Senato naujienos

Sukurta: 31 gegužės 2018

D Pociute 264 176

Mieli bendruomenės nariai,

Vilniaus universiteto (VU) Senato gegužės mėnesio posėdyje, toliau vykstant universitetų pertvarkoms, besibaigiant mokslo metams ir rengiantis naujam studijų laikotarpiui, sprendėme įvairius, daugiausia su studijų procesu susijusius klausimus: tvirtinome studijų programų, į kurias vykdomas šių metų priėmimas, kainų ir vietų skaičių, galimų Magna cum laude diplomantų sąrašą, beje, naujos redakcijos studijų nuostatų variante, be redakcinių pakeitimų, įvesdami naujovę – galimybę Magna cum laude diplomus gauti ir brandžia moksline veikla pasižymėjusiems bakalauro studijų studentams.

Atsižvelgdamas į valstybinių universitetų tinklo optimizavimo laikotarpio Lietuvoje realijas, o kartu ir situaciją, kai, Lietuvos edukologijos universitetui sustabdžius teisę vykdyti studijas, mūsų padaliniai sulaukia vis daugiau studentų, norinčių pereiti studijuoti į VU, užklausų, Senatas priėmė nutarimą, kuriuo palengvino perėjimo sąlygas geriausiems studentams iš visų Lietuvos aukštųjų mokyklų. Su šiais ir visais kitais Senato priimtais sprendimais kviečiu susipažinti tinklalapyje išsamiau – ten rasite visus Senato nutarimus, kurie buvo reikalingi ir būtini universiteto gyvenimui įvairiais ketverių metų laikotarpio tarpsniais.

Trumpai įvertindama kadenciją bebaigiančio Senato darbus, noriu pabrėžti, kad jam teko labai atsakingas vaidmuo. Šis Senatas buvo pirmasis, pradėjęs veikti pagal naujajį VU Statutą, kuris reorganizavo VU valdymo organų sistemą, nustatydamas tris jo valdymo organus: rektorių, Senatą ir Tarybą. Senatui teko parengti naują savo veiklos reglamentą, numatyti jo struktūrą ir veiklos formas, nuolatos bendradarbiauti su kitais valdymo organais priimant sprendimus. Senatas yra VU akademinę bendruomenę labiausiai vienijantis ir ją reprezentuojantis organas, jį sudaro didžiausią bendradarbių pasitikėjimą gavę visų akademinių padalinių mokslininkai ir studentų atstovai – iš viso 41 narys. Vykdant ir įgyvendinant struktūrines reformas, Senatui teko intensyviai posėdžiauti (per ketverius metus įvyko beveik 50 Senato posėdžių, neskaitant daugybės atskirų komitetų ir Senato kolegijos posėdžių), jame priimta apie 400 nutarimų. Senatas, kaip valdymo organas, yra mūsų akademinį universitas reprezentuojanti ir atstovaujanti institucija, jo rūpestis –  visiems VU padaliniams užtikrinti vienodas teises ir pareigas, studijų kokybės normas, mokslo pažangą. Universiteto vertę puoselėjame kartu, todėl jame neturi būti prestižinių ir neprestižinių sričių atskirties, įtampos tarp humanitarinių ir gamtos bei tiksliųjų mokslų ir studijų sričių. Manau, kad šį principą Senatui pavyko puoselėti ir įtvirtinti kaip pamatinį mūsų Alma Mater idealą, vienijantį tradiciją ir novatoriškumą.

Širdingai ačiū visiems Senato nariams – mokslininkams ir studentams – už bendradarbiavimą, atliktus darbus, atsakingą požiūrį. Džiaugiuosi, kad nemaža dalis jų ir toliau nusprendė eiti senatorių pareigas. Dėkodama visiems Alma Mater padaliniams už aktyvų dalyvavimą naujojo Senato rinkimuose, sveikinu visus savo kolegų pasitikėjimą gavusius naujai išrinktus būsimojo Senato narius ir linkiu netrukus pradėsiančiam savo kadenciją naujajam Senatui sėkmingo ir sklandaus darbo.

Jūsų Senato pirmininkė –

prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė