Rektoriaus komanda - 2016/06

Sukurta: 30 gegužės 2016

REKTORATAS

Mieli kolegos, studentai, alumnai,

atskubėjęs birželis primena – baigiame dar vienus mokslo metus. Šį mėnesį įteikdami diplomus išlydėsime naujuosius absolventus, o į Alumnų festivalį kviesime sugrįžti pabaigusius mūsų Alma Mater. Studentai daug mokysis egzaminams, o dėstytojai dirbs vertindami jų darbus, dalyvaus gynimuose ir egzaminų komisijose.

Maždaug prieš metus prasidėjo pirmosios mūsų naujos komandos diskusijos su jūsų atstovais padaliniuose dėl Universiteto strategijos, pagrindinių strateginių tikslų ir siekiamų pokyčių. Tai buvo ilgo kelio pradžia, kuri šiandien, net ir apsukus metų ratą, tęsiasi. Dėkojame jums už visą praeitą mėnesį padaliniuose vykusias diskusijas, išsakytas nuomones, įvardintą specifiką ir vertingas pastabas teiktiems akademinio personalo darbo užmokesčio reformos principams. Darbo grupė dabar turi daug medžiagos tolesniam darbui, o kartu – ir galimybę formuluoti tikslesnius pasiūlymus, aiškesnes nuostatas.

Daugeliui žmonių mūsų bendruomenėje įsitraukus turime 2015–2017 m. strateginį veiklos planą, kuriame įsipareigojome ne tik įgyvendinti esminius pokyčius, bet ir matuoti jų nešamą naudą – esame nusimatę vertinti pažangos rodiklius. Tad mums bus svarbu nuolat sekti, ar ir kiek mūsų studentai yra patenkinti savo studijomis Vilniaus universitete ir ką jie mano apie savo studijų sąlygas. Visos VU bendruomenės reguliariai klausime, ar ji pasitiki Vilniaus universitetu kaip organizacija, kiek žino apie Universiteto teikiamas paslaugas, kiek jaučiasi šios organizacijos dalimi, kaip darbuotojai vertina savo darbo sąlygas, ką jie mano apie Universitetą kaip darbdavį ir t. t. Viso to reikia, kad žinotume, ar judame tinkama linkme. Šiuo metu jau esame pasirengę Universiteto bendruomenės – studentų ir darbuotojų – nuomonės tyrimui, todėl prašysime, kad užpildytumėte klausimynus, kurie jus pasieks. Žinome, kad tai dar vienas darbas šalia visų kitų intensyvaus birželio darbų, visgi jis yra mums itin svarbus, nes į pokyčius Universitete žiūrime su didele atsakomybe. Tik taip galėsime pamatuoti strategijos įgyvendinimo poveikį, spręsti problemas, gerinti gyvenimą Universitete bei patį Universitetą ir sužinoti, kaip jūs jame jaučiatės.

Taip pat visą bendruomenę labai kviečiame į birželio 10–12 dienomis vyksiantį pirmąjį Alumnų festivalį! Tai nuoširdus kvietimas susiburti mūsų buvusiesiems, sugrįžti į savo Alma Mater, sužinoti, kuo gyvena Universitetas ir kaip jis keičiasi, o mums – dabartiniams Universiteto gyventojams – proga sužinoti, kur ir ką veikia tie, su kuriais dalį gyvenimo keliavome kartu ir jie mums tapo svarbūs.

Taigi burkimės, bendraukime ir kartu kurkime aplinką, kurioje būtų gera dirbti, studijuoti, sugrįžti! O prasidedančio birželio proga nuoširdžiai sveikiname visus Universitete dirbančius ar studijuojančius tėvelius bei būsimus tėvelius su Tėvystės švente!

Jūsų –
Rektorius ir komanda