Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Alma Mater Vilnensis. Trumpa universiteto istorija“

Sukurta: 30 balandžio 2019

alma mater 3DVilniaus universiteto leidykla kviečia susipažinti su knyga „Alma Mater Vilnensis. Trumpa universiteto istorija“, kuriai tekstus rengė autorių kolektyvas: Alfredas Bumblauskas, Birutė Butkevičienė, Ryšard Gaidis, Sigitas Jegelevičius, Nijolė Klingaitė-Dasevičienė, Inga Leonavičiūtė, Eligijus Raila, Loreta Skurvydaitė, Arūnas Streikus, Tomas Vaiseta, Dalia Vitkauskaitė

Senasis Vilniaus universiteto ansamblis – vienas didžiausių ir vertingiausių architektūrinių ansamblių Lietuvoje bei LDK erdvėje, vienas iš nedaugelio Europoje išlikusių senųjų ir pagal paskirtį tebenaudojamų universitetinių kompleksų. „Niekas neabejoja Vilniaus universiteto paveldo svarba – Europos miniatiūrų parke Briuselyje Lietuvą pristato būtent Vilniaus universiteto senojo architektūrinio ansamblio maketas, atidengtas 2006 m. liepos 6 d. minint Lietuvos valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. O juk būtent šiame ansamblyje šalia kitų šiuolaikinio universiteto institucijų veikia biblioteka, kurios kolekcijos yra tikra Lietuvos kultūros epochų jungtis. Įvairios istorinės atminties formos – vardai ir jų galerijos, paminklai ir paminklinės plokštės – daro Vilniaus universiteto ansamblį tikru Lietuvos kultūros panteonu“, – teigia leidinio autoriai.

Taigi knygoje „Alma Mater Vilnensis. Trumpa universiteto istorija“ glaustai pristatoma Vilniaus universiteto istorija nuo įkūrimo iki šių dienų, išskiriami esminiai jo raidos etapai, svarbiausios datos, idėjos, pasiekimai, pristatomos asmenybės. Siekiama parodyti Universiteto istorijos tęstinumą, nepaisant sudėtingų ir kartais nepalankių istorinių aplinkybių, atskleisti jo svarbą valstybės ir visuomenės gyvenime. Pateikiama gausi ikonografinė medžiaga, papildanti, o kartais ir naujai prakalbinanti žinomus ar mažiau girdėtus Universiteto istorijos faktus. O visiems, kam brangi ši Alma Mater, lieka tik džiaugtis, kad, pasak knygos autorių, „kol Universitetas laukia ar džiaugiasi premijomis už DNR tyrimus, jo paties DNR nepakito nuo įkūrimo laikų“.

Knygą „Alma Mater Vilnensis. Trumpa universiteto istorija“ galite įsigyti knygynuose „Littera“, „Akademinė knyga“, „Vaga“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt.