Senatas informuoja - 2018/09/27

Sukurta: 27 rugsėjo 2018

D Pociute 264 176Mieli VU bendruomenės nariai,

rugsėjo pabaigos Senato posėdžio darbotvarkė buvo sudaryta, atsižvelgiant į daug spręstinų klausimų.

Visai Vilniaus universiteto (VU) akademinei bendruomenei ir jos atstovams Senate viena svarbiausių šių mokslo metų aktualijų – pradėtų rengti naujų konkursų ir atestacijų nuostatų svarstymas bei susitarimas juos priimti ir pavirtinti. Senato vardu visus bendruomenės narius kviečiu atsakingai pažvelgti tiek į poreikį visokeriopai skatinti mokslo pažangą ir kokybę, tiek dėmesingai siekti, jog nauja konkursų tvarka ir atestacijų nuostatai kaip įmanoma patikimiau užtikrintų adekvatų, teisingą vertinimą ir sprendimus, vykdant konkursus ir atestuojant mokslininkus. Šiuo metu Senate ir padaliniuose pradėtos diskusijos dėl pradinio Rektoriaus teikiamo projekto. Kartu su šį klausimą kuruojančiais prorektoriais Senatas kviečia įsijungti ir projektą svarstyti, organizuojant aptarimus kamieniniuose akademiniuose padaliniuose ir teikiant tiek kritines, tiek konstruktyvias pastabas. Tik po šio etapo, įvertinus visos bendruomenės, Senato komitetų ir visų narių pastabas ir komentarus, planuojama projektą tobulinti toliau. Tad per artimiausias dvi savaites kviečiame pateikti tiek apibendrintas, tiek individualias pastabas, o nuo spalio vidurio projektas numatomas tobulinti darbo grupėje, kurioje dalyvaus ir Senato komitetų atstovai.

Šiame posėdyje taip pat buvo apsvarstyta pritarimas projektams dėl Šiaulių universiteto reorganizavimo prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu reorganizavimo sąlygų aprašo ir reorganizavimo plano, kuris perduotas tvirtinti Tarybai, pažymint, kad šis reorganizavimas yra procesinis, o detalizuotos reorganizavimo priemonės dar turės būti aptartos ir įvertintos.

Džiugu buvo girdėti pristatytus šių metų stojimo rezultatus: nors bendra demografinė situacija byloja apie mažėjantį abiturientų skaičių, tačiau VU sugebėjo šį iššūkį atremti, priimant net 7,65 proc. daugiau studentų. Tai didelis nuopelnas visų, nuosekliai susitelkusių ir dirbusių, kad mūsų Alma Mater būtų patraukliausiu pasirinkimu stojantiesiems.

Senatui taip pat teko atsakomybė ir pareiga patvirtinti Vilniaus universiteto podoktorantūros stažuočių tvarkos aprašą, apsispręsti dėl vyresnių nei 65 metų universiteto darbuotojų darbo sutarčių pratęsimo, kamieninių ir sui generis padalinių atributikos, koreguoti Vilniaus universiteto studijų nuostatus ir Vilniaus universiteto Laikinojo studentų reitingavimo pagal studijų rezultatus ir rotacijos tvarkos aprašą bei kitus darbotvarkėje numatytus neatidėliotinus klausimus. Be to, Senatas patvirtino ir naują Centrinės akademinės etikos komisiją (šios komisijos pirmininkė – VU Filosofijos fakulteto profesorė Rita Šerpytytė) bei atnaujino BUS komisijos sudėtį.

Su visais šiais sprendimais išsamiai nuolat galite susipažinti mūsų skiltyje VU portale. Tikiu, kad tik aktyviai įsitraukdami kasdien kursime universitetą, kuriame gera studijuoti, vystyti mokslo pasiekimus ir, žinoma, dirbti.

Jūsų Senato pirmininkė –
prof. Dainora Pociūtė - Abukevičienė