Ispanės savanorystei pasirinko Vilniaus universitetą

Sukurta: 18 liepos 2018

Svarsčiusios saviugdos ir papildomos veiklos vasarą galimybes ispanės Marta Galve Valencia ir Alba Avila Grimaldos savanorystei pasirinko Vilniaus universitetą (VU). 2018 metų birželio pabaigoje atvykusios merginos jau spėjo apsiprasti Lietuvoje ir aktyviai įsiliejo į universiteto veiklas.

Marta šiuo metu studijuoja Madrido Alcala de Henares universitete biomokslus. Ji teigia norėjusi patobulinti žinias biologijos srityje, tad pasirinko VU Botanikos sodą. Džiaugdamasi dėl savo savanorystės vietos pasirinkimo, ji taip pat vertina ir galimybę pažinti naują kultūrą, aplinką, šalį, kitą universitetinę bendruomenę.

Tuo tarpu, Alba gyvena Barselonoje ir jau yra baigusi studijas. Alba pasirinko savanoriauti VU Zoologijos muziejuje ir labai džiaugėsi savo pasirinkimu. Savanorei tai pirmoji kelionė į užsienį, bet ji nejaučia didelių kultūrinių skirtumų. Muziejuje Alba veda ekskursijas, užsiėmimus anglų ir ispanų kalbomis ir turi nemažai pasiūlymų, kaip patobulinti esamas edukacines programas. Ji tikisi, kad bent dalį planų pavyks įgyvendinti per šį 10 mėnesių laikotarpį, kurį ji praleis Lietuvoje.

Abi savanorės nusiteikusios aktyviai mokytis ir stengtis įgyti naujų kompetencijų bei savo idėjomis prisidėti prie VU padalinių veiklų įvairovės didinimo. Savo ruožtu, VU Botanikos sodo ir VU Zoologijos muziejaus darbuotojai džiaugėsi naujomis savanorėmis, kurios praleis gana ilgą laiką kartu (10 mėn.), ir tikisi, kad tokių motyvuotų, pilnų entuziazmo savanorių prie jų veiklos kasmet prisijungs vis daugiau. Juk geri pavyzdžiai užkrečia!

savanorė1savanorė2