Padalinys Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas
Krypčių grupė Socialiniai mokslai
Studijų kryptis (šaka) Ekonomika
Kvalifikacinis laipsnis Socialinių mokslų magistras
Trukmė 1,5 metai
Studijų forma
Nuolatinė dieninės
Studijų programos kreditai
90
Metinė studijų kaina įstojus į valstybės nefinansuojamą vietą
4 440 EUR
Programos tikslas - rengti aukštos kvalifikacijos ir plačios erudicijos inovatyvius ekonomistus, gebančius socialinių - ekonominių procesų ir jų valdymo sprendimų analizei, vertinimui ir projektavimui pasitelkti modernias ekonomikos teorijas, šiuolaikinius ekonomikos procesų sisteminės analizės ir matematinio modeliavimo metodus, individualiai, grupėje ir tarpdalykinėje komandoje vykdyti mokslinį tiriamajį darbą.
Stoti į magistrantūros studijas gali asmenys, iki stojimo įgiję universitetinio bakalauro laipsnį arba asmenys, įgiję profesinio bakalauro (kolegijos) laipsnį ir baigę papildomąsias studijas Vilniaus universitete.
- pirmiausia, kurių studijų krypčių absolventai gali stoti į konkrečią magistrantūros programą;
- studijų dalykus, kuriuos stojantieji privalo būti išklausę. Jeigu kai kurie dalykai nėra išklausyti, tai galima padaryti sudarius laisvojo klausytojo sutartį su fakultetu, į kurio magistrantūros studijas pretenduojama;
- formulę, kaip bus skaičiuojamas konkursinis balas ir kokia jo sudėtis;
Studijų programos tikslas - rengti aukštos kvalifikacijos ir plačios erudicijos inovatyvius ekonomistus, gebančius socialinių-ekonominių procesų ir jų valdymo sprendimų analizei, vertinimui ir projektavimui pasitelkti modernias ekonomikos teorijas, šiuolaikinius ekonomikos procesų sisteminės analizės ir matematinio modeliavimo metodus, individualiai, grupėje ir tarpdalykinėje komandoje vykdyti mokslinį tiriamąjį darbą.
Numatomi studijų rezultatai (studijų programos siekiniai)
Ekonominės analizės programos absolventas, pasitelkęs sistemų analizės bei modeliavimo techniką, moka išsamiai tirti bei modeliuoti įvairių objektų bei subjektų funkcionavimą ir jų raidą; generuoti mokslines hipotezes ir jas tikrinti; naudoti statistinės empirinių duomenų analizės bei sistemų modeliavimo metodus; sugeba rengti išsamias įvairių sričių bei įvairių ūkio objektų studijas, raidos prognozes, plėtros strategijas ir priemonių planus.
Ekonominės analizės magistrų įgyjamų žinių tarpdisciplininis bei analitinis pobūdis, gilus moderniųjų ekonomikos modeliavimo instrumentų pažinimas suteikia jiems puikias galimybes sėkmingai studijuoti analitinės pakraipos ekonomikos, vadybos (verslo, viešojo administravimo) mokslų doktorantūrose – Lietuvoje ir užsienyje.
Kodėl ši programa?
Studijos, paremtos moderniausiomis ekonomikos teorijomis, rengiančios plataus išsilavinimo ekonomistus.
Nuolat augantis ekonomikos analitikų poreikis rinkoje.
Labiausiai matematika pagrįsta programa Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete.
Analogų Lietuvoje neturinti studijų programa, trejus metus iš eilės patekusi tarp 10 geriausių ekonomikos magistrantūros studijų Rytų Europoje.
Mūsų studentai turi galimybę naudotis Bloomberg lab.
Karjera
Ekonomikos analitikas. Plačią ekonomikos erudiciją suteikiančios studijos leis analizuoti ekonomikos procesus skirtingais pjūviais pasitelkiant įvairias metodikas.
Finansų ir bankininkystės analitikas. Studijų metu įgytos nuodugnios finansų analizės žinios sudarys tvirtą pagrindą analitiko karjerai banke ar kitoje finansų įstaigoje.
Projektų analitikas. Analitiniai gebėjimai, įgyti studijuojant įvairius duomenų analizės metodus, leis plėtoti sėkmingą projektų analitiko karjerą.
„Ekonominės analizės ir planavimo studijos tai ekonomikos teorijos, finansų, statistikos, ekonometrijos, matematikos ir kiekybinės analizės simbiozė, tadstudentai įgauna plataus spektro žinias bei gali pažvelgti į pripažintas ekonomines dogmas iš kitos perspektyvos, jas išanalizuoti ir asmeniškai ištirtijų teisingumą ir aktualumą bei apžvelgti kaip vadovėlinės ekonomikos ir rinkų veikimo teorijos bei modeliai veikia modernios ekonomikos plotmėje. Todėl, mano nuomone, ekonominės analizės ir planavimo studijos paruošia puikius specialistus/ekonomistus pasižyminčius holistiniu požiūriu beisisteminiu mąstymu, gebančius kritiškai įvertinti bei analizuoti įvairias socialines ir ekonomines problemas bei procesus, tirti rinkos pokyčius bei pateikti įžvalgas, prognozes ir pasiūlymus.“