Tarybos posėdyje – diskusijos dėl darbo užmokesčio nuostatų taikymo

Sukurta: 30 spalio 2017

 

TarybosPirmajame šių mokslo metų Tarybos posėdyje svarstyti strateginiai Vilniaus universiteto klausimai, tarp kurių – bene daugiausiai diskusijų bendruomenėje keliantys darbo užmokesčio tvarkos taikymo aspektai.  

Jų svarbą ir jautrumą kiekvienam įrodo ir tai, kad iš pačių akademinių padalinių surinktus siūlymus dėl akademinio personalo darbo užmokesčio tvarkos pakeitimo Tarybos nariai svarstė net keliais etapais. Tarybos darbo grupė – Rimantas Kraujalis, Juozas Lazutka, Vytautas Nekrošius, Konstantinas Pileckas, Paulius Subačius – drauge su rektoriaus komanda svarstė visus 25 siūlymus ir dalį jų teikė Tarybai tvirtinti bendru sutarimu, dėl kitų apsispręsta jau posėdžio metu.

Pasak Tarybos nario Pauliaus Subačiaus, Taryba buvo vieninga dėl posėdyje patvirtintų siūlymų, o kitos padalinių idėjos nesulaukė daugumos pritarimo dėl to, kad: 1) arba jos griautų patvirtintą darbo užmokesčio sistemą iš esmės, 2) arba keltus klausimus galima išspręsti kitais būdais. „Mano manymu, diskusijoje išryškėjo du esminiai siūlymai: pirmiausia bendruomenei turėtų būti pateiktos rekomendacijos ar detalesni paaiškinimai, kas bus vertinama metinių pokalbių metu, idant abi dalyvausiančios pusės (vadovas ir darbuotojas) turėtų pagrindą įsitikinti metodikos skaidrumu, atsiveriančiomis skatinimo, motyvavimo galimybėmis; antra, naujos tvarkos gyvavimo laikotarpis dar per trumpas, idant paaiškėtų visi niuansai, pavyzdžiui, skatinimo už mokslo pasiekimus efektas, tad tolesniam tobulinimui dera sukaupti didesne sistemos veikimo patirtimi pagrįstų bendruomenės reakcijų“, - Tarybos posėdyje priimtų sprendimų motyvus komentavo P. Subačius.

Taryba taip pat nepriėmė sprendimo dėl Senato siūlymo papildomai finansiškai įvertinti akademinius darbuotojus už reikšmingus studijų pasiekimus. Posėdžiavę nariai laikėsi nuomonės, kad pateikta idėja nėra aiškiai suformuluota kaip metodikos punktai su konkrečiais indikatoriais, analogiškais tiems, kurie numatyti dėl mokslo pasiekimų. Taryba neatsisako grįžti prie šio klausimo ateityje, tačiau pasiūlė atkreipti dėmesį į galimybę peržiūrėti rektoriaus metinių premijų teikimo nuostatus – galbūt juose tiktų numatyti platesnius skatinimo pagrindus, įtraukiant reikšmingus pasiekimus studijų srityje.

Taip pat Taryba patvirtino Vilniaus universiteto aukščiausio lygmens vadovų tarnybinio atlyginimo, priedų ir vienkartinių išmokų skyrimo laikinosios tvarkos aprašo pakeitimus, kurie buvo būtini persitvarkant kamieniniams akademiniams ir kuriantis naujos struktūros šakiniams akademiniams padaliniams (institutams). Pasak P. Subačiaus, įsigaliojus šiems pakeitimams bendruomenei dar turėtų būti pateikti motyvuoti paaiškinimai  dėl dokumento taikymo nuostatų, ypač kriterijų, pagal kuriuos bus sprendžiama, ar konkretaus instituto vadovas eis šias pareigas užimdamas pusę, ar visą etatą.

Kitais svarstytais strateginiais klausimais Rektoriaus komanda ir Tarybos nariai aptarė veiklos Universitete gaires ir būsimas kryptis, t. y. priėmimo į Vilniaus universiteto atskirų pakopų studijas rezultatus, būsimus Universiteto biudžeto formavimo principus ir galimą eigą, neakademinio personalo darbo užmokesčio sistemos gaires. Taryba šių metų pabaigoje svarstys Vilniaus universiteto 2015-2017 m. strateginio veiklos plano vykdymą ir, esant poreikiui, siūlo bendruomenei teikti atsiliepimus bei savo vertinimą tiek apie vykdymo aspektus, tiek – dar svarbiau – apie pamokas ateičiai.