Rektoriaus komanda – 2016/10

Sukurta: 02 spalio 2016

DSC05320 264x176Mieli bendruomenės nariai,

visų pirma norime kiekvienam iš jūsų atskirai padėkoti: tai, kad Vilniaus universitetas pirmą kartą istorijoje pateko tarp 500 geriausių pasaulio universitetų – mūsų visų bendras ir didelis nuopelnas. Labai visiems dėkojame ir nuoširdžiai sveikinimame!

Kita žinia, kurios su nekantrumu viliamės, laukdami spalio 5-osios – Nobelio premiją chemijos srityje pretenduoja gauti mūsų Universiteto mokslininkas profesorius Virginijus Šikšnys. Jo atradimas CRISPR/Cas9 jau įvertintas prestižine Warren Alpert premija Harvardo universitete ir buvo nuolat minimas tarp kandidatų į šių metų Nobelį.

Šių reikšmingų ne tik mūsų bendruomenei, bet ir visai Lietuvai įvykių kontekste norisi su viltimi žvelgti į Lietuvos aukštojo mokslo ateitį. Artėja rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. Ko mes tikimės? Visų pirma, kad į valdžią atėjusieji imsis ryžtingai ir protingai spręsti Lietuvos aukštojo mokslo problemas, žvelgiant ne lokaliai ir ne trumpalaikiu žvilgsniu, bet globaliai ir su didele atsakomybe už Lietuvą ir jos ateitį. Mūsų Universitetas sėkmingai įrodinėja, kad galime tapti vieta pasaulinėms idėjoms generuoti ir būti „tarptautinės lygos žaidėju“. Visgi vieni patys, be protingos valstybinės strategijos to nepadarysime.

O patys mes imamės to, ką galime ir kas būtina – pertvarkų Universiteto viduje, kurios orientuotos į novatorišką mokslą, tarptautinio lygio studijas, aktyvią partnerystę, atvirą ir atsakingą bendruomenę bei efektyvų valdymą. Po vasaros grįžome prie pavasarį pradėtų ir jau įgaunančių pagreitį Universiteto vidinės reformos darbų. Naujausias mokslui ir studijoms svarbus žingsnis struktūrinės reformos daly – rugsėjį įsteigtas Gyvybės mokslų centras (GMC). Tai pirmasis optimizuotos struktūros kamieninis akademinis padalinys, sujungsiantis du mokslo institutus – Biochemijos bei Biotechnologijos – ir Gamtos mokslų fakulteto biomokslų dalį.

Taip pat ir visi 39 strateginiai projektai toliau juda į priekį, jų eigą nuolat atnaujiname ir siūlome sekti interaktyvioje ataskaitoje. Jų sėkmė priklausys nuo mūsų visų sutelktų pastangų.

Tad su viltimi laukdami spalį vyksiančių pokyčių kviečiame kartu kurti bendruomenę, kurioje sutelktas pagrindinis šalies intelektas ir potencialas proveržiui!

Jūsų –
Rektoriaus komanda