Baudžiamoji justicija

Sukurta: 21 sausio 2013

Scope2x

Padalinys
Teisės fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Teisė

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Teisė

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Teisės magistras

Scope2x

Trukmė
1,5 metų

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
90

Scope2x

Metinė studijų kaina įstojus į valstybės nefinansuojamą vietą
4 384 EUR

 Studijos, ugdančios teisingumo vykdymo ir teisinių paslaugų sričių specialistus, nuodugniai išmanančius Lietuvos ir Europos Sąjungos baudžiamąją politiką. Programos metu studentai gilinasi į baudžiamąjį procesą ir baudžiamąją teisę, tarptautinės teisinės pagalbos baudžiamosiose bylose ir atskirų jos institutų specifiką. Įgiję šį išsilavinimą, absolventai geba spręsti su teisės aktų kūrimu ir taikymu susijusias problemas nacionalinės, Europos Sąjungos ir tarptautinės teisės kontekstuose.

 

Kodėl ši programa?

  • Vienintelė VU teisės magistrantūros programa, orientuota į baudžiamąją teisę.

  • Išskirtinė dėstytojų komanda. Tarp programos dėstytojų – žymūs baudžiamosios justicijos praktikai ir teoretikai.

  • Tarptautinis požiūris į baudžiamąją teisę. Studijuojant – ypatingas dėmesys tarptautiniams nusikaltimams ir tarptautinei teisinei pagalbai.

Karjera

  • Karjera teisės sistemos institucijose. Studijų metu įgytos kompetencijos leis siekti advokato, prokuroro, notaro, teisėjo ar kitos teisinės karjeros.

  • Darbas teisėtvarkos institucijose. Nuodugnios baudžiamosios teisės žinios bei įgyta kvalifikacija leis siekti karjeros saugumo tarnybose, policijoje ar kitoje viešąją tvarką ir saugumą užtikrinančioje institucijoje.

  • Teisininkas. Būsite pasirengę konsultaciniam teisiniam darbui viešajame ar privačiame sektoriuje Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

Gintaras Jasaitis Urtė Vajavudzkaitė kvadratas„Baudžiamoji justicija saugo esmines valstybės ir visuomenės puoselėjamas vertybes, padeda atskleisti opiausias visuomenės socialines problemas ir pateikia priemonės šioms problemoms spręsti. Baudžiamoji justicija yra betarpiškai susijusi su teisingumo principo išsamiu suvokimu ir realizavimu, o tai užtikrina pamatinių žmogaus teisių ir laisvių įgyvendinimą visuomenėje. Baudžiamoji justicija yra būtent ta teisės šaka, kurios studijos leidžia suvokti pagrindines gyvenimo vertybes ir kaip jas būtina saugoti. Baudžiamąją justiciją studijuojantis teisininkas yra mūsų krašto tinkamo vystymosi garantas."

Gintaras Jasaitis, Partnerystės docentas, LR Generalinės prokuratūros prokuroras