Vokietijos Bundestago tarptautinės parlamentinės stipendijos 2019 m.

Sukurta: 14 birželio 2018

Kaip ir ankstesniais metais, Vokietijos Bundestagas kartu su trimis Berlyno universitetais siūlo tris stipendijas kvalifikuotiems ir politika besidomintiems Lietuvos aukštųjų mokyklų absolventams ir absolventėms, siekiantiems ateityje užimti vadovaujančias pozicijas Lietuvoje. Programa suteikia galimybę susipažinti su parlamentinės valstybės valdymo sistema ir kaupti praktinius parlamentinio darbo įgūdžius.

Programa trunka 5 mėnesius (nuo 2019 m. kovo 1 d. iki liepos 31 d.). Ją sudaro paskaitos, seminarai ir stažuotė Vokietijos Bundestago parlamentaro biure.

Dalyvavimo stažuotėje sąlygos: 1. Lietuvos Respublikos pilietybė, 2. universitetinis išsilavinimas, 3. labai geros vokiečių kalbos žinios, 4. amžiaus riba – 30 metų (paraiškas gali teikti kandidatai, gimę po 1989 m. kovo 1 d.).

Programos dalyviams iš Vokietijos Bundestago lėšų bus skiriama mėnesinė 500 eurų dydžio stipendija, padengiamos sveikatos draudimo, draudimo nuo nelaimingų atsitikimų ir civilinės atsakomybės draudimo išlaidos, sumokami administraciniai mokesčiai ir socialiniai įnašai, suteikiamas nemokamas būstas, o susiradusiems būstą patiems – kas mėnesį mokama 300 eurų būsto išlaidoms kompensuoti, apmokamos kelionės į Berlyną ir atgal išlaidos.

Paraiškos turi būti pateikiamos Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadai Vilniuje (Z.Sierakausko g. 24/8, LT-01305 Vilnius) iki 2018 m. birželio 30 d.

Išsamesnė informacija apie šią programą pateikiama interneto adresu:

www.bundestag.de/bundestag/europa_internationales/ips/litauen/245042.

Linkime sėkmės.