VU projekto „Kelrodė žvaigždė“ savanoriai su vaikais iškylavo VU Botanikos sode

Sukurta: 07 birželio 2018

Gegužės 31 dieną Vilniaus universiteto Botanikos sodo Vingio skyriuje šurmuliavo mentorystės projekto „Kelrodė žvaigždė“ savanoriai ir jų mažieji draugai – mokiniai kartu su savo tėvais ir su projekte dalyvaujančių mokyklų socialiniais pedagogais.

Vaikų teisių gynimo dienos išvakarėse projekto dalyviai susiruošė į bendrą  iškylą, kurios metu mėgavosi puikiu oru, stebėjo gatvės cirko Viačeslavo Mickevičiaus pasirodymą ir taip pat turėjo progą artimiau susipažinti su VU Botanikos sode augančiais augalais žaisdami orientacinį žaidimą. Universiteto studentai taip pat dovanojo vaikams dovanėles ir simboliškai atsisveikino su jais iki rugsėjo mėnesio.

Gausiai susirinkusius projekto dalyvius renginio pradžioje pasveikino šio projekto iniciatorius ir rėmėjas, Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas, palinkėdamas projektui toliau plėstis ir surasti kuo daugiau mentorių savanorių vaikams, kuriems dažnai pritrūksta suaugusiųjų draugiško dėmesio.

Mentorystės projektas „Kelrodė žvaigždė“ Vilniaus universitete startavo šių metų vasario 17 d.

Projekto tikslas - užmegzti stiprius ryšius tarp dviejų socialinių grupių. Studentai padeda vaikams, kuriems sunkiau sekasi mokytis ir bendrauti ar tiesiog reikia vyresnio žmogaus, galinčio tapti pavyzdžiu ir draugu. Bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe, Švietimo ir mokslo ministerija ir mokyklomis, atrenkami vaikai iš kurių kiekvienas gauna po Kelrodę žvaigždę – VU studentą.

Savanoriai susitinka su savo jaunaisiais draugais kartą per savaitę ir bendrauja mažiausiai dvi valandas. Užsiėmimai vyksta namuose, universiteto miestelyje, žaidimo aikštelėse, bibliotekose, muziejuose. Studentai ir vaikai patys gali spręsti, kaip leisti laiką – ruošti namų darbus, žaisti kompiuterinius žaidimus ar futbolą, eiti į filmą ar atsipalaiduoti gamtoje.

kz piknikaskz piknikas2