Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Lietuvos baudžiamoji teisė“

Sukurta: 17 spalio 2019

lietuvos baudziamoji teise 3DVilniaus universiteto leidykla išleido VU Teisės fakulteto mokslininkų profesoriaus habil. dr. Gintaro Švedo, profesoriaus dr. Jono Prapiesčio, profesoriaus dr. Armano Abramavičiaus ir Europos Sąjungos Bendrojo Teismo teisėjo, docento dr. Egidijaus Bieliūno knygą „Lietuvos baudžiamoji teisė“.

Vadovėlis skirtas baudžiamosios teisės sąvokai, paskirčiai, funkcijoms, sistemai; baudžiamajai politikai; baudžiamajai atsakomybei ir jos įgyvendinimo formoms; Lietuvos baudžiamosios teisės šaltiniams; baudžiamojo įstatymo galiojimo ir aiškinimo dalykams; nusikalstamai veikai ir nusikalstamos veikos sudėčiai; nusikalstamos veikos objektui ir objektyviajai pusei; nusikalstamos veikos subjektui ir subjektyviajai pusei; baudžiamąją atsakomybę šalinančioms aplinkybėms; nusikalstamos veikos padarymo stadijoms; bendrininkavimui padarant nusikalstamą veiką ir nusikalstamų veikų daugetui.

Paskutiniai baudžiamosios teisės bendrosios dalies vadovėliai ir mokomieji leidiniai buvo išleisti dar 2003-iaisiais ir 2004-aisiais. Tad naujojo vadovėlio autoriai stengėsi aprėpti per tą laiką atsiradusias baudžiamojo įstatymo, teismų jurisprudencijos ir doktrinos naujoves, kartu išlaikydami įprastinę baudžiamosios teisės bendrosios dalies studijoms skirtos medžiagos dėstymo struktūrą ir sistemos tęstinumą.

Knyga skirta baudžiamosios teisės bendrosios dalies dalyką studijuojantiems studentams, bet ji galėtų būti naudinga ir teisės praktikams – teisėjams, prokurorams, advokatams, ikiteisminio tyrimo tyrėjams, taip pat visiems, besidomintiems baudžiamąja teise.

Knygą „Lietuvos baudžiamoji teisė“ galite įsigyti knygynuose „Akademinė knyga“, „Versmė“, „Vaga“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt.