Kvalifikacinis laipsnis Socialinių mokslų bakalauras
Trukmė 4 metai
Studijų forma
Nuolatinės sesijinės
Studijų programos kreditai
240
Metinė studijų kaina įstojus į valstybės nefinansuojamą vietą
3 836 EUR
Psichologijos studijų programa tinka tiems, kurie norėtų daugiau sužinoti apie žmogų, domėtųsi žmonių tarpusavio santykiais, asmenybės galimybių atskleidimu, patiriamomis psichologinėmis problemomis ir jų sprendimu, norėtų gebėti užmegzti psichologinį kontaktą su įvairaus amžiaus žmonėmis, juos išklausyti, įsijausti į jų išgyvenimus ir pan.
Studijų forma – nuolatinė-sesijinė. Studijų metu studentai įgyja bazinių žinių iš biologinių, kognityvių, emocinių, socialinių psichikos pagrindų, asmenybės, psichologijos tyrimo ir vertinimo metodų, raidos, organizacinės, klinikinės, pedagoginės, sveikatos psichologijos, psichologinio konsultavimo ir kitų psichologijos šakų. Svarbi psichologų rengimo dalis – profesinės etikos bei profesinės veiklos standartai.
Į šias psichologijos studijas priimami tik aukštąjį universitetinį išsilavinimą turintys asmenys. Priimama ne Bendrojo, o Tiesioginio priėmimo būdu. Pretenduojama pagal konkursinio balo formulę: 0,7D + 0,3V.
D- bakalauro ar vientisųjų studijų baigiamojo darbo ar/ir baigiamojo egzamino pažymys (pažymių vidurkis), ar baigiamųjų egzaminų pažymių vidurkis;
V - bakalauro ar vientisųjų studijų diplomo priedėlio (priedo) pažymių, išskyrus baigiamojo darbo ar/ir baigiamojo (-ųjų) egzamino (-ų) pažymį, aritmetinis vidurkis.
Prašymai teikiami tiesiogiai per VU internetinę stojančiųjų aptarnavimo sistemą VU ISAS.
Įstojusiems įskaitomi užsienio kalbos, laisvojo pasirinkimo ir bendrojo universitetinio lavinimo dalykai (apie 40 kr.), todėl metinė studijų kaina sumažėja apie ketvirtadalį.
Dalykai
Kreditai
1 rudens semestras
Privalomieji dalykai
20.0
Įvadas į statistinę duomenų analizę psichologijoje
Studentai studijuoja įvairias psichologijos teorijas ir empirinius faktus, yra mokomi suprasti individualybių, grupių, organizacijų ir visuomenės elgseną, psichologinio įvertinimo ir intervencijos metodus, spręsti elgesio problemas, taip pat atlikti mokslinius tyrimus. Svarbi psichologų rengimo dalis – profesinės etikos bei profesinės veiklos standartai, o taip pat mokomoji praktika, kuri atliekama keliose skirtingose įstaigose suteikiant galimybę iš arčiau susipažinti su įvairiomis psichologijos disciplinomis ir tokiu būdu padėti studentams lengviau apsispręsti, kurią kryptį pasirinkti mokytis arba dirbti toliau. Studentai taip pat dalyvauja praktiniuose užsiėmimuose, kurių metu mokosi „išmatuoti" psichikos procesus, tobulina socialinius bendravimo įgūdžius, ugdosi profesinius psichologinio įvertinimo ir konsultavimo įgūdžius.
Kasmet yra organizuojama po dvi sesijas, kiekviena maždaug po 4 intensyvias auditorinių užsiėmimų savaites. Sesijų metu perteikiama pagrindinė dalykų medžiaga ir aptariamos savarankiško darbo užduotys.
Absolventai gebės taikyti įvairialypius psichologijos dėsnius spręsdami psichologinius klausimus; identifikuoti ir įvertinti pagrindinius elgesio bei veiklos modelius; remdamiesi profesiniais etikos įgūdžiais ir panaudodami įvairius duomenų rinkimo būdus, savarankiškai atlikti empirinius tyrimus; interpretuoti gautus duomenis taikydami įvairias teorines paradigmas; kritiškai vertinti pirminius informacijos šaltinius; bendrauti ir komunikuoti; dirbti grupėje; rūpintis savo ir kitų žmonių gera savijauta.
Galimybė tęsti studijas psichologijos magistrantūroje ir tapti savarankiškai praktikuojančiu psichologu; dirbti švietimo, socialinės rūpybos srityse, rinkodaros ir valdymo institucijose, pramonės įmonėse, siekti karjeros kitose srityse, kur gali būti panaudojamos ne tik psichologijos žinios ir bendrieji įgūdžiai, bet ir įvairūs kiti psichologijos studijų metu įgyti gebėjimai; tęsti studijas pagal kitas socialinių mokslų srities (sociologijos, socialinio darbo, teisės ir pan.) magistrantūros programas.