Senato žodis: patvirtintas naujas Vilniaus universiteto Senato narių rinkimų tvarkos aprašas

Sukurta: 22 vasario 2018

Gerbiami bendruomenės nariai,

kaip turbūt daugumai žinoma, šios kadencijos Senatas posėdžiauja jau paskutinį semestrą. Tad pastarajame posėdyje mums teko pareiga ir atsakomybė apsispręsti dėl būsimojo Senato sudėties ir rinkimų tvarkos.

Po intensyvių diskusijų Senato nutarimu buvo patvirtintas naujas Vilniaus universiteto Senato narių rinkimų tvarkos aprašas. Senate, kaip ir anksčiau, dirbs 41 narys: didžioji dalis bus renkami kamieniniuose akademiniuose padaliniuose, 8 deleguos Vilniaus universiteto Studentų atstovybė, o nuolatinis narys pagal pareigas ir toliau bus rektorius. Kaip numatyta universiteto Statute, Senato narių rinkimai kamieniniame akademiniame padalinyje laikomi įvykusiais, jei juose dalyvavo ne mažiau kaip du trečdaliai rinkimų teisę turinčių darbuotojų. Tačiau pakartotiniam balsavimui, jei jo prireiktų, apsispręsta sumažinti rinkimų slenkstį: jis bus laikomas įvykusiu, jei jame dalyvavo ne mažiau kaip penktadalis rinkimų teisę turinčių darbuotojų.

Atnaujintos tvarkos naujovė – įpareigojimas debatams. Agitaciniu laikotarpiu kamieninių akademinių padalinių rinkimų komisijos turėtų organizuoti kandidatų į Senato narius debatus, o padalinių administracijos pareiga – sudaryti tam sąlygas. Taip pat naujoje tvarkoje įtvirtinama nuostata, kad agitacija už konkretų kandidatą negali užsiimti tiek kamieninių, tiek šakinių akademinių padalinių vadovai ir jų pavaduotojai, kamieninių akademinių padalinių tarybų pirmininkai.

Tai pagrindiniai nauji šios tvarkos aspektai. Svarbiausia sąlyga, dėl kurios keitėsi didžioji dokumento dalis – Senato nariai bus renkami kamieniniuose akademiniuose padaliniuose ir proporcingai jiems atstovaus.

Nuoširdžiai dėkoju kartu su manimi dirbusiai ir naująjį tvarkos aprašą rengusiai Senato darbo grupei: prof. Tomui Davuliui, doc. Juozui Galginaičiui, doc. Martynui Manstavičiui, prof. Rūtai Navakauskienei, prof. Arvydui Pacevičiui, Edmundai Rudzevičienei, Egidijui Kinderiui ir Linui Gelūnui.

Mūsų kadencijos Senatui linkiu sėkmingai užbaigti pradėtus darbus, o visus kitus akademinius darbuotojus raginu aktyviai dalyvauti būsimuose rinkimuose!

Senato pirmininkės pavaduotojas –

prof. Romas Baronas