Ką verta žinoti renkantis šią studijų programą?
Ar esi pasirengęs tapti SMART slaugytoju?
Išplėstinės praktikos slaugytojo profesija tebėra nauja. Dar prieš 20 metų šios profesijos specialistų poreikis dėl gydytojų trūkumo ypatingai išaugo Didžiojoje Britanijoje ir JAV. Vėliau, dalinantis gerąja patirtimi, išplėstinės praktikos slaugytojų ruošimą pradėjo ir kitos valstybės, kurių tarpe ir Lietuva. Pastarojoje šių specialistų poreikį pažymi Sveikatos apsaugos ministerija. Jos nustatytais rodikliais sekančios sveikatos priežiūros įstaigos kryptingai siekia plėsti specialistų komandas, į jas priimdamos dirbti išplėstinės praktikos slaugytojus.
Išplėstinė praktikos slauga. Kas tai?
Dėl Išplėstinės praktikos slaugytojo profesijos ypatumų, jos atstovai dažnai yra vadinami SMART arba pažangiais slaugytojais. Jie pasižymi ypatingomis klinikinėmis kompetencijomis, naujausiomis slaugos žinių ir metodų taikymu, lyderyste, kritiniu mąstymu bei galimybe priimti sprendimus platesniame lauke nei bendrosios praktikos slaugytojai. Pavyzdžiui, savarankiškai išrašyti vaistus, paskirti ir interpretuoti tam tikrus tyrimus bei kt.
Studijų metu įgytos žinios ir kompetencijos absolventams praktiniame darbe itin praverčia dirbant komandoje. Remiantis mokslinių tyrimų duomenimis, būtent pažangiųjų slaugytojų priimtų sprendimų dėka net 30 proc. pacientų sveikata reikšmingai gerėja, o mirštamumo rodiklis mąžta. Tai sąlygoja augantį Išplėstinės praktikos slaugytojų poreikį sveikatos priežiūros srityje.
Kodėl verta rinktis šią studijų programą?
Kryptingas žinių ir kompetencijų siekis. Svarbu pažymėti, kad studijuojantieji Išplėstinės praktikos slaugytojo magistrantūros programoje gali pasirinkti vieną iš trijų – pirminės sveikatos priežiūros, anestezijos ir intensyviosios pagalbos bei skubiosios pagalbos – specializacijų. Šioje studijų programoje ypatingas dėmesys skiriamas praktinių įgūdžių ugdymui.
Karjeros perspektyvos. Sėkmingai įgiję Išplėstinės slaugos praktikos magistrantūros studijų laipsnį, absolventai gali rinktis darbą (priklausomai nuo pasirinktos specializacijos) pirminės sveikatos priežiūros, anestezijos ir intensyviosios pagalbos bei skubiosios pagalbos skyriuose. Taip pat pasirinkti dėstytojo ar mokslininko karjerą. Vienas iš pagrindinių Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prioritetų – per artimiausius keletą metų įsteigti slaugos doktorantūros studijų programą.
Galimybės tarptautinėje mokslo erdvėje. Vilniaus universitetas pasižymi plačiomis dvišalių ir daugiašalių studentų mainų, dalyvavimo edukacinėse, mokslo programose bei projektuose galimybėmis. Studentams sudaroma unikali galimybė prisijungti prie jau vykstančių tarptautinių projektinių veiklų, bendradarbiauti su kolegomis iš kitų šalių.