Senato naujienos

Sukurta: 25 spalio 2018

Mieli bendruomenės nariai,

antrasis šio Senato posėdis mus įtraukė į svarbius einamuosius klausimus, su kurių sprendimais visada galite susipažinti viešai pateikiamoje medžiagoje. Tačiau šįkart plačiau norėtųsi atkreipti dėmesį į kelis posėdyje aptartus klausimus.

Mes, visa bendruomenė, esame kviečiami ruoštis kitų metų mūsų Alma Mater 440 m. jubiliejui. Vilniaus universiteto (VU) ypatingo gimtadienio koncepciją Senato nariams pristatęs vicerektorius prof. Rimantas Jankauskas akcentavo, kad VU minint 440 metų, bus laikomasi Strateginio veiklos plano 2018–2020 m. antrojo prioriteto „Lietuvą stiprinantis universitetas: šalies ekonominio, socialinio ir kultūrinio kapitalo gausinimas“ penktosios krypties „Universiteto visuomeninio aktyvumo didinimas“ ir VU 440 m. sukakties proga bus siekiama dar labiau atsiverti visuomenei, padėti moksleiviams, skatinti kalbėti apie Vilniaus universiteto ir apskritai universiteto svarbą.

Jubiliejaus proga visus savo 440-uosius metus tapsime ATVIRU universitetu miestui ir Lietuvai bei dovanosime dovanas visuomenei. Jau nuo 2019 m. pradžios startuosime su sukakčiai skirtu projektu „440 dovanų Lietuvai“, kuris nuolatos pildysis įvairiausiomis visuomenei nemokamomis, laisvai prieinamomis ar net pas pačius interesantus vyksiančiomis, kartais –tiesiogiai transliuojamomis veiklomis. Turime siekį per visus metus padovanoti 440 pačių įvairiausių dovanų, kurias visa mūsų gausi bendruomenė sukuria: viskas, kuo kiekvienas padalinys gali dalintis su Lietuvos vaikais, šeimomis, jaunimu, suaugusiais, senjorais, mokyklomis, įvairiomis organizacijomis – nuo įdomiausių paskaitų ir ekskursijų iki koncertų, spektaklių, parodų, eksperimentų, tyrimų ir kitų įvairiausių visuomenei prasmingų ir įdomių veiklų. Visa, ką smagu dovanoti ir prasminga veikti – kviečiame visus bendruomenės narius generuoti tokias idėjas miestui ir Lietuvai, o visus akademinius ir neakademinius padalinius – jas rinkti ir dalintis tokių dovanų pasiūlymais.

Vis dėlto, pagrindinė VU dovana Lietuvai – tai idėja skirti 200 tūkst. eurų pirmakursių stipendijoms. Ši Sukakties stipendija“ – tai pirmoji Vilniaus universiteto ne vienkartinė socialinė stipendija. Planuojama, kad tai bus metų laiko stipendija 100-tui pirmakursių studentų iš socialiai jautrios aplinkos, suteikiant galimybę jiems įsikurti Vilniuje ir pirmuosius studijų metus turėti stabilių pajamų pragyvenimui.

Universiteto jubiliejinių metų akcentu, subursiančiu bendruomenę, taps 2019 m. balandžio 1 d., žyminti tikrąją universiteto gimtadienio dieną, kuomet 1579 m. balandžio 1 d. Didysis Lietuvos kunigaikštis ir Lenkijos karalius Steponas Batoras pasirašė privilegiją, kuria kolegija buvo pertvarkyta į universitetą. O taip pat – 2019 m. balandžio 4 d. ir įvyksiantis tarptautinis forumas WORLD AFTER UNIVERSITY / „Pasaulis po universiteto“, į kurį diskusijai Europos ir pasaulio akademinei bendruomenei aktualiais klausimais riksis kviestiniai svečiai iš visų pasaulio kontinentų.

VU jubiliejinių metų proga be paminėtųjų numatyta ir daugiau akcentų, su kuriais bendruomenė galės išsamiai susipažinti specialiai šiam tikslui sukurtame išoriniame VU internetinio puslapio polapyje. Tiek projektui „440 dovanų Lietuvai“, tiek forumui „WORLD AFTER UNIVERSITY / „Pasaulis po universiteto“ polapyje bus skirta vietos, kur veiks ir registracija į renginius, ir publikuojami įvairūs interviu, dalinamasi visa susijusia informacija su bendruomene bei visuomene.

Vėliau, apsvarstę minėtą šventinį klausimą, Senato nariai patvirtino Vilniaus universiteto kandidatus į Lietuvos mokslų akademijos tikrųjų narių laisvas vietas ir Jaunosios akademijos narius.

Taip pat, be kitų klausimų, grįžome prie atsakomybės patvirtinti ir suteikėme Vilniaus universiteto vadovėlio statusą dviem VU mokslininkų grupių leidiniams. Tai Audriaus Bitino, Simonos Cirtautaitės - Kaminskienės ir Vidos Petrylaitės „Socialinės apsaugos teisė” bei Gintaro Švedo, Armano Abramavičiaus, Jono Prapiesčio ir Egidijaus Bieliūno „Lietuvos baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. I knyga“. Abi šios knygos recenzentų buvo įvertintos kaip labai lauktos, teisininkų bendruomenei ypač reikalingos mokslinės metodinės priemonės. Tikimasi, kad jos padės studentams ne tik suprasti bei analizuoti teisinį reguliavimą atitinkamose srityse, tačiau ir sudarys prielaidas analizuoti, įvertinti pagrindinių principų svarbą, nuostatas, teismų praktiką.

Taigi tai tik maža dalis viso to, ką svarstėme ir apie ką diskutavome. Su kitais mūsų sprendimais galite susipažinti portale arba atvirų posėdžių metu.

Senato posėdžiui pirmininkavęs pavaduotojas –

Doc. Arūnas Mickevičius

AM