#VUžgavėnės: kur slypi mitologinio mąstymo šaknys?

Sukurta: 30 sausio 2019

Dainius RazauskasVU Kultūros centras ir folkloro ansamblis „Ratilio“  vasario 4 d. 17:30 val. VU centrinių rūmų 239 a. (universiteto g. 3) startuos su pirmuoju edukaciniu renginiu, skirtu #VUžgavėnių pasirengimui. Prieš kviesdami VU bendruomenę švęsti Užgavėnes savaip, šventės organizatoriai ragina pirmiausia permąstyti vienos seniausių lietuvių švenčių reikalingumą ir prasmę.

„Mitologinio mąstymo šaknys“ – taip vadinasi atvira paskaita – susitikimas su etnologijos, mitologijos ir religijos tyrinėtoju Dainiumi Razausku. Paskaitos metu kalbėsime apie tai, kaip senovės žmogus mąstė ieškodamas atsakymų į pasaulio tvarkos ir jo dėsningumo klausimus. Kiek to mąstymo liko mūsų šiuolaikinėje pasaulėjautoje? Kokius ritualus, patys to nepastebėdami, atliekame savo kasdienėje veikloje ?

„Atidžiau save pastebėję pamatysime, kad mes be ritualų neapsieiname ir dabar – pradedant kad ir rankos paspaudimu. Bet koks simbolinis elgesys ar poelgis, kurio tikslas ne praktinis, jau yra ritualas. Ir kaip mūsų sąmonė skendi mitologijoje, taip savo elgesiu ir laikysenomis mes nuolat atliekame nepastebimus ritualus“, – viename savo interviu yra kalbėjęs D. Razauskas.

Ši paskaita yra dalis artėjančio #VUžgavėnių edukacinės programos.

Visą informaciją apie kitus renginius rasite ČIA.