Senatas informuoja - 2016/05
Mieli bendruomenės nariai,
tarp balandžio mėnesio Senato posėdyje svarstytų gausių klausimų buvo sprendimų, svarbių visai mūsų bendruomenei ir atskiroms jos grupėms. Apie visus priimtus nutarimus kviečiame skaityti mūsų tinklalapyje, o keletą jų norėčiau pakomentuoti plačiau.
Vadovaujantis Vilniaus universiteto statutu, Senatui teko garbė ir pareiga suteikti Vilniaus universiteto garbės daktaro vardus dviem Vokietijos profesoriams. Heidelbergo universiteto ligoninės profesoriui Peteriui Schemmeriui apdovanojimą nuspręsta suteikti už jo mokslinį, klinikinį ir idėjinį indėlį į šiandieninės Lietuvos chirurgijos raidą bei profesinį tobulėjimą, pašvęstą laiką ir pastangas bendradarbiaujant su Vilniaus universitetu. Kelno universiteto profesoriui Sanjay’ui Mathurui – už ilgalaikį bendradarbiavimą su Lietuvos mokslininkais ir mūsų šalyje vykdomą nanomokslo ir nanotechnologijų sklaidą, vertingą mokslinę veiklą ir jos vystymą šioje srityje. Savo ruožtu, bendruomenei norėčiau priminti, jog mūsų universiteto garbės daktaro vardą gali gauti iškilūs Lietuvos ir užsienio mokslininkai, meno ir visuomenės veikėjai, itin nusipelnę vykdant veiklą, atitinkančią universiteto misiją.
Praėjusiame posėdyje Senato narių laukė ir itin svarbus sprendimas dėl Strateginio veiklos plano priedo Universiteto kamieninių padalinių skaičiaus ir struktūros optimizavimas projekto. Dar kovo mėnesį kreipėmės į kamieninių akademinių padalinių tarybas su prašymu pateikti savo argumentuotas nuomones šiuo klausimu. Dėkojame akademinių kamieninių padalinių taryboms, aktyviai įsijungusioms į svarstymus. Raginimas sutelkė bendruomeniniam padalinių ateities permainų svarstymui, o jo metu gimę sprendimai bus vertingi pradėtiems kurti padalinių veiklos nuostatams. Džiugu pabrėžti, kad visi padaliniai iš esmės pritarė struktūros optimizavimo projektui. Senatas, apsvarstęs ir įvertinęs gautas padalinių nuomones, pateikė jas svarstyti ir tvirtinti Tarybai su keletu išlygų. Rektoriaus teikiamame struktūros plane buvo numatyta, kad Istorijos, Komunikacijos ir Teisės fakultetai bei Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas gali turėti tik administracinio padalinio teisių neturinčius vidinius akademinius darinius, atsižvelgiant į tai, kad šie padaliniai yra gerokai mažesni už kitus. Senatas pasiūlė, kad sprendimus dėl padalinio vidinės struktūros (galimo viso padalinio dalijimo arba nedalijimo į šakinius akademinius padalinius) priimtų ir juos rengiamuose padalinių nuostatuose įtvirtintų pačios kamieninių akademinių padalinių tarybos. Taip pat atkreiptas dėmesys, jog, nepaisant, kad pagal Strateginį veiklos planą struktūros optimizavimas turi būti įgyvendintas iki 2017 m. pabaigos, numatytų padalinių sujungimo procesas turi būti vykdomas protingais terminais, tariantis bendruomenėje bei atsižvelgiant į skirtingą mokslo ir studijų krypčių specifiką.
Dėl Senato pateiktų pastabų Tarybos narių nuomonės buvo įvairios, tačiau balsavimo metu Taryba pritarė Rektoriaus teiktam projekto variantui, pagal kurį anksčiau minėti padaliniai bus restruktūrizuojami laikantis jų nedalijimo į administracinius šakinius padalinius plano. Senate dar šį pavasarį numatome pradėti padalinių veiklos nuostatų svarstymo ir tvirtinimo procesą.
Posėdyje taip pat buvo svarstyti klausimai, susiję su studijų aktualijomis, mokslo, administraciniais ir vadybiniais reikalais tiek ir tokia apimtimi, kaip tai priskirta Senato kompetencijai. Kviečiame susipažinti su sprendimais ir domėtis naujovėmis Universitete.
Jūsų Senato pirmininkė
prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė