Festivalis „Universitas Vilnensis – 2019“ skirtas Vilniaus universiteto 440 - mečiui

Sukurta: 03 balandžio 2019

UV 2

Balandžio 13 d. (šeštadienį) 16 val. Vilniaus universiteto Teatro salėje (Ubiversiteto g. 3) liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“ organizuoja jubiliejinį tarptautinį studentiškų liaudiškos muzikos kapelų ir ansamblių festivalį „Universitas Vilnensis - 2019“. Šventė jau  dešimtąjį kartą kviečia susiburti studentus, kurie stiprina ir palaiko liaudiškos muzikos ir tautinio šokio kultūrą ne tik savo šalies universitetuose ir kolegijose. Šiemet į Vilniaus universiteto švenčiančio garbingus 440 – uosius gyvavimo metus susirinks daugiau nei 400 liaudiškos muzikos ir tautinių šokių entuziastų.

Šventės - festivalio organizatorių ir šeimininkų – Vilniaus universiteto Kultūros centro ir liaudiškos muzikos ansamblio „Jaunimėlis“ – kvietimu šventėje dalyvaus: Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis, Vilniaus kolegijos šokių ir dainų ansamblis „Voruta“, VDU žemės ūkio akademijos liaudiškos muzikos kapela „Ūkininkas“ ir tautinių šokių kolektyvas „Sėja“ , Kauno technologijos universiteto tautinio meno ansamblis „Nemunas“, VDU švietimo akademijos dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“, Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“, Krokuvos universiteto liaudiškų šokių ansamblis „Krakowiak“, Tartu universiteto liaudiškų šokių ansamblis,  Latvijos universiteto tautinių šokių ansamblis „Dancis“ ir festivalio sumanytojai šeimininkai – Vilniaus universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“.

UV 1Balandžio 13 d. 15 val. Vilniaus universiteto didžiajame kieme, gausus tarptautinis šokėjų būrys sieks pagerinti Lietuvos rekordą – daugiausia porų vienu metu šoks lietuvių liaudies šokį „Grandskveras“. Besidžiaugiant šiuo gražiu kaimyninių šalių bendradarbiavimu, visi kartu susikabinsime ir paminėsime svarbų istorinį įvykį: Baltijos kelio 30 – tąjį gimtadienį.

„Džiugu, kad ši liaudiškos muzikos, dainų ir šokių šventė-festivalis sukviečia koncertuoti šalies aukštųjų mokyklų kolektyvus jau dešimtus metus iš eilės“, – teigė šventės organizatorius VU liaudiškos muzikos ansamblio „Jaunimėlis“ vadovas Bronislovas Glovickis.

Šis renginys yra nemokamas, ir visi kviečiami ateiti ir pasiklausyti geriausių Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Estų universitetų ir kolegijų kolektyvų gražiausių melodijų, išgirsti skambiausių dainų, pamatyti puikiausiai šokančių šokėjų. Tikimės, kad atėję žiūrovai neliks abejingi šventinei nuotaikai ir patys  pritars melodingoms dainoms,  įsisuks į smagų šokėjų būrį skambant linksmai ir jaunatviškai muzikai.

Koncertas vyks Vilniaus universiteto Teatro salėje (Universiteto  g. 3) balandžio 13 d. 16 val.

Festivalį remia: „Maisto Imperija“, Opera House Hostel, AB „Nealkoholinis Kauno alus“, AB „Nealkoholinis Vilniaus alus“, ūkininkų krautuvėlių tinklas „Vikis“, FOTO FOTO, dienraštis „Respublika“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, AUGMA.

Kontaktinis asmuo:

Bronislovas Glovickis