Senatas informuoja - 2016/11

Sukurta: 01 lapkričio 2016

D Pociute 264 176Mieli bendruomenės nariai,

spalio mėnuo Senato kalendoriuje – neeilinis. Iškilmingas posėdis buvo skirtas pasveikinti naujus Vilniaus universiteto garbės daktarus. Šiais metais garbės daktarų diplomai bei insignijos – toga ir kepurė – tradicinėje ceremonijoje Šv. Jonų bažnyčioje buvo įteiktos dviem Vokietijos profesoriams: Kelno universiteto profesoriui Sanjay’ui Mathurui už iškilius darbus medžiagų mokslo ir cheminės nanotechnologijos plėtojimo srityje ir Heidelbergo universiteto profesoriui Peteriui Schemmeriui už iškilius darbus chirurginės onkologijos, regeneracinės medicinos, inkstų, kepenų, kasos chirurgijos bei transplantologijos srityse. Abu mokslininkai pagerbti ne tik už minėtus nuopelnus savo srityse, bet ir už glaudžius mokslinius ryšius su Vilniaus Alma mater.

Per eilinį Senato posėdį buvo apsispręsta dėl Chemijos ir geomokslų fakulteto įsteigimo bei jo nuostatų patvirtinimo. Tai antrasis Senate patvirtintas naujos struktūros kamieninis Universiteto padalinys po rugsėjo mėnesį įsteigto Gyvybės mokslų centro, lapkričio viduryje pradėsiantis veikti pagal naujus nuostatus. Steigimas – tai tik didesnės kaitos fakultetų viduje pradžia, kuria siekiama pereiti prie neformalių tyrėjų komandų, vadovaujamų akademinio lyderio – ordinarinio profesoriaus, modernesnės ir efektyvesnės mokslo ir studijų valdysenos.

Lygiagrečiai patvirtinti ir Universiteto Kauno fakulteto (KnF) nauji nuostatai, kuriais keičiamas ne tik fakulteto pavadinimas (buvo Kauno humanitarinis fakultetas, KHF), bet ir įtvirtinama platesnė vykdomų studijų ir mokslinių tyrimų aprėptis.

Deja, bet šalia džiugių novatoriškų sprendimų Senato nariams teko imtis ir ne itin malonios pareigos. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūros komisijos, Universiteto Istorijos fakulteto akademinės etikos komisijos bei Centrinės akademinės etikos komisijos sprendimais, konstatavusiais, kad Danielius Bolotinas Vilniaus universiteto Istorijos fakultete įgijo bakalauro kvalifikacinį laipsnį, pateikęs gynimui ne savo rengtą bakalauro darbą ir savo veiksmais šiurkščiai pažeidė Vilniaus universiteto akademinės etikos kodeksą, Senatas vienbalsiai nutarė siūlyti Rektoriui panaikinti Istorijos fakultete D. Bolotino įgytą bakalauro kvalifikacinį laipsnį.

Jūsų Senato pirmininkė –
prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė

Mieli bendruomenės nariai,

Su šiais ir visais kitais pastarojo Senato posėdžio sprendimais visuomet galite susipažinti Vilniaus universiteto tinklalapyje: http://www.vu.lt/apiemus/struktura/senatas/senato-sprendimai