Senato žodis

Sukurta: 29 lapkričio 2017

Mieli bendruomenės nariai,

pirmiausia noriu pasidžiaugti, kad nuo lapkričio mėnesio Senatas dirba visa savo sudėtimi: senatorių gretas papildė du nauji nariai – doc. dr. Eglė Lastauskienė (Gyvybės mokslų centras) ir doc. dr. Arūnas Mickevičius (Filosofijos fakultetas). Kolegė E. Lastauskienė nusprendė prisijungti prie Studijų komiteto, o A. Mickevičius – Mokslo komiteto veiklų. Sveikiname naujuosius senatorius ir tikimės naujų iniciatyvų bei sėkmės įgyvendinant atsakingas Senato narių priedermes.

Antroji džiugi žinia – Senatas balsavo ir apsisprendė garbingą profesoriaus emerito vardą suteikti visoms šešioms Rektoriaus teiktoms kandidatūroms. Emeritais patvirtinti iškilūs mūsų mokslo bendruomenės nariai: prof. Adolfas Abrutis, prof. Valdas Stanislovas Laurinaitis, prof. Antanas Laurinčikas, prof. Gediminas Motuza Motuzevičius, prof. Kęstutis Nastopka ir prof. Kęstutis Sasnauskas. Profesoriaus emerito vardas įtvirtina abipusį ryšį, tai ir universiteto padėka bei įvertinimas, ir vardą gaunančio profesoriaus įpareigojimas toliau tęsti savo veiklą, garsinant mūsų Alma Mater bei būsimus savo mokslinius darbus viešinant Universiteto vardu.

Lapkričio mėnesio posėdyje buvo aptarta eilė akademinės srities klausimų, tarp kurių – nemažas diskusijas kėlę Studijų programos komiteto (SPK) nuostatų atnaujinimai. Atkreiptinas dėmesys, kad nuo šiol šie nuostatai bus taikomi ne tik pirmosios ir antrosios pakopos, bet ir vientisųjų bei profesinių studijų programoms. Be to, juose išsamiau apibrėžiamas SPK tikslas, išskiriami uždaviniai, funkcijos ir atsakomybės. Taip pat patikslinami ir procedūriniai aspektai dėl SPK pirmininko, SPK sudėties skyrimo ir tvirtinimo. Naujai numatomas SPK pirmininko dalyvavimo kamieninio akademinio padalinio studijų kolegijoje privalomumas bei patikslinama SPK posėdžių organizavimo eiga ir tvarka. Ir nors iki tol nuostatai jau buvo aptarti su studijų prodekanas, taip pat – rektorate, tačiau įvairios diskusijos, o šįkart ir nuomonių išsiskyrimas net balsavimo metu parodė, kad reikės atidžiai stebėti jų realų veikimą naujai persitvarkančiuose akademiniuose padaliniuose. Atsakinga SPK pirmininkų veikla nuo šiol visuotinai kamieninių padalinių nustatyta tvarka turi būti apmokama priedu.

Ne mažiau diskusijų Senate sukėlė ir galiausiai grąžintas patikslinimui klausimas dėl Vilniaus universiteto studijuojančiųjų rašto darbų rengimo, gynimo ir kaupimo nuostatų tvirtinimo. Pagrindinis išsakytas siūlymas – atskirti bendrąjį baigiamųjų darbų reglamentavimą nuo kitų rašto darbų, priklausančių tiek nuo padalinių, tiek nuo dėstomų dalykų specifikos, paliekant pastarąją reglamentuoti padalinių tvarkose. Kilus diskusijoms dokumentas grąžintas tobulinti Studijų komitetui, sprendimą atidedant kitam Senato posėdžiui.

Šie ir kiti su studijomis susiję sprendimai, kaip ir mokslo bendruomenei reikšmingas įvykis – Vilniaus universiteto atvirosios prieigos nuostatų priėmimas – kaskart po posėdžio skelbiami ir viešai prieinami Vilniaus universiteto tinklapyje. Kviečiame domėtis, dalyvauti visad atviruose mūsų posėdžiuose svarstant įvairius klausimus ir kartu kurti Universitetą, kuriame būtų gera studijuoti ir dirbti!

Senato pirmininkė –

prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė