Senato naujienos /2018/09/13

Sukurta: 12 rugsėjo 2018

D Pociute 264 176Mieli bendruomenės nariai,

klestint Apšvietos epochos idealams, prieš beveik 300 metų, asmens ir piliečių laimė buvo siejama su pažinimu, mokslo šviesa ir žmogaus intelektinių bei dvasinių galių ugdymu. Ant senosios astronominės observatorijos užrašydami moto Hinc itur ad astra, Vilniaus universiteto intelektualai neabejojo, kad šios laimės kalvė mieste yra universitetas. Bendraudama su mokslininkais ir studentais, matydama daugelio bendruomenės narių entuziazmą ir atsidavimą tyrimams ne sykį įsitikinau, kad šiandienos universitetas yra gyvas šių Apšvietos idėjų židinys. Tad Vilniaus universiteto Senato vardu, kuris gavęs Jūsų pasitikėjimą šiemet buvo išrinktas naujam ketverių metų veiklos laikotarpiui, sveikinu visus užkūrus šio židinio ugnį jau 439-iesiems mūsų Alma mater mokslo metams!

Naujasis Senatas šią savaitę rinkosi į pirmąjį savo posėdį. Visi kartu svarstėme ir patvirtinome preliminarų 2018-2019 mokslo metų Senato darbo planą. Jame, kaip ir kasmet, nemažai einamųjų akademinių metų klausimų: universitetinės veiklos ir jų dinamika nuspėjama, tačiau rezultatai – kiekvienąkart vis kitokie ir priklausys nuo mūsų visų bendro susitelkimo.

Plane numatyta ir keletas itin reikšmingų neeilinių sprendimų. Tai, visų pirma, laukiantys klausimai, susiję su Šiaulių universiteto reorganizavimu prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu. Mums tenkanti atsakomybė – šio, naujai susiformuosiančio, padalinio įsteigimas ir nuostatų tvirtinimas.

Tiek visa Vilniaus universiteto bendruomenė, tiek Senato nariai turės priimti svarbius sprendimus diskutuojant bei tvirtinant naujus Vilniaus universiteto konkursų ir atestacijų nuostatus, Vilniaus universiteto strateginio mokslo fondo nuostatus, tariantis ir apsisprendžiant dėl Vilniaus universiteto studijų vizijos bei Vilniaus universiteto studijų tarptautinimo gairių, svarstant ir tvirtinant Neformaliuoju būdu įgytų kompetencijų pripažinimo tvarkos aprašą.

Be to, šis akademinių metų laikotarpis Senatui – tai ir atsakingas naujų Vilniaus universiteto Tarybos rinkimų organizavimo etapas.

Įsibėgėja produktyvios akademinės veiklos laikas. Todėl ne mažiau svarbu – sėkmingai pasiskirstyti atsakomybes ir, kaip jau buvo įprasta praeitos kadencijose Senate, absoliučią daugumą klausimų pirmiausia apsvarstyti ir išdiskutuoti Senato nuolatiniuose komitetuose, įgalinti naujų nuolatinių komisijų veiklą. Todėl pirmojo posėdžio metu taip pat patvirtinome dalies jų sudėtis bei pirmininkus.

Tad su nauja studijų ir darbų pradžia!

Jūsų Senato pirmininkė –
prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė