Molekulinė biotechnologija (anglų k.)

Sukurta: 11 vasario 2020

Scope2x

Padalinys
Gyvybės mokslų centras

Scope2x

Krypčių grupė
Technologijų mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Biotechnologijos

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Technologijų mokslų magistras

Scope2x

Trukmė
2 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
120

Scope2x

Metinė studijų kaina įstojus į valstybės nefinansuojamą vietą
5 266 EUR

Molekulinės biotechnologijos magistrantūros studijų programos tikslas − parengti aukštos kvalifikacijos specialistus, galinčius produktyviai dirbti biotechnologijos įmonėse arba tęsti studijas doktorantūroje: turinčius gerus eksperimentinio darbo ir organizacinius įgūdžius, reikalingus įvairių pramoninių bei medicininių biotechnologijų kūrimui ir diegimui pramonėje bei paslaugų sferoje, kelti naujas hipotezes, planuoti mokslinius tyrimus, suprasti metodologiją, analizuoti ir pristatyti rezultatus mokslinei bendruomenei bei visuomenei, pasiruošusius efektyviai bendradarbiauti su mokslininkais, inžinieriais ir vadybininkais, produktyviai prisidėti prie tarpdisciplininių komandų, sprendžiant sudėtingus uždavinius.

Molekulinės biotechnologijos magistrinės studijų programos pagrindas yra projektas, kurio tikslas – plėtoti ir gilinti bendrąsias, profesines ir dalykines kompetencijas, formuoti būsimų specialistų profesinį identitetą, tobulinti praktinio darbo gebėjimus. Studentai projekto metu lavins savo gebėjimus savarankiškai planuoti, organizuoti, įgyvendinti, vertinti ir įsivertinti, kritiškai reflektuoti savo vykdomą veiklą savarankiškai dirbant mokslinėse laboratorijose ar įmonėse. Projektas prasideda I semestre, tęsiamas II ir III semestruose, o baigiamasis projekto etapas pristatomas IV semestre. I semestro pirmą studijų mėnesį studentas išklauso dalyko „Projektas I” dalį, kurioje pristatomos projektų temos, moderatoriai, mokslinės laboratorijos. Studentas pasirenka projekto temą, kurią vykdys 4 semestrus. Kartu su projekto vadovu (moderatoriumi) I semestre studentas sudarys projekto vykdymo individualų planą, kuriame bus numatytas projekto tikslas, uždaviniai, numatomi darbai. Projekto vykdymo metu yra numatytos konsultacijų valandos, kurios skirtos studentų konsultacijoms su mentoriumi. Konsultacijų metu aptariama projekto eiga, problemos, diskutuojama, kritiškai reflektuojant apmąstoma projekto veikla, kolegialiai ieškomi profesinių problemų sprendimo būdai.

Dėmesio! Stojant į šią studijų programą yra laikomas motyvacijos vertinimas.

Kodėl ši programa?

  • Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre yra trys akademinės šakos, dalyvaujančios bendroje veikloje: biochemijos, biotechnologijų ir biomokslų institutai. Tai yra naujas ir novatoriškas centras, turintis modernią laboratorinę įrangą ir aukščiausio lygio mokslinių tyrimų paslaugas.

Karjera

  • Programą baigę absolventai turės labai plačias specializacijos galimybes darbo rinkos segmentuose tokiuose kaip: farmacija, biofarmacija, pramoninė biotechnologija, biomedžiagų gamyba, molekulinių įrankių tyrimams bei medicinai kūrimas ir gamyba, ekologinių aplinkos veiksnių tyrimas, biojutiklių inžinerija, biomolekulinių sąveikų ir sąveikų sistemose modeliavimas, molekulinė neuroinžinerija.

 

Daugiau apie iššūkius, su kuriais susiduria besimokantieji ir galimybes, kurias suteikia šis mokslo centras, vaizdo klipe žemiau: