Senatas informuoja - 2016/06

Sukurta: 30 gegužės 2016

Senato pirmininkė

Mieli bendruomenės nariai,

gegužės mėnesio Senatas rinkosi ne įprastoje vietoje, VU Senato salėje, bet organizavo išvažiuojamąjį posėdį istorinėje laikinojoje sostinėje įsikūrusiame mūsų padalinyje – Kauno humanitariniame fakultete. Tai vienintelis mūsų Alma Mater padalinys ne Vilniaus mieste, įsikūręs istoriniame XVI–XVIII a. Kauno liuteronams priklausiusiame architektūros komplekse. Artėjant Europos Reformacijos 500-osioms metinėms prasminga prisiminti, kad daugelis Lietuvos kultūros modernizacijos procesų, tarp jų ir lietuvių raštijos pradžia, yra susijusi su Reformacija, o šiandieninis Vilniaus universitetas gali pasididžiuoti ne tik katalikiškos, bet ir protestantiškos architektūros paveldu, kurį puoselėti ir saugoti visos mūsų akademinės bendruomenės pareiga.

Posėdžio metu Senatas apsvarstė ir patvirtino pirmus naujus dviejų padalinių – Taikomųjų mokslų instituto ir Teisės fakulteto nuostatus, parengtus pagal Senate patvirtintus Vilniaus universiteto kamieninio akademinio padalinio pavyzdinius nuostatus. Pirmojo atveju verta pabrėžti, jog tai laikinieji nuostatai, galiosiantys iki numatyto Taikomųjų mokslų instituto jungimosi su Fizikos fakultetu 2017 metais. Senatas pritarė Taikomųjų mokslų instituto sprendimui tikėdamasis, kad vidinė padalinio struktūros ir organizacinių principų pertvarka palengvins padalinių jungimąsi. Teisės fakulteto nuostatuose įtvirtinta vienalytė padalinio struktūra, be atskirų administravimo teises turinčių šakinių padalinių. Kai kurių Senato narių nuomone, dėl tiksliai pateiktų formuluočių, apibrėžiančių nuostatų įsigaliojimą, pereinamojo laikotarpio reguliavimą, juos galima laikyti pavyzdžiu kitiems panašaus dydžio padaliniams.

Kitas svarbus Senato sprendimas buvo susijęs su naujove Universiteto pedagoginio ir mokslo personalo pareigybių srityje. Rektoriaus teikimu Senato Studijų bei Kokybės ir plėtros komitetuose buvo apsvarstyti naujų pareigybių – partnerystės profesoriaus ir partnerystės docento nuostatai. Po ilgų diskusijų (tarp jų ir dėl pareigybių pavadinimo) pasiūlius kai kuriuos pakeitimus Senatas pritarė tokių pareigybių įvedimui ir patvirtino jų reikalavimus. Naująsias pareigybes numatoma suteikti aktyviems įvairių socialinių, pramonės ir kultūros sričių, kurių studijos vykdomos Universitete, praktikams, atitinkantiems apibrėžtus reikalavimus. Partnerystės profesorius ir partnerystės docentas numatomi ne kaip Universiteto suteikiami pedagoginiai vardai, bet kaip pareigos, patvirtinamos tam tikram laikui. Panašios pareigybės įprastos JAV, Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, kai kuriose kitose šalyse bei universitetuose, kuriuose rengiami praktines kompetencijas turintys studentai. Šiuo metu tai ypač aktualu tokiems mūsų padaliniams, kaip Matematikos ir informatikos, Fizikos fakultetai, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas ir pan. Po metų Senate ketinama sugrįžti prie šio klausimo ir apžvelgti besiklostančią praktiką.

Su šiais ir visais kitais klausimais ir priimtais nutarimais kviečiame susipažinti mūsų tinklalapyje.
Domėkimės naujovėmis ir kartu kurkime Universitetą, kuriame būtų gera dirbti, kurti, studijuoti.

Jūsų Senato pirmininkė –
prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė