Tarybos informacija - 2019 02 14

Sukurta: 14 vasario 2019

R Kraujalis E Kurausko foto 264Gerbiami bendruomenės nariai,

vakar posėdžiavusi Vilniaus universiteto (VU) Taryba priėmė du mūsų bendruomenei svarbius sprendimus: patvirtino VU 2019 m. pajamų ir išlaidų sąmatą ir priėmė sprendimą padidinti darbo užmokestį akademiniam personalui bei skirti daugiau lėšų studentams skatinti.

Kaip jau ne kartą esu minėjęs, pajamų ir išlaidų sąmata (biudžetas) yra ne vien tik skaičiai, bet ir planai, kasdienės veiklos įsivertinimas, susitarimai dėl prioritetų. Šių metų priimto biudžeto pagrindiniai akcentai – 2018–2020 m. VU strateginio veiklos plano įgyvendinimas ir papildomų finansinių resursų nukreipimas bendruomenės narių skatinimui. O tai reiškia, kad VU kamieninių akademinių padalinių darbuotojų premijoms už mokslo pasiekimus ir už pasiekimus, įgyvendinant universiteto strateginį veiklos planą, papildomai skiriama beveik 750 tūkst. Eur. Dar papildomi 200 tūkst. Eur. nukreipiami centralizuotam Mokslo skatinimo fondui.

Taip pat Taryba vieningai apsisprendė iš vidinių universiteto finansinių resursų ir sulaukusi valstybės dotacijos skirti papildomus 377 tūkst. Eur. studentų skatinamosioms stipendijoms.

Kaip ir pernai, VU gavo ir specialią 5,55 mln. Eur valstybės dotaciją, kuri leidžia pakelti visų VU akademinių darbuotojų tarnybinius atlyginimus, keliant mėnesinę bazinę algą iki 2135 Eur. Atkreipdamas dėmesį tik primenu, kad mūsų universitete šis dydis susietas su profesoriaus alga – todėl atitinkamai atlygis kyla visoms akademinėms pareigybėms. Lyginant su 2017 m., vidutinis akademinių darbuotojų darbo užmokestis auga 38 proc.

Taigi šie sprendimai tik dar kartą įtvirtina kryptį – investavimas į žmones ir bendruomenės motyvavimas išlieka vienu svarbiausių VU strateginių prioritetų.

Su šiais VU Tarybos sprendimais ir nutarimais artimiausiu metu galėsite susipažinti VU tinklapyje.

Tarybos pirmininkas
Rimantas Kraujalis