Matematikas Giedrius Alkauskas pristato poezijos knygą

Sukurta: 06 birželio 2018

alkauskas g virselGegužės pabaiga Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto vyresniajam mokslo darbuotojui dr. Giedriui Alkauskui – ypatingas laikas: pasirodė pirmoji jo poezijos knyga „Keliaujantis akmuo“ (Kaunas, „Kauko laiptai“, 2018). Tai tarsi atskirų dviejų dalių rinkinys, kur pirmajame knygos skyriuje sudėti eilėraščiai ir sakmės, o antrajame – humoristiškai atskleidžiama autoriaus sąsaja su muzika.

Pasak G. Alkausko, pirmoji knygos dalis „Nugrimzdusio miesto vadavimas“ sudaryta iš tekstų, įkvėptų lietuvių mitologijos, gamtos ir tautosakos. Jam keliaujantis akmuo – tai ne metafora, o poetiniai pokalbiai apie riboženklius, mitologinius akmenis, girnapuses, vandens ir ugnies aukurus, akmenis - pagalves, išskaptuotus akmens dirbinius, nugrimzdusius akmenis, kurie dar nematė saulės šviesos. Pristatomoje knygoje taip pat greta keliaujančio akmens yra ir kitas – skrendančio smėlio – motyvas. Iš kosmologinės perspektyvos jie niekuo, pasak autoriaus, nė nesiskiria.  Skaitytojai tai gali įvertinti patys: trys eilėraščiai iš šios dalies publikuoti „Šiaurės Atėnuose“.

1. G. Alkausko poetinį pasaulį, jo paties žodžiais tariant, formavo ir tebeformuoja Leonardo Gutausko, Albino Žukausko, Marcelijaus Martinaičio, Antano Kalanavičiaus ir ypač Sigito Gedos poezija, Romantizmo epocha, tautosaka, mitologija.

Kaip jau minėta, antroji knygos dalis „Pianistės klajonės“ – tai humoristiškai nupieštas muzikanto ir muzikos akademijos gyvenimas. Be to, kad Giedrius yra rašytojas, poetas, matematikas, jis neatsitiktinai Vilniaus universitete dar dėsto ir bendrųjų universitetinių studijų dalyką „Muzika ir matematika“, nes taip pat yra ir kompozitorius, muzikologas. Ta jo dalis ir atspindima antrojoje knygos „Keliaujantis akmuo“ dalyje. Jis yra išleidęs dvi šiuolaikinės klasikinės, Romantizmo epochos ir XX a. pirmosios pusės muzikine tradicija paremtas kompaktines plokšteles „Į sapnų ir burtų lauką...“ (2011) ir „Užburtas laikas“ (2014).

Debiutinę G. Alkausko poezijos knygą bus galima įsigyti Knygos.lt internetiniame knygyne, didesniuose knygynų tinkluose ir per pristatymus-koncertus, kuriuose, be poezijos, skambės ir G. Alkausko dainų ciklai „Užburtos pilys“ bei „Valpurgijos naktis“. Artimiausi renginiai numatomi:

• Anykščiuose – 2018 m. liepos 21 d. 13:00 val. Anykščių koplyčioje (Vilniaus g. 36), Anykščių miesto šventės metu;
  • Vilniuje – 2018 m. liepos 24 d.19:00 val. White Piano Hall (Kėdainių g. 8).

Alkauskas virselis