Kviečiame dalyvauti seminare "Neapykantos kalba vs saviraiškos laisvė: ar yra riba akademinėje erdvėje?"

Sukurta: 30 spalio 2019

hate sp liberties.eu iliustracija 642x400Akademinė ir saviraiškos laisvė yra neatsiejama universiteto kultūros dalis. Tik laisvoje, nevaržomoje erdvėje gali vykti atviros intelektualinės diskusijos, idėjų tyrinėjimai, visuomenei svarbių problemų sprendimų paieškos.

Vilniaus universitete kiekvienais metais auga atvykstančių studentų ir dėstytojų iš viso pasaulio skaičius, LGBT bendruomenė vis drąsiau kalba apie savo poreikius, vis dažniau pastebimi studentai su negalia, o moterys ir vyrai vis garsiau diskutuoja apie lyčių lygybės įtvirtinimą universitete.

Universiteto Akademinės etikos kodeksas draudžia bendruomenės narių diskriminavimą, žeminimą, bendruomenės nario gebėjimų, pažiūrų ar asmeninių savybių menkinimą. Deja bendruomenės apklausos rodo, jog kartais studentai ir darbuotojai susiduria su diskriminacija ir patyčiomis. Taigi iškyla klausimas kokios yra ar turėtų būti saviraiškos laisvės ribos.  Kaip nubrėžti ribą tarp legitimios, net jeigu ir provokuojančios ar kontraversiškos kalbos, ir saviraiškos, kuri yra diskriminuojanti ir gali būti žalinga pačiai universiteto bendruomenei?

Kviečiame šiomis temomis kartu padiskutuoti interaktyvios paskaitos „Neapykantos kalba vs saviraiškos laisvė: ar yra riba akademinėje erdvėje?“ metu.

Seminaras skirtas  VU bendruomenės nariams, darbuotojams ir studentams. Kviečiame šiomis temomis diskutuoti,  supažindinti su svarbiausiais saviraiškos laisvės reguliavimo principais, aktualia tarptautinių ir Lietuvos teismų praktika, taip pat paskatinti diskusijas dėl saviraiškos laisvės ir jos ribų akademinėje aplinkoje.

Seminarą ves :

Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovės dr. Erika Leonaitė, Mėta Adutavičiūtė,

Seminaro programa

1. Saviraiškos laisvė: kodėl ji svarbi?

2. Kokia saviraiška yra saugoma teisės

3. Saviraiškos laisvės ribojimai: Europos Žmogaus Teisių Teismo standartai

4. Akademinė laisvė ir akademinė etika

5. Saviraiškos ribos akademinėje erdvėje

Organizuoja VU Bendruomenės vystymo skyrius

Kontaktai pasiteiravimui Lina Garbenčiūtė

El. paštas:

Kada ir kur?

Lapkričio 7 d. 15.00-16.30 val.

Universiteto g. 3,

Centriniai rūmai, 238 auditorija

Registracija čia

Lapkričio 14 d. 15.00-16.30 val.

Medicinos fakultetas, 312 auditorija

Čiurlionio g. 21, Vilnius