Kvietimas dalyvauti seminare „Kas yra universalus dizainas ir visiems prieinama aplinka?“

Sukurta: 01 vasario 2018

laiptai

Universalus dizainas – tai gaminių ir aplinkos forma, kai jais be specialaus pritaikymo gali naudotis vaikai, suaugę, vyrai, moterys, senyvo amžiaus, neįgalieji, įvairių tautybių ir kitų grupių žmonės. Universalaus dizaino principas neišskiria konkrečių žmonių grupių, pvz. su judėjimo negalia, ir nekuria būtent jiems skirtų ar pritaikytų įėjimų į patalpas, takelių, prietaisų. Viskas yra projektuojama taip, kad būtų patogu naudotis visiems, įskaitant ir sunkiai judančius žmones. Vilniaus universitetas siekia sudaryti lygias galimybes studijuoti ir dirbti visiems bendruomenės nariams. Todėl kviečiame visus besidominčius, kaip sukurti prieinamą aplinką, dalyvauti seminare. Aptarsime gerus ir nelabai sėkmingus aplinkos pritaikymo pavyzdžius, išsiaiškinsime, kaip rasti sprendimus ten, kur iš pirmo žvilgsnio to padaryti neįmanoma.

Partneriai:

• Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (LŽNS)
  • Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS)

Laikas:  2018 m. vasario 8 d., ketvirtadienis, nuo 9:00 iki 11:30 val.

Vieta: Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto 107 a., Universiteto g. 9, Vilnius

Ką sužinosite?

• Kas yra universalus dizainas ir kuo jis naudingas visiems?
  • Kas yra taktilinė vėdimo sistema ir kaip neregiai orientuojasi aplinkoje?
  • Kaip rasti tokius aplinkos pritaikymo sprendimus, kurie padėtų gerai jaustis visiems bendruomenės nariams?

Paskaitos lektoriai:

Ramunė Šidlauskaitė, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga