačios organizacijų konsultavimo praktikos.

Rasa Rad „Studijuoti organizacinę psichologiją Vilniaus universitete, kaip psichologijos kryptį, po bakalauro studijų, pasirinkau „iš išskaičiavimo“, tačiau, tai, kad šiuo metu dirbu būtent šioje srityje, tikrai ne atsitiktinumas. 

Studijų metu teko sutikti ne vieną dėstytoją, savo srities profesionalą, dirbantį tiek versle, tiek viešosiose įstaigose, dėl to, studijų medžiaga buvo gretinama su realia praktika. Didelis patirties ir žinių bagažas, naudojamas ir šiandieniame darbe, buvo sukauptas ir praktikos metu. Keturi mėnesiai buvo pakankamas laiko tarpas ne tik pažinti ir išmokti, tačiau ir įgyvendinti projektus.“

Inga Antulytė, "Inchcape Motors" personalo specialistė

Mantas Tvarijonavicius „Organizacinės psichologijos magistro studijas VU baigiau 2005 metais. Turėjau norą psichologijos žinias taikyti versle, ir šios studijos atitiko mano lūkestį. Dar studijuodamas pradėjau praktikuotis ir dirbti vienoje personalo mokymų įmonėje. Galimybė paskaitose gautą teoriją pritaikyti praktikoje buvo bene didžiausia visų studijų vertė. Tai vėliau įkvėpė tęsti doktorantūros studijas.

Dr. Mantas Tvarijonavičius, GoodPeople.lt bendraįkūrėjas ir konsultantas, PVPA valdybos narys, VU Verslo mokyklos partnerystės docentas, knygos "Kaip įgalinti?" autorius

Rasa Rad „Šią programą pasirinkau sąmoningai, nes planavau sieti savo gyvenima su organizacijomis, žmonėmis lyderyste ir vadovavimo psichologija. Ši programa man pasirodė šiuolaikiška, nuo magistrantūros baigimo (2011 m.) kasdien savo darbe taikau įgytas kompetencijas: dalyvauju naujokų atrankos procese, teikiu rekomendacijas dėl kariūnų ir darbuotojų atrankos, inicijavau kariūnų kompetencijos modelio kūrimą, mentorystės programą. Esant poreikiui atlieku padalinių mikroklimato tyrimus, teikiu rekomendacijas dėl kariūnų poreikio įvertinimo, organizacijos pokyčių valdymo, konsultuoju. Programos dalykas Tyrimai organizacijose atrodė sudėtingas, abejojau ar reikalingas, bet galiausiai jau dirbant paaiškėjo, kad tiesiog būtinas. Nuolat skaitau paskaitas bei vedu mokymus,  šiuo metu studijuoju VU doktorantūroje, gilinuosi į Karių ir darbuotojų psichologinį atsparumą, bei organizacijos vaidmenį jo ugdymo procese.

Stiprioji programos pusė ta, kad daugelį disciplinų dėsto praktikai, savo srities profesionalai. Manau, būtent tinkamos programos savalaikis pasirinkimas lėmė norą mokytis ir nesustoti bei augti.“

Rosita Kanapeckaitė, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Lyderystės ir metodinio rengimo centro vyr. psichologė; VU doktorantė, asistentė; VGTU A. Gustaičio Aviacijos instituto lektorė

Rasa Rad „Organizacinė psichologija yra puiki vieta tiek atrasti ir suformuoti savo profesinį organizacinio psichologo identitetą, tiek įgyti fundamentalių organizacijų vystymo žinių. Didžiąją dalį programoje esančių dalykų, kurių pamatinį suvokimą įgijau studijuodamas, pavyko išplėsti naujausiais tyrimais bei pritaikyti dirbant organizacijose. Rekomenduoju šią programą visiems, kurie nori siekti strateginių verslo konsultantų, iššaukiančių kitų savarankiškumą, karjeros.

Vilius Česnauskas, NFQ organizacijos vystymo vadovas ir konsultantas

Rasa Rad „Baigusi organizacinės psichologijos magistrantūrą įgijau daug vertingų žinių ir praktinių įgūdžių, kuriuos taikau kasdien dirbdama žmogiškųjų išteklių srityje, tai atrankos, mokymai, darbuotojų motyvacija, konsultavimas. Studijos suteikė stiprų pagrindą ir supratimą apie organizacinio psichologo vaidmenį organizacijoje. Darbuotojų ir vadovų elgesį galiu paaiškinti ir atskleisti remdamasi žiniomis, įgytomis universitete, o tai padeda organizacijai keistis ir judėti link teigiamų pokyčių.

Savo karjerą pradėjau kaip personalo vadybininkė, po studijų laimėjau atranką ir išvykau stažuotis į JAV tarptautinę įmonę "ESET North America" personalo skyriuje pagal Baltic American Freedom Foundation programą. Čia ne tik daug ko išmokau, bet ir pritaikiau turimas bei supratau, kad Lietuvoje taikomi metodai ir darbo principai nenusileidžia naudojamiems pasaulio lygio kompanijose. Grįžusi jau antri metai dirbu personalo vadove UAB "Office System". Darbas personale yra įdomus ir įtraukiantis iššūkis - turi gebėti būti tarpininku tarp darbuotojų ir vadovų, o organizacinės psichologijos magistrantūros studijos suteikia visus tam reikalingus įrankius.“

Jevgenija Ešvovičiūtė, UAB "Office System" personalo vadovė

Milda Autukaite „Man organizacinė psichologija yra itin įdomi sritis, nes gyvenime šios žinios atveria itin plačias profesines galimybes. Organizaciniai psichologai turi būti ne tik puikūs psichologai, bet taip pat išmanyti kaip veikia organizacijos, būti gerais lyderystės ekspertais, turi domėtis ir suprasti verslus, su kuriais dirba. Ir tuo sąrašas nesibaigia. Tikrai manau, kad šią programą baigę neturėtų tikėtis monotoniškos ir ramios karjeros, nes taip pat ši sritis yra labai greitai besivystanti ir dinamiška. Tad besikeičiant rinkoms ir organizacijoms, organizaciniai psichologai turi rasti vis naujų atspalvių savo profesiniuose vaidmenyse. Atsiranda vis naujų žinių pritaikymo galimybių. Tad, net ir pabaigus programą, tenka nuolat toliau mokytis.

Milda Autukaitė, VU Organizacinės psichologijos absolventė, „Swedbank“, AB projektų vadovė