Žaidimo „Leidybos spąstai“ premjera: Vilniaus universiteto bendruomenės įspūdžiai
Chris Morrison ir Jane Secker užtruko daugiau kaip 18 mėnesių, kurdami edukacinį stalo žaidimą „Leidybos spąstai“. Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje jis jau pristatytas, o „Atvirosios prieigos savaitės 2018“ metu įvyko šio žaidimo, išversto į lietuvių kalbą, premjera ir Lietuvoje!
Žaidimą „Leidybos spąstai“ kviečiami žaisti visi besidomintys – speciali erdvė jau sukurta Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro I aukšto avansalėje (Saulėtekio al. 5, Vilnius), o nuo spalio 27 d. – ieškokite jo Laisvalaikio skaitykloje. Šio žaidimo veikėjai – keturi tyrėjai, kurie savo karjerą pradeda būdami doktorantais, o žaidimo pabaigoje tampa profesoriais. Kiekvienas priimtas sprendimas daro įtaką jų tolimesnei karjerai, priverčia susidurti su naujais išbandymais. Žaidimo metu dalyviai susipažįsta ir diskutuoja mokslinės komunikacijos, autorių teisių ir atvirosios prieigos klausimais, stebi, kaip tyrėjo karjera pakrypsta viena ar kita linkme – didėja įtaka, uždarbis ar gilinamos žinios?
Spalio 23 d. žaidime „Leidybos spąstai“ dalyvavo Vilniaus universiteto tyrėjai, leidyklos ir bibliotekos atstovai. Dalyvių įspūdžiai:
- „Džiaugiuosi savo komanda, kuri buvo neįtikėtinai vieninga. Supratau, kad šiandien svarbu būti matomu internete.“
- „Buvo tikrai įdomus žaidimas, kurio metu susipynė tiek pateikiama naudinga informacija, tiek labai smagiai praleistas laikas.“
- „Kai kurie sprendimai gali turėti labai toli į priekį siekiančias pasekmes.“
- „Savo kelią kiekvienas galime sudėlioti padedant kitiems, tačiau sėkmė – taip pat svarbus faktorius, nors ir nelemiamas.“
- „Žaidimo metu supratau atvirosios prieigos vertę, kad svarbu yra dalintis tyrimų rezultatais.“
Pasitelkiant edukacinį stalo žaidimą „Leidybos spąstai“ siekiama atkreipti dėmesį į mokslo atvirumo problemą ir visus suburti prie bendro stalo, pasidalinti dažniausiomis problemomis, ieškoti tinkamiausių sprendimų, bendradarbiaujant ir diskutuojant tobulinti mokslinės komunikacijos procesus.
Sekite įvykius socialiniuose tinkluose pagal saitažodį #OAweek.