Senatas informuoja - 2017/05

Sukurta: 01 gegužės 2017

BaronasMūsų bendruomenės nariai,

į pastarąjį posėdį Senatas rinkosi svarstyti savo plataus kompetencijų spektro klausimų. Visus sprendimus, kaip ir kaskart, kviečiame skaityti ir analizuoti mūsų tinklapyje, o bendruomenei išsamiau šįkart norėtume pristatyti Senato nutarimus, susijusius su reorganizuotais, optimizuotos struktūros, kamieniniais akademiniais padaliniais – Filosofijos ir Medicinos fakultetais.

Posėdyje Senatas apsvarstė ir patvirtino, kad į reorganizuojamą Filosofijos fakultetą integruojami du egzistuojantys centrai. Orientalistikos centras pertvarkomas, Filosofijos fakultete įsteigiant Azijos ir transkultūrinių studijų institutą. Tuo metu, Religijos studijų ir tyrimų centras integruojamas į reorganizuoto Filosofijos fakulteto Filosofijos institutą, įsteigiant jame centro vykdomų mokslinių tyrimų kryptis atitinkančią katedrą. Taip pat, patvirtinus naujus Filosofijos fakulteto nuostatus, be jau minėto Filosofijos instituto, steigiami dar trys šakiniai dariniai, pagal tyrimų sritis apjungiantys iki šiol egzistavusias katedras, centrus, laboratorijas: Psichologijos institutas, Sociologijos ir socialinio darbo institutas, Ugdymo mokslų institutas. Vienas svarbiausių pastarojo instituto uždavinių – kelti Lietuvos pedagogų rengimą į naują kokybinį lygmenį, sukuriant unikalias galimybes VU rengti mokytojus, tobulinti jų kvalifikaciją ir vykdyti mokslinius pedagogikos tyrimus.

Taip pat reorganizuojamas Medicinos fakultetas. Kaip numatyta nuostatuose, fakultetas jungs keturis institutus: Biomedicinos mokslų, Klinikinės medicinos, Odontologijos ir Sveikatos mokslų. Artimiausiuose planuose – naujos Medicinos fakulteto tarybos formavimas, kuri, savo ruožtu, rinks naują dekaną, o jau 2017 m. antroje pusėje bus pradėti formuoti naujieji institutai.

Visas šis reorganizacijos procesas labai svarbus siekiant užtikrinti studijų proceso efektyvumą, norint suteikti naujas galimybes studijuojantiesiems, telkiant intelektinį potencialą mokslui, o administracinius reikalus paliekant padalinio vadovų pareigai ir rūpesčiui.

Taigi įsibėgėjantis pavasaris svarbus ne tik intensyvėjant kiekvieno bendruomenės nario akademiniam kalendoriui, bet ir tęsiant svarbius darbus, susijusius su Universiteto 2015–2017 m. strateginiame veiklos plane užsibrėžtais tikslais. Susiklausymo ir išminties mums visiems, kartu kuriant Universitetą!

Jūsų Senato pirmininkės pavaduotojas –
prof. Romas Baronas